_

Tabliczki rysunkowe wg. Polskich Norm

Wszystkie posty ze starego forum CAD/CAM.

Tabliczki rysunkowe wg. Polskich Norm

Postprzez Walczak » wrz 06, 2002 15:36

Poszukuję tabliczek rysunkowych wg. Polskich Norm. Jeśli ktoś ma w formacie dwg. proszę o przesłanie na mój e-mail.<br>Z góry dziękuję <br>Robert Walczak
Walczak

Re: Tabliczki rysunkowe wg. Polskich Norm

Postprzez czminiach » wrz 06, 2002 23:23

: Poszukuję tabliczek rysunkowych wg. Polskich Norm. Jeśli ktoś ma w formacie dwg. proszę o przesłanie na mój e-mail.<br>: Z góry dziękuję <br>: Robert Walczak<p>Tabliczki rysunkowe wg PN traktowane jako elektroniczny "ZAPIS KONSTRUKCJI "chyba" nie isnieją.<br>Tysiące inżynierów polskich ma ten problem.<br>Treść rysunku obojętnie jakiego, czy ręcznego, czy elektronicznego jest najważniejsza, tabelka to dodatek do myśli konstruktora, który chce w ten sposób przedstawić swój pogląd z czego, a czasami jak powinna być wykonana dana częć, zespół.<br>Tabelki rysunkowe nie powinny moim zdaniem ograniczać się tylko do rubryk wg normy, obojetnie jakiej.<br>I tak jest w rzeczywistości.<br>Dlatego zachęcam do stworzenia forum, na któtym stworzymy normy dotyczącze tabelek w dokumentacji mechamicznej, elektrycznej i elektronicznej tak aby ich treść była zrozumiała dla ludzi z branży, a jednocześnie wypełnienie ich zajmowało jak najmniej czau.
czminiach

Postprzez demirel » wrz 07, 2002 08:47

W zupełności się zgadzam z Tobą Cześku. W firmie w, której pracuję (w oparciu o Solid Edge'a) sam stworzyłem profil tabeli (w zasadzie kilka profili w zależności od sposobu produkcji danego detalu, czy jest to rys. złożeniowy czy wykonawczy - ale to chyba oczywiste).<br>Jestem za stworzeniem takiego forum, chętnie służę pomocą.<br>Pozdrawiam Norbert Rzepka
demirel

Postprzez Gość » wrz 07, 2002 14:24

" Po co Wasze Swary Głupie " - i tak wejdzie ISO i wszystko wyrówna ;)<br>PS Tabliczki ISO oczywiście są a ACAD <br>
Gość

Postprzez tomi2022 » sie 27, 2008 13:20

Witaj Robert!
Znalazłeś juz jakieś tabliczki rysunkowe wg PN?
Jeśli tak to prześlij mi prosze: tomasz_korgiel@o2.pl
Pozdrawiam
tomi2022

Powrót do Archiwum