_

spowolnienie działania excel-->AUTOCAD

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

spowolnienie działania excel-->AUTOCAD

Postprzez Mariusz-MK » lut 27, 2018 22:31

Do pobierania danych z pliku excel-a wykorzystałem getexcel.lsp. Plik excel umieściłem na serwerze i z niego każdorazowo pobieram dane w postaci listy. Problem polega na tym że samo pobieranie danych trwa kilka sekund a jest to dosyć spowalniające biorąc pod uwagę że pracuje na wielu rysunkach i do każdego potrzebuję pobrać listę z excel-a.
Najlepiej gdybym listę pobierał w trakcie uruchamiania AUTOCAD-a i wykorzystywał każdorazowo w nowym rysunku przechowując ją gdzieś w pamięci. Może jakieś inne pomysły? Z góry dziękuje.
Mariusz-MK

Re: spowolnienie działania excel-->AUTOCAD

Postprzez kojacek » lut 27, 2018 23:17

Mariusz-MK napisał(a):Do pobierania danych z pliku excel-a wykorzystałem getexcel.lsp. Plik excel umieściłem na serwerze i z niego każdorazowo pobieram dane w postaci listy. Problem polega na tym że samo pobieranie danych trwa kilka sekund a jest to dosyć spowalniające biorąc pod uwagę że pracuje na wielu rysunkach i do każdego potrzebuję pobrać listę z excel-a.
Najlepiej gdybym listę pobierał w trakcie uruchamiania AUTOCAD-a i wykorzystywał każdorazowo w nowym rysunku przechowując ją gdzieś w pamięci. Może jakieś inne pomysły? Z góry dziękuje.

Zapisać listę na dysku jako plik ... o rozszerzeniu lsp. Potem każdorazowo (load "tenplik.lsp")
kojacek

Re: spowolnienie działania excel-->AUTOCAD

Postprzez Mariusz-MK » lut 28, 2018 08:32

Dzięki raz kolejny.
Mariusz-MK

Powrót do AutoCAD