_

T FLEX

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Re: T FLEX

Postprzez NTS » wrz 20, 2012 16:49

kruuger napisał(a):hehe. linie konstrukcyjne ala XLINE-Autocad czy revit to swietna sprawa.

Linie konstrukcyjne - może przeżytek ale działa :D
NTS

Postprzez kruuger » wrz 20, 2012 16:54

NTS napisał(a):
kruuger napisał(a):hehe. linie konstrukcyjne ala XLINE-Autocad czy revit to swietna sprawa.

Linie konstrukcyjne - może przeżytek ale działa :D

czy ja wiem. wydaje mi sie ze lepiej trzyma geometrie niz jakies poprzycinane kawalki linii.
i dopiero na nich wlasciwy szkic
kruuger
kruuger

Postprzez T-Flex CAD » wrz 20, 2012 18:24

kruuger napisał(a):czy ja wiem. wydaje mi sie ze lepiej trzyma geometrie niz jakies poprzycinane kawalki linii.
i dopiero na nich wlasciwy szkic

Linie konstrukcyjne to świetna sprawa, można je docenić głównie w przypadku wykonania skomplikowanych parametrycznych szkiców. Każda relacja powstaje podczas nanoszenia linii (styczność, kąt, odsuniecie, równoległość itp.) i może być w dowolnym momencie zmieniona bez utraty elementów rysunku (zmodyfikować można nawet bazę rysunku).

Linie konstrukcyjne w połączeniu ze zmiennymi dają ogromne możliwości środowiska 2D T-Flex CAD. Modelowanie 3D korzysta ze szkiców 2D, więc co tu więcej pisać... :) Pod pojęciem "linii konstrukcyjnej" kryją się oczywiście również inne elementy tj. np. okręgi, elipsy czy splajny.

Niestety często użytkownicy wielu systemów CAD na samą myśl o liniach konstrukcyjnych dostają "gęsiej skórki" - zdanie zmieniają dopiero kiedy zobaczą ich możliwości. Linie konstrukcyjne mogą być również wsparciem dla standardowego szkicownika.
Obrazek
T-Flex CAD

Postprzez MYCA » wrz 20, 2012 18:50

:D Witam,

T-Flex CAD napisał(a):.....Niestety często użytkownicy wielu systemów CAD na samą myśl o liniach konstrukcyjnych dostają "gęsiej skórki" - zdanie zmieniają dopiero kiedy zobaczą ich możliwości. Linie konstrukcyjne mogą być również wsparciem dla standardowego szkicownika.

popieram wypowiedz - czesto korzystam w SWX z tych linii "pomocniczych" (3D, 2D) - maja spore zalety.

Pozdr. :D tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez krank1 » wrz 20, 2012 21:10

yacub napisał(a):
OK, Panie Krank jak Pan będzie u nas to pokaże Panu pare łamigłówek w cati :)

Pozdrawiam
r&d ALighting

Jaki ten świat mały :-) (o ile dobrze kojarzę - projekt 373 :?: )
Co do łamigłówek proszę zapodać na forum jeśli to nie tajemnica.

T-Flex CAD napisał(a):Specjalnie dla Pana krank1 - ewolwenta w T-FLEX CAD z małym uśmieszkiem na początek dnia :)

Hehe. Fajne to było :D Ciekawa funkcja sparametryzowania szkiców w funkcji czasu animacji. ProE chyba tego nie potrafi :(
www.ggtech.com.pl

Polskie Forum ProEngineer
http://pfproe.pl/pfp/forum/index.php
krank1

Postprzez NTS » wrz 20, 2012 21:56

Ciekawą opcją funkcjonalności 2D i 3D jest również optymalizacja modelu. Służy ona do rozwiązywania specyficznych zadań konstrukcyjnych.

Poniżej przykład.

http://www.youtube.com/watch?v=AMXde3f85BY
http://www.youtube.com/watch?v=tOSWG1XhLwY
NTS

Postprzez krank1 » wrz 20, 2012 23:34

Ta funkcja optymalizacji jest niemal identyczna jak w ProE :) (albo na odwrót żeby nie było :)) Teraz widzę, że tą łamigłówkę prawdopodobnie rozwiązać można identycznie w T-flex. Będę miał chwilkę to podam metodę, która właśnie bazuje na potencjale softu a nie znajomości matematyki.
www.ggtech.com.pl

Polskie Forum ProEngineer
http://pfproe.pl/pfp/forum/index.php
krank1

Postprzez yacub » wrz 21, 2012 09:01

krank1 napisał(a):
yacub napisał(a):Jaki ten świat mały :-) (o ile dobrze kojarzę - projekt 373 :?: )
Co do łamigłówek proszę zapodać na forum jeśli to nie tajemnica.
(

Ta 373 :) (wczoraj była premiera). Zadanie proste, ciekawi mnie tylko ile kroków, kliknięć potrzebuje na to inny soft. Leci rurka w 3d musimy wyznaczyć jej oś (przerywana).
Obrazek
yacub

Postprzez bildder » wrz 21, 2012 11:03

Panowie od T-flexa nie popadajcie w samouwielbienie...

Macie swietny program, ale...no wlasnie, nie otrzymalem odp. na wydaje sie banalne pytanie - jak to jest z tym programem?
Program o wiekszych mozliwosciach, nizszej cenie ale czy wygrywa z konkurencja jak SW, SE, Inv czy Proe?

Jezeli nie, tzn. ze mozna miec najlepszy produkt ale tandetnych sprzedajacych lub marketingowcow (albo razem wzietych).

Chce rowniez zaznaczyc, ze dyskusja sie ciekawie rozwija, mozna dowiedziec sie z niej wielu cennych informacji, wiele funkcji programu jest super a wiele bezuzytecznych dla zwyklego czlowieka-np. powierzchnie - super hiper powyginane...i co z tego, jak sie to ma do produkcji??? Rozmawiajmy o czyms, co ma zastosowanie nie na pokazie tylko w realnym swiecie - bo to mnie jako uzytkownika konkurencynego programu interesuje. Czy jestem w stanie pracowac wydajniej, szybciej itp.

Jezeli firma kupuje przykladowo 20 licencji to mysle, ze sprawdzi wszystko dokladnie i takie twierdzenie, a ze program byl rozwijany za zelazna kurtyna, a to ze nie przeznacza tyle a tyle na marketing... to przeznaczcie wiecej i podniescie cene programu - w czym problem?

Jezeli program jest naprawde dobry to tak jak samochody koreanskie (obecnie swietna jakosc i design)- sila rzeczy wygryzie czesc konkurencji...pozyjemy zobaczymy
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Postprzez NTS » wrz 21, 2012 12:24

bildder napisał(a):Panowie od T-flexa nie popadajcie w samouwielbienie...

A kto popada - wy zadajecie pytania - my staramy się odpowiadać jedyne co napisałem to to źe jeźeli chodzi o funkcjonalność to nie mamy się czego wstydzić.

bildder napisał(a):Macie swietny program, ale...no wlasnie, nie otrzymalem odp. na wydaje sie banalne pytanie - jak to jest z tym programem? Program o wiekszych mozliwosciach, nizszej cenie ale czy wygrywa z konkurencja jak SW, SE, Inv czy Proe?
Jezeli nie, tzn. ze mozna miec najlepszy produkt ale tandetnych sprzedajacych lub marketingowcow (albo razem wzietych).

Szkoda słów jeźeli nie rozumie Pan co znaczy pojęcie POPULARNOŚĆ wynikająca między innymi z wieloletniego agresywnego markwtingu to źadne moje odpowiedzi nic nie dadzą dotyczy to ròwnieź Pana uwag dotyczących
żelaznej kurtyny - totalny brak znajomości realiów tamtego okresu i praw rządzących rynkiem.
Co do niższej ceny proszę proszę się nie ośmieszać niedługo SoliWorks będzie sprzedawany w cenie Alibre.

bildder napisał(a): mozna dowiedziec sie z niej wielu cennych informacji, wiele funkcji programu jest super a wiele bezuzytecznych dla zwyklego czlowieka-np. powierzchnie - super hiper powyginane...i co z tego, jak sie to ma do produkcji??? Rozmawiajmy o czyms, co ma zastosowanie nie na pokazie tylko w realnym swiecie - bo to mnie jako uzytkownika konkurencynego programu interesuje. Czy jestem w stanie pracowac wydajniej, szybciej itp.

Powierzchnie to była odpowiedz na Państwa pytania a nie nasza inicjatywa poza tym komuś ta bezużyteczna wiedza była jednak potrzebna. Co do wykorzystania w przemyśle już podawałem linki do filmòw pokazujących projektowanie parametrycznych wanien czy schodòw a youtube jest pełny filmów pokazujących konkretne przykłady zastosowania systemu nie będę się więc powtarzała. W galerii na naszej stronie są w zasadzie wylącznie przykłady z przemyslu ale rozumiem źe dla Pana to za mało i to go nie przekonuje. No còź na to juź nie mam wpływu.
NTS

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelowanie 3D