_

[Inventor]"Szlifowanie" pręta

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Inventor]"Szlifowanie" pręta

Postprzez HoneyBunny » sty 12, 2018 13:48

Witam,

mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów. Mój problem najlepiej odwzorowany jest na zdjęciu nr 1. Narysowałem dwa stykające się druty i chciałbym uzyskać efekt tak jakby jeden był zeszlifowany pod pewnym kątem ( czerwona kreska na rysunku ). Nie mam pojęcia jak się do tego zebrać. Próbowałem jakiegoś cięcia płaszczyzną ale nic z tego nie wyszło. Funkcja "Rzeźba" co prawda dawała jakiś efekt ale równocześnie cięła pozostałe elementy co nie było pożądane. Czy jest może jakiś prostszy sposób aby uzyskać taki efekt ? Z góry dzięki za pomoc
Załączniki
inv2.JPG
Inv1.JPG
Inv1.JPG (11.38 KiB) Przeglądane 227 razy
HoneyBunny

Re: [Inventor]"Szlifowanie" pręta

Postprzez NewJoker » sty 12, 2018 14:03

Najprostszy sposób to narysowanie na płaszczyźnie równoległej do podstawy poziomego walca takiego trójkąta jak na drugim zdjęciu i wyciągnięcie go z wycięciem w kierunku pionowego pręta.
NewJoker

Postprzez HoneyBunny » sty 12, 2018 15:59

Proste i zarazem genialne. Nie wiem czemu sam na to nie wpadłem. Dzięki za szybką pomoc ! :)
HoneyBunny

Postprzez NewJoker » sty 12, 2018 20:42

Nie ma sprawy :-) Często człowiek kombinuje jak coś zrobić i tak się zakręci, że zapomni o najprostszym rozwiązaniu.
NewJoker

Powrót do Modelowanie 3D