_

[INVENTOR 2016] Szyk komponentu w zespole po krzywej

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[INVENTOR 2016] Szyk komponentu w zespole po krzywej

Postprzez zizazu » wrz 21, 2018 13:38

Witajcie,
walczę z takim problemem.
Czy jest możliwość wykonania szyku w taki zespole:

- pas blachy w kształcie "węża" - mój projekt
- detal kryształowy - dostarczony przez klienta

Problem, który napotykam, to po wstawieniu komponentu w odpowiedniej pozycji, nie mogę wykonać szyku - inventor nie widzi ścieżki.

Robienie tego ręcznie to dramat, ponieważ takich zestawów mam ponad 20 różnych do daje ponad 10 tyś wstawień :)

jakiś pomysł? jakaś rada?

prośba o pomoc.
Załączniki
3.jpg
2.jpg
1.jpg
zizazu

Re: [INVENTOR 2016] Szyk komponentu w zespole po krzywej

Postprzez NewJoker » wrz 21, 2018 14:35

Tutaj znajdziesz odpowiedź jak to zrobić: https://forums.autodesk.com/t5/inventor ... 50#M499988

Generalnie musisz na poziomie tego węża mieć już szyk prostokątny wzdłuż krzywej (wystarczy ten do otworów albo stwórz nowy na punktach). Potem w złożeniu przełączasz się w drzewku z "Zespół" na "Modelowanie", wybierasz szyk prostokątny i w oknie "Wybór szyku elementów" wskazujesz ten szyk z poziomu węża.

Sam też to przetestowałem na jakiejś na szybko skleconej geometrii i wyszło idealnie:
wąż.JPG
NewJoker

Postprzez zizazu » wrz 21, 2018 19:37

NewJoker napisał(a):Tutaj znajdziesz odpowiedź jak to zrobić: https://forums.autodesk.com/t5/inventor ... 50#M499988

Generalnie musisz na poziomie tego węża mieć już szyk prostokątny wzdłuż krzywej (wystarczy ten do otworów albo stwórz nowy na punktach). Potem w złożeniu przełączasz się w drzewku z "Zespół" na "Modelowanie", wybierasz szyk prostokątny i w oknie "Wybór szyku elementów" wskazujesz ten szyk z poziomu węża.

Sam też to przetestowałem na jakiejś na szybko skleconej geometrii i wyszło idealnie:
Załącznik wąż.JPG nie jest już dostępny

serdecznie Ci dziękuje!!!
właśnie o takie rozwiązanie mi chodziło.
dzięki za szybką odpowiedź!
Załączniki
4.jpg
rozwiazanie
zizazu

Postprzez NewJoker » wrz 21, 2018 20:10

Nie ma sprawy :-) Fajnie, że wyszło.
NewJoker

Powrót do Modelowanie 3D