_

Tablice naprezen dopuszczalnych dla stali

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Re: Tablice naprezen dopuszczalnych dla stali

Postprzez filon » gru 06, 2011 11:01

LukaszPK napisał(a):
Już się robi: proste całkowanie z warunkami brzegowymi dla powłoki kulistej z pierścieniem wzmacniajacym z pominięciem miejscowych efektów zginania w miejscy podparcia, dzięki zastosowaniu podpór stycznych do powłoki.

Jaka całka?
Powłoka kulista z pierścieniem wzmacniającym???
Podpór stycznych do powłokii ???

Przeklej tą całkę tu proszę i powiedz co za jej pomocą wyliczyłeś.
Tak konkretnie
jakąś grubość, przekrój albo spaw.

LukaszPK napisał(a):Prosta całka przy obliczeniach obciążeń kołnierza typu Clamp Connections (podobnego jak w ASME sec.VIII div.1, w appendix 24).

Znalazłeś całkę w sekcji VIII i ją zastosowałeś ??? Podziel się tym unikalnym doświadczeniem.

A jak tego podnośnika nie umiesz policzyć, to weż jakiś sprawocznik i dobierz z tabelki, ew. wykresu.
To nie zaliczenie tylko życie.
filon

Postprzez filon » gru 06, 2011 11:21

LukaszPK napisał(a):Są normą, czy dobrą praktyką inżynierska? Czy TUV dopuści Ci do użytku urządzenie zaprojektowane wg zasad, których nie zna? Jednostka nie ma obowiązku dopuszczenia urządzenia do użytku jeśli nie jest zgodna z normami zharmonizowanymi (z autopsji). A WUDT-UC nie są.

Już mi się nie chce. Wybór notified body jest dowolny. Stosowanie norm zharmonizowanych dobrowolne.

LukaszPK napisał(a):
filon napisał(a):Czy Rosjan obowiązują przepisy ASME Sec III?? Skąd oni mogą wiedzieć jakie współczynniki stosować.
Skąd amerykanie wiedzieli 50 lat temy budując pierwsze reaktory. Sekcji III wtedy nie było

I chcesz mi powiedzieć, że liczono je wg WUDT-UC? :D Bo nie rozumie :D Czy może ktoś z palca przyjmował wartości współczynników, bo nie miał na to normy?

??? ręce opadaja

Wymądrzasz się w każdym poście.

Wyobraż sobie, że żyją jeszcze ludzie którzy potrafią posłużyć się suwakiem logarytmicznym i projektowali stożki, być może nawet na ciśnienie zewnętrzne, zanim pojawiły się normy zharmonizowane.

Wszystkie Twoje problemy są wydumane, kompletnie oderwane od rzeczywistości biura projektowego bądź konstrukcyjnego.
filon

Postprzez LukaszPK » gru 06, 2011 11:40

filon napisał(a):Jaka całka?
Powłoka kulista z pierścieniem wzmacniającym???
Podpór stycznych do powłokii ???

Wieczorem poślę. Flugge - pierwsze rodziały dla stanu błonowego.

filon napisał(a):Znalazłeś całkę w sekcji VIII i ją zastosowałeś ??? Podziel się tym unikalnym doświadczeniem.

Napiasałem podobne, a nie takie same. Sposób oceny naprężeń wg ASME, zaś sam rozkład obciążeń na uszczelce i obciążających kołnierz wg całki (sumowałem liniowe obciążenia na powierzchni tarcia dwóch przylg skośnych - taki problem?).

filon napisał(a):Wyobraż sobie, że żyją jeszcze ludzie którzy potrafią posłużyć się suwakiem logarytmicznym i projektowali stożki, być może nawet na ciśnienie zewnętrzne, zanim pojawiły się normy zharmonizowane.

Pracuję z takimi, ale oni jakoś nie mają problemu jak im rachuję dokładnie konstrukcję. Sposoby żeby obejść te obliczenia nie są trudne, ale jeśli klient chce mieć "ekonomiczną" konstrukcję to chyba jasne jest, że nie będę ładował stali jak na czołg i szukam optymalnych zasad obliczeniowych. Zaś co do norm ich stosowania to chyba mnie nie rozumiesz. Wcześniej wypisałem książki wg których rachowało się konstrukcje cienkościenne i dawano radę. Tylko, że tam nie ma wzorów inżynieryjnych, tylko wszystko w postaci równań różniczkowych. Dla typowych konstrukcji to można wyprowadzić proste wzory, ale tylko dla ogólnych przypadków, przy ściśle okreslonych założeniach (uproszczeniach).

filon napisał(a):Już mi się nie chce. Wybór notified body jest dowolny. Stosowanie norm zharmonizowanych dobrowolne.

To wpadnij do TUV z obliczeniami z WUDT-UC. Pogadamy. Akurat ja nie miałem okazji negocjacji i powołano się na konkretny zapis w wytycznych do dyrektywy. Mi też się nie chce pisać. Widzę, że obliczenia to Ty znasz z wydruków z od jakiegoś klikacza w odpowiednim programie, a założenia co do samych obliczeń to są Ci pewnie tak samo znane jak wspomniany tensor naprężeń, który nota bene posłużył Timoshence czy Flugge do wyprowadzenia tych cudownych wzorów na stan błonowy walców, które zapewne używasz w swoich cudownych norm.

P.S. Właśnie rachuję dennice, która zwinęła się (pofałdowała) pod wpływem dużego ściskania obwodowego, mimo że obciążono ją ciśnieniem wewnętrznym. Może odpowiesz mi jak to mozliwe, że dennica traci stateczność w regionie tangent line, mimo że obliczenia wg WUDT-UC są zrobione prawidłowo?

Teraz się wymądrzam.
Ostatnio edytowany przez LukaszPK, gru 06, 2011 11:52, edytowano w sumie 1 raz
LukaszPK

Postprzez LukaszPK » gru 06, 2011 11:47

filon napisał(a):Wszystkie Twoje problemy są wydumane, kompletnie oderwane od rzeczywistości biura projektowego bądź konstrukcyjnego.

Nie wiem co Ty sobie tam projektujesz. Ale ja najczęściej poprawia po innych. Właśnie po tych typowych obliczeniach. I jeśli coś pierdykło, to chyba oznacza że coś nie jest tak. Skoro widzę, że obciążenia króćca nie odpowiadają żadnemu algorytmowi z jakiekolwiek normy to sięgam do literatury, podrzucam kolegom do MES i analizuję obliczenia. Wszystko na razie działa, nikt nie narzeka, więc o co Ci chodzi? O to, że liczę czas dokręcenia śruby w kołnierzu, żeby wymiennik z wodorem nie ciekł? Bo tego się nie robi to ja też mam nie robić? Tego, że liczę kołnierz na wszystkei przypadki obciążenia uwzględniając rotację kołnierza i współpracę wszystkich elementów połączenia? Nie rozumie Cię do czego dążysz. Bo z Twojego toku myślenia wygląda, że czas się dla Ciebie zatrzymał i dla Ciebie swiętość to ołówek, kartka i jazda.
LukaszPK

Postprzez filon » gru 06, 2011 12:12

LukaszPK

Dzi
filon

Postprzez filon » gru 06, 2011 12:38

Dziś mam więcej czasu więc jednak Ci odpiszę.

Nie chciałem abyś przysyłał mi rozdziały z tej czy innej książki, albo algorytm z normy.
Chodziło mi o Twoje rozwiązanie jakiejś całki, nie z ksiązki tylko konkret.
I niech to nie będzie ugięcie belki swobodnie podpartej albo podobny problem.

Kołnierze widzę bardzo zaabsorbowały. EN 1591 i 13445 sądząc po terminologii jakiej używasz. Znalazłeś jakies nieścisłości?

A z dennicą do czegoś doszedł?
Powiem Ci, że na pewno nie pofałdowała się na tangent line tylko w rejonie wyoblenia "knuckle region"
I na pewno z tego powodu, ze jakiś mędrek twojego pokroju ją policzył wedle normy, ale zapomniał o innych wymaganiach
jak na przykład obróbka cieplna. A może też zastosował wzór poza jego obszarem stosowania?
filon

Postprzez Lucek Mostowiak » gru 06, 2011 13:26

może na wstępie, zanim nastąpiła ta pyskówka należałoby powiedzieć gdzie który pracuje i co robi :D
myślę, że to by wiele wyjaśniło :)
"Chciałem dobrze" - A. Hitler
Lucek Mostowiak

Postprzez kamild » gru 06, 2011 15:05

Ja kopie rowy. Od 8 do 16 albo od słupka do drogi. Zależy jaką zależność czasoprzestrzeni wyznaje kierownik.

Chłopaki, nie możecie się kłócić via PW?
Obrazek
kamild

Postprzez MYCA » gru 06, 2011 15:30

:D

Obrazek Chłopaki, nie możecie się kłócić via PW? Obrazek

Pozr. :D tomek
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez Malenki » gru 06, 2011 20:10

kamild i MYCA napisał(a):Chłopaki, nie możecie się kłócić via PW
Chłopaki, a czemu to nie PRO PUBLICO? Mięso nie leci, a fajny cyrk jest Obrazek. Ciekawym kurcze, gdzie ślepy kulawego czy kulawy ślepego doprowadzi ?

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off topic