_

"Szydera pod Januszami "

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

"Szydera pod Januszami "

Postprzez ll » lut 22, 2019 21:38

Absurdy inżynierów mechaników okazały się za mocnym tematem - tak więc zaliczyły BAN na CAD.pl . Proponuje nowy temat tj. "Szydera pod Januszami". W branży inżyniera mechanika każdy zostaje szydercą po jakimś czasie tak więc zachęcam do wpisów :-)
ll

Re: "Szydera pod Januszami "

Postprzez ll » lut 22, 2019 21:47

Zaczne moze .... bylem u jednego z januszy na wezwaniu i dostalem robote tj. slupek z rollce royca krotkiego przerobic na slupek rollce royca dlugiego. Dostalem "lidera" nad soba tj mial sprawdzac czy dam sobie rade...(po 11 latach napiepszania tego...). Dostalem parametreyczny model z royca krotkiego to wpadlem na pomysl zeby go przerobic na royca dlugiego...ale to nie o to chodzilo.... chodzilo o to zeby funfel janusza mogl mnie sprawdzic....."jak konstruuje". Przerobilem krotkiego na dlugiego wszystko dzialalo.... funfel nie mial sie do czego przy.... to sprawdzil sketch i znalazl !!!!! wymiary pianki slupka progowego nie byly zaokraglone i zwrocil mi uwage jak "taki wymiar" bedzie wygladal na rysunku.....
ll

Postprzez ll » lut 22, 2019 22:04

FEM u Januszow ,

Byl sobie chory projekt w chorej atmosferze januszy ale kolega wpadl pomysl zeby zrobic analizy porownawcze MES - nie wchodzac w wiarygodnosc wynikow ... zeby pokazac dwie wresje klientowi - ktora z nich sztywniejsza......No ale potrzebuje licencje MES do tego. Tak wiec poszedl z pytaniem do funfla janusza - dostal odpowiedz ze nie ma szanas na licencje MES. Po czym on sam niczym feniks z popiolow zrobil te analizy i przedstawil klientowi - ogolnie matol na temat MES wiedzial ze czerwone to zle ale nie przeszkodzilo mu to "zajebac" pomysl koledze... on byl wtedy w sytuacji ze janusz mu nie dal pozycji i chcial sie wykazac :-) ogolnie od dyrektora januszowej spolki do konstruktora CAD - menda spoleczna w skrocie ale w tym przypadku sprawiedliwosc zadzialala :-)
ll

Postprzez ll » lut 22, 2019 22:13

Bylem swiadkiem rozmowy janusza z jakims jego patafianem. Ogolnie rozmowa na "ą" "ę" zabraklo jeszcze małego paluszka przy piciu kawki i padlo stwierdzenie na ktore trzezba skonczyc MBA na Sorbonie - to bylo takie flilozoficzne lechatnie sie tak "uppoziom" januszy...."a wiesz ze kiedys ktos z twoich ludzi tez zalozy firme" - chwila zadumy bo janusz nie zrozumial o co chodzi (przeciez on jest laskawca...). I z pewna biznesowa pewnoscia stwierdzil " TAK Wiem". Tylko ten sam janusz jak podrzezdny konstruktor sie zwolnil to zrobil z tego "wielka" obraze majestatu.....
ll

Postprzez ll » lut 22, 2019 22:31

cywilizowanie Januszy ,

Mialem pomysl zeby wyskoczyc "out of box" h....myslec w Polsce nietuzinkowo. Przedtsawilem to "januszowi" i dostalem odpowiedz " rozpisz mi wszystkie za i przeciw na kartce" - kurwa jak w chlopaki nie placza skonczony kurs akwizytorski na temat handlu - na linkedin taka strategie czytalem. Teraz juz wiem o co chodzi .... nie wychodz do janusza z pomyslem ktory na pierwszej fakturze zysku nie przynosi..... :-)
ll

Postprzez ll » lut 22, 2019 22:32

cywilizowanie Januszy ,

Mialem pomysl zeby wyskoczyc "out of box" h....myslec w Polsce nietuzinkowo. Przedtsawilem to "januszowi" i dostalem odpowiedz " rozpisz mi wszystkie za i przeciw na kartce" - kurwa jak w chlopaki nie placza skonczony kurs akwizytorski na temat handlu - na linkedin taka strategie czytalem. Teraz juz wiem o co chodzi .... nie wychodz do janusza z pomyslem ktory na pierwszej fakturze zysku nie przynosi..... :-)
ll

Postprzez ll » lut 22, 2019 22:45

Pamietaj Janusz jest wielki bo on "Placi" Janusz ma prawo powiedzieć że opcja thickness jest zła....Janusz cos tam robil za granica - szanuj to bo moze w w swojej lasce wysle cie tez tam. Klaniaj sie Januszowi.....
ll

Postprzez ll » lut 22, 2019 23:02

Na jkims pozimie janusz staje sie biznesmanem - to juz nie chodzi o to chodzi ile masz doswiadczenia, gdzie robiles. Podejdz do Janusza jak do Matola - ponegocjuj ze jestes ą ę oni to lubia, nie daj sie stlamsic -bo janusz to bedzie probowac robic, daj januszowi poczucie ze jest biznesmanem i wtedy jestes zwyciesca - i wtedy wszyscy moga zaczac udawać wspólprace. Daj januszowi poczucie dobrego biznesu a nie dobrych kompetencji...janusz to prymitw 3 zlote na godzine zarobione na plus jest wazniejsze niz budowanie czegos co moze przyniesc milion ale za trzy lata. Wyczuj janusza i graj z nim ....pamietaj janusz jest nizej i wtedy jestes ZWYCIESCA!!!!
ll

Postprzez Anna Nowak » lut 23, 2019 20:45

co się stało z tematem "absurdy pracy inżyniera mechanika" ?!

dla potomnych

http://archive.is/forum.cad.pl

tak długo jak ktoś z adminów nie popłacze się, to będzie wisiało na keszu gugla

nie znam polityki archive is, więc nie wiem, co trzeba zrobić, żeby spadło stamtąd

jak ktoś zna pytona, to prośba, żeby przerzucić to na web archive z archive is (ono nie zapisze samo ze względu na robots.txt).
Anna Nowak

Postprzez witek12 » lut 24, 2019 14:17

Witam,

post nie na temat - WIEM,

jak tak dalej będzie to wrócimy do lat 70-tych czy 80-tych i pogadamy sobie o trabantach, syrenkach, może ktoś wspomni Junaka lub coś podobnego, może wróci też "Pierwszy sekretarz" itd. .

To tyle w temacie.

Pozdrawiam
CAD/CAM 3D - CNC
witek12

Powrót do Forum CAD