_

Symulacja tłoczenia blachy

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Symulacja tłoczenia blachy

Postprzez Hszystof » kwi 28, 2020 15:49

Chciałbym wykonać prostą symulacje tłoczenia blachy (stempel,krążek,matryca).
Poszukuje oprogramowania, jestem ograniczony do wersji studenckiej. Przykład tłoczenia blach w tym programie byłby wielkim plusem.
Spędziłem już chwile na przekopywaniu internetu, albo odbijałem się od tego że program nie miał wersji studenckiej bądź nie był przystosowany do symulacji tłoczenia blach. Jestem zielony w kwestii symulacji, posiadam wiedzę z zakresu przeróbki plastycznej.

Pozdrawiam
Hszystof

Re: Symulacja tłoczenia blachy

Postprzez CwaniakzPKSU » kwi 28, 2020 16:03

https://myesi.esi-group.com/user/register

a próbowałeś tutaj ? JEst ponoć wersja edukacyjna
CwaniakzPKSU

Postprzez 26 » kwi 28, 2020 21:11

Hszystof napisał(a):Chciałbym wykonać prostą symulacje tłoczenia blachy (stempel,krążek,matryca).
Poszukuje oprogramowania, jestem ograniczony do wersji studenckiej. Przykład tłoczenia blach w tym programie byłby wielkim plusem.

Cześć!
Spróbuj w MSC Marc. Kiedyś na studiach korzystaliśmy z tego programu przy spęczaniu. Możesz w nim zasymulować warunki kontaktu.

Pzdr,
26

Postprzez NewJoker » maja 03, 2020 12:47

Ja proponuję Deform 3D albo Abaqusa. Z tym, że ten drugi to już kombajn MES idealny do wszelkich nieliniowych analiz strukturalnych. Przykład tłoczenia blachy ma w dokumentacji i nawet producent oferuje cały kurs o symulacjach procesów obróbki plast.
NewJoker

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących