_

style wydruku a predkosc drukowania z pdf

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

style wydruku a predkosc drukowania z pdf

Postprzez __Maly__ » lip 04, 2016 18:13

Witam

Jako nowy na forum chciałbym Wszystkich bardzo serdecznie przywitać.

Problem jest nastepujacy:

Po zapisaniu do pdf moich rysunkow i późniejszej probie wydrukowania ich na normalnej drukarce bardzo często drukowanie się zawiesza lub drukowanie trwa bardzo bardzo długo nawet godzine.

Dlaczego się tak dzieje ??? Nie ma problemu z małymi plikami ale z takimi które zajmują po kilka MB.

Na pewno popełniam jakiś blad wiec opisze dokładnie co robie i jak.

Jako ze zajmuje się projektowaniem instalacji elektrycznych wiec często korzystam z podkladow od architektow. przezroczystosc wszystkich warstw Xref ustawiam na 80% (wtedy to co ja nakresle jest dużo lepiej widoczne ) a w momencie zapisu do pdf wybieram -drukuj w skali szarości i styl wydruku monochrome.

(dodam ze gdy dostane plik od architekta w pdf on drukuje się dużo dużo szybciej ale widze ze on używa innego stylu wydruku przy drukowaniu do pdf. u mnie jest tylko zolty trojkacik informujący ze go nie posiadam.

jak ustawić styl wydruku żeby później szybko drukować z pdf?? lub może powinienem robic cos inaczej??

pomożecie??;)
__Maly__

Re: style wydruku a predkosc drukowania z pdf

Postprzez Tyomex » lip 05, 2016 14:27

Ja miałem takie problemy, wielkie pliki PDF drukowały się bardzo długo. Jest to wina drukarki, tzn. ustawień bufora. U mnie ma to miejsce na drukarce sieciowej. Najlepiej spróbować, tak jak pisze brandys, odchudzić plik PDF. Może spróbuj wydrukować bezpośrednio z CAD-a, ale skoro drukujesz z PDF, to znaczy, że pewnie nie masz takiej możliwości.
Drukując do PDF spróbuj eksport do PDF, albo zmniejsz jakość w drukarce PDF-ów, jak napisał brandys.

Pokombinuj może te ustawienia, tylko nie wiem jak lepiej będzie ustawić:

bufor.jpg
Tyomex

Postprzez __Maly__ » lip 05, 2016 17:53

Pliki pdf nie sa jakies strasznie ogromne ale maja miedzy 5 a 7 mb.
Budynek jest dość spory.
probowalem już roznych metod i macie racje ze jak drukuje prosto z cada to jest dużo szybciej niż z pdfa. Niestety jka wysylam pliki dalej to tam już nie maja możliwości drukowania z cada.
probowalem na kilku roznych drukarkach i wszędzie jest podobnie . bardzo długo się drukuje. samo spłaszczenie potrafi trwac pol godziny.

w załączniku maly pliczek pdf którego drukowanie tez zajmuje kilka minut at ma raptem 0.5mb
Załączniki
kabling pasjent rom.pdf
(489.23 KiB) Pobrane 26 razy
__Maly__

Postprzez Tyomex » lip 05, 2016 22:39

A może komentarze i warstwy są problemem, zobacz ile tego jest:

warstwy.jpg

A zobacz jak jpg będzie się drukować (w linku).

A tutaj (link) masz PDF, spłaszczone komentarze i wywalone warstwy, wydrukowałem przez drukarkę PDF, teraz jeszcze więcej miejsca zajmuje :D , ale może będzie się szybciej drukować, choć wątpię.
Dlatego może sam wydrukuj z CAD-a przez jakąś drukarkę np. PDFcreator-a i sprawdź czy to wina warstw i komentarzy.

(JPG+PDF) https://www.dropbox.com/sh/3kuc2717xya4 ... ITSTa?dl=0

Zobaczę jak długo u mnie się drukuje taki pdf, ale to jutro i zobaczymy czy to wina drukarki, bo pewnie tak jest.
Tyomex

Postprzez Tyomex » lip 06, 2016 10:39

Powiem tak, próbowałem na drukarce i obojętnie czy PDF ze znacznikami czy bez tak samo długo się drukuje.
Ilość informacji przesyłanych do drukarki to jakieś 32MB, mimo wielkości pliku 0,5 MB albo 2,8 MB.
Natomiast jak drukuję z pliku jpg, to drukuje się niemal natychmiast, a jakość wydruku taka sama (ja nie widzę różnicy).

Pozdrawiam

Tomek
Tyomex

Postprzez CADomania.pl » lip 14, 2016 21:30

Przy wydruku próbowałeś zmienić jakość wydruku? Na innych maszynach z tymi PDF'ami to samo się dzieje?
Dorzucając RAM'u zawsze mamy większe panowanie nad danym plikiem... :D :) :P
http://cadomania.pl
Niech CAD będzie z Wami !
CADomania.pl

Postprzez __Maly__ » gru 15, 2016 13:08

Witam po dluzszej przerwie.

Temat dalej jest nie rozwiazny.

Wiem gdzie jest problem ale nie wiem jak go rozwiazac.

Najwiecej czasu przy drukowaniu moich pdf'ow zajmuje spłaszczanie (czyli spłaszczenie grafik które zawierają przezroczystosc).
samo oczekiwanie az drukarka wydrukuje plik po spłaszczaniu to nie problem.

Jak zapisac plik pdf z autocada żeby nie było w nim tej przezroczystosci???? Probowalem kombinować zmieniając we wlasciowosciach rzutni w opcji wydruk cieniowany na wszystkie możliwe ale albo jest jakość i spłaszczanie albo dużo gorsza jakość i bez spłaszczania - niestety nie do przyjęcia .

Wiem na pewno ze jest na to jakas metoda.
jak dostaje plik pdf z wentylacja i hydraulika na tym samym podkładzie od architekta to nie ma problemu z drukowaniem - zero spłaszczania ale jak ja stworze pdf na podstawie ich pliku z autocada to znow jest problem.
__Maly__

Postprzez CADomania.pl » mar 15, 2017 01:06

__Maly__ napisał(a):Witam po dluzszej przerwie.

Temat dalej jest nie rozwiazny.

Temat dalej nie rozwiązany? Próbowałeś na innej stacji roboczej to zrobić aby wykluczyć problem z Twoją stacją roboczą?
http://cadomania.pl
Niech CAD będzie z Wami !
CADomania.pl

Postprzez DJ Ecstasy » kwi 21, 2017 20:09

Spróbuj wyłączyć:
1.
Obrazek
2.
Obrazek

Do wydruku używasz dwg to pdf?
DJ Ecstasy