_

Studia Inżynierskie

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Studia Inżynierskie

Postprzez Barthosh » kwi 30, 2018 19:23

Witam, Mam na imię Bartek, chodzę do dobrego ogólniaka w woj. lubuskim na profil mat-fiz. Za nie cały tydzień piszę maturkę, raczej się nie obawiam ale od dłuższego czasu zastanawiam się co dalej. Na pewno wiem, że studia inżynierskie, na pewno wiem, że na Polibudzie we Wrocku albo na Uniwersytecie w Zielonej :lol: :lol: Jeszcze kilka miesięcy temu byłem pewien, że pójdę na Mechanikę i Budowę Maszyn, jednak poczytałem trochę w necie i się zniechęciłem zmieszanymi opiniami o tym kierunku studiów. Nie obawiam się poziomu na studiach, jakoś sobie poradzę, lubię te tematy 8) Bardziej obawiam się pracy po studiach. Większa część osób mówi tutaj o natychmiastowej pracy po studiach i zarobkach zaczynających się od 4 tyś w górę. Drudzy jednak mówią o rzekomym braku pracy w Polsce dla absolwentów tego kierunku, lub jak już o śmiesznie niskich zarobkach. Jakie są wasze opinie o tym kierunku i o pracy z nim związanej? Podzielcie się własnymi doświadczeniami. Ile wynoszą wasze zarobki lub zarobki waszych znajomych po poszczególnych kierunkach studiów. Z góry dzięki za fatygę i przepraszam jeśli dodaję wątek w złym dziale, jestem tu nowy :roll: :roll:
Barthosh

Re: Studia Inżynierskie

Postprzez 26 » kwi 30, 2018 19:44

Odradzam, szkoda czasu. Rozejrzyj się jeszcze trochę. Są ciekawsze rzeczy do rozwoju za normalne pieniądze.
26

Postprzez Barthosh » kwi 30, 2018 19:56

26 napisał(a):Odradzam, szkoda czasu. Rozejrzyj się jeszcze trochę. Są ciekawsze rzeczy do rozwoju za normalne pieniądze.

Dobrze wszystko fajnie, ale prosiłbym jednocześnie o jakąkolwiek argumentację. :D
Barthosh

Postprzez NewJoker » kwi 30, 2018 20:40

Studia na pewno ciekawe, ale z pracą faktycznie może być różnie. U mnie Polibuda ma kontakty z VW i Solarisem, więc wszyscy się tam rzucają, ale tak poza tym to wielu nie miało szczęścia.

A co do zarobków to zapraszam do bardzo obszernego tematu „Zarobki inżynierów mechaników” na tym forum.
NewJoker

Postprzez Sergios » kwi 30, 2018 20:48

Jeżeli chodzi o zachodniopomorskie, to pracy masa, może nie za wygórowane stawki na początek, lecz każdy znajdzie coś dla siebie.
Sergios

Postprzez Barthosh » kwi 30, 2018 21:02

No dobrze to na jakie kierunki szczególnie zwrócić uwagę? Narazie jestem zainteresowany głównie Mechaniką i Budową Maszyn ale również Elektrotechniką czy Energetyką jako drugi i trzeci wybór. Chciałbym poznać wasze zdanie o tych kierunkach.
Barthosh

Postprzez cordem » maja 01, 2018 09:38

Cześć,

Przede wszystkim jesteś inżynierem, potem masz specjalizację. Jeśli nie jest to np. elektryka lub budownictwo lądowe (wymagane uprawnienia) to możesz zmieniać specjalizację - bo jesteś inżynierem. Teraz jest bum na programowanie ale też w innych branżach nie jest źle. Możesz skończyć cokolwiek i się doszkolić w innej dziedzinie, oczywiście nie planuj tak ;), ale jest możliwość.
Maszynkarz daje duże możliwości, trzeba jednak uwzględnić automatykę i robotykę które pozwalają na szerokie spojrzenia na tę branżę.

Pozdrawiam i powodzenia!!!
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Postprzez zamores » maja 03, 2018 12:55

nie jest tak źle, praca w zawiedzie jest, tylko musisz być gotowy na to że niekoniecznie będzie tam gdzie byś chciał,
licz się z tym że możliwe że będziesz musiał po studiach pojechać za dobra pracą. W tej chwili wiele zagranicznych firm ma siedzimy w mniejszych miejscowościach, więc albo licz się z dojazdami lub z przeprowadzką,
jeśli Cie to kręci jesteś dobry w matematyce i fizyce - to nie zastanawiaj się tylko składaj papiery , po 3 roku wybierasz specjalnośc i wtedy będziesz głowkował
zamores

Postprzez 26 » maja 03, 2018 13:13

zamores napisał(a): W tej chwili wiele zagranicznych firm ma siedzimy w mniejszych miejscowościach, więc albo licz się z dojazdami lub z przeprowadzką,

Jakieś przykłady?
26

Postprzez Barthosh » maja 03, 2018 13:23

W mojej okolicy jest na prawdę dużo olbrzymich stref przemysłowych, w których duża część osób to absolwenci elektrotechniki, mechaniki i budowy maszyn czy automatyki w Zielonej Górze. Bardziej martwią mnie opinie konstruktorów o rzekomym żałosnym stosunku czasu poświęconego na naukę, zdobywanie doświadczenia i odpowiedzialności w pracy do zarobków.
Barthosh

Następna strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących