_

Stanowisko do pracy i ból pleców

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

Stanowisko do pracy i ból pleców

Postprzez Fickus » kwi 12, 2018 19:47

Mam pytanie (chyba głównie do Administratorów)...
Pracując w CAD od 1988roku dorobiłem się tzw garba. Przy pierwszej mocniejszej okazji postanowiłem coś z tym zrobić głównie dla siebie. Zaprojektowałem fotel ZeroG. do tej pory widziałem coś takiego na głównie amerykańskich stronach w cenie ok 4-5 tys. USD
Jak już udało mi się stworzyć prototyp i go potestować na własnym organizmie doszedłem do wniosku że to po prostu nie mozliwe by nikt w PL czegoś takiego nie produkował. Ból pleców i problemy z garbieniem się po prostu przestały istnieć. Oczywiście musiałem się do dziwnej pozycji przyzwyczaić... ale już po paru dniach pracy okazało się że wszelkie internetowe dywagacje że w tej pozycji to można jedynie spać czy też, że praca z rekami do góry męczy, okazały się mocno nieprawdziwe.
Pozycja zapewnia pracę na kompie niemalże nie czując ciała.
Może to i brzmi jak auto reklama...ale niech tam. Ja jestem nareszcie wypoczęty a po kilku godzinach pracy nie cuję bólu kręgosłupa.
Postanowiłem podzielić się tym fotelem z kolegami po fachu i znalazłem producenta.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany proszę o odpowiedz w temacie.
Administratorów zaś proszę o pozwolenie pokazania w tym temacie mojego pomysłu, gdyż nie chcę być zbanowany za automarketing. Myślę że zdrowie jest równie ważne co biznes ;-) a mnie on ewidentnie pomógł pracować.
Fickus

Re: Stanowisko do pracy i ból pleców

Postprzez proewarsztat » kwi 13, 2018 09:39

mowi Pan o czyms takim?

start.jpg

taki fotel robi Polska firma z Gdyni, o ile sie orientuje

czy o czyms takim? :)) - tylko w ktorym biurze bedzie mijsce na cos takiego? :))

11337865516326971.jpg
proewarsztat

Postprzez NewJoker » kwi 13, 2018 11:28

Myślę, że mogę Ci zrobić wirtualną analizę ergonomiczną do tego - wyznaczenie obciążeń kręgosłupa u avatara siedzącego na takim fotelu i porównanie ich z normami BHP. Jeśli jesteś zainteresowany pisz na priv.
NewJoker

Postprzez sokolasty » cze 23, 2018 21:24

Siedzi się zapewne megawygodnie, ale gdzie to ma jakiś kawał blatu, żeby kwity rozłożyć? Kubek z kawą?

Poza tym atrofia mięśni głębokich odpowiadających za postawę gwarantowana. Najlepiej dla zdrowia:
1) siedzieć na piłce na zmianę z
2) stać przy biurku
sokolasty

Postprzez MEagle » lip 20, 2018 22:34

sokolasty napisał(a):Siedzi się zapewne megawygodnie, ale gdzie to ma jakiś kawał blatu, żeby kwity rozłożyć? Kubek z kawą?
Poza tym atrofia mięśni głębokich odpowiadających za postawę gwarantowana. Najlepiej dla zdrowia:
1) siedzieć na piłce na zmianę z
2) stać przy biurku

Są jeszcze "klękosiady". Też dobre do utrzymywania dobrej postawy ciała.
MEagle

Powrót do Warsztat