_

Studia podyplomowe "silniki lotnicze" nabór 29 luty

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Studia podyplomowe "silniki lotnicze" nabór 29 luty

Postprzez piotr3d » lut 03, 2011 14:49

www.uczelnie.pl/nu.asp?p=1664,9538

Specjalność silniki lotnicze przygotowuje specjalistów zajmujących się problematyką konstrukcji, technologii i produkcji współczesnych silników lotniczych oraz zagadnieniami technicznych systemów nadzorowania procesów serwisowania, użytkowania i remontów takich silników. Starannie dobrany program studiów obejmuje między innymi takie przedmioty jak: "Teoria silników lotniczych", "Konstrukcja zespołów napędowych", "Wytrzymałość maszyn wirnikowych", "Systemy projektowania i wytwarzania silników lotniczych" oraz "Konstrukcja i aerodynamika płatowców". Zapewnia to wykształcenie odpowiadające potrzebom i wymaganiom współczesnego przemysłu lotniczego oraz innych przemysłów o wysokim nasyceniu nowoczesną technologią. Program nauczania spełnia również podstawowe wymagania linii i firm lotniczych w zakresie znajomości procesu eksploatacji statków powietrznych oraz daje współczesną wiedzę z zakresu napędów lotniczych. Jest to również wiedza przydatna w ośrodkach naukowo-badawczych zajmujących się projektowaniem, konstruowaniem i badaniami silników lotniczych w oparciu również o nowoczesne oprogramowanie typu GAS TURBO, CFX, FLUENT, NASTRAN, COMSOL.

Wiedza związana z lotniczymi turbinowymi zespołami napędowymi jest również wiedzą z zakresu maszyn przepływowych wykorzystywaną w budowie turbinowych zespołów napędowych okrętów i pojazdów lądowych, w budowie stacjonarnych turbin energetycznych oraz stacji przepompowni gazu.

Zachęcam do aplikowania, nie jestem w żaden sposób powiązany z WAT-em, pragnę tylko powiadomić o istnieniu tej podyplomówki. Otwarcie kierunku jest uzależnione jest od liczby chętnych. Jeszcze około 6-7 osób brakuje żeby kierunek ruszył. Wystarczy wysłać formularz znajdujący się do pobrania na stronie
www.wmt.wat.edu.pl/index.php?action=podyplsilni... i przesłać do na adres itl@wat.edu.pl
Avatar użytkownika
piotr3d
 
Posty: 170
Dołączył(a): sie 14, 2007 21:36
Lokalizacja: Gdańsk/Ełk

Powrót do Off topic

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron