_

Tani CAD 3D

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

Tani CAD 3D

Postprzez gouda » maja 26, 2016 15:29

Na samym początku proszę sprzedawców o nie wypowiadanie się w tym wątku - wiem, że to pobożne życzenia, ale prosił bym o powstrzymania się od zabierania głosu.
Pytanie kieruję do użytkowników tanich programów CAD 3d (Iron CAD, T-Flex, Alibre czy jak to teraz się nazywa) - w szczególności tych którzy pracowali również w bardziej renomowanych programach średniego kalibru (Solid Works, Solid Edde, Inventor) - co możecie powiedzieć o tych programach? Da się w tym coś zaprojektować? Opłaca się w to inwestować?
Szukam softu do projektowania maszyn - z dobrym modułem do złożeń, modułem blachowym, modułem do ram stalowych i ewentualnie modułem rurowym - powinien też mieć podstawowy moduł MES.
Z góry dzięki za wszystkie komentarze.
gouda

Re: Tani CAD 3D

Postprzez cashan » maja 26, 2016 16:13

Zapomniałeś o jednym waznym graczu :) ZW3D. Moim zdaniem - doskonały do twoich potrzeb.
cashan

Postprzez gambolo » maja 26, 2016 21:31

Ostatnio testowałem z racji zakupu nowego softu. Niestety jak wszyscy zagonieni inżynierowie nie miałem zbyt dużo czasu by się mocno wgłębić w specyfikę softu.
Na tapecie miałem w sumie 3 softy:
T-flex
Iron-cad
Solid Edge

Z marszu Inventor został odrzucony ze względu na obecną formę licencji.
Inne systemy - nie było czasu na testy (solid works, ptc creo)

T-flex - możliwości ok, zwłaszcza po wygoglaniu filmików oraz po przeglądnięciu tematu tutaj na forum ale dla mnie koszmarnie trudny w przyswojeniu do obsługi.
Wielki plus za pełni parametryczny 2d/3D (edycja modelu z poziomu rysunku).

Iron-cad - całkiem w porządku, fajne narzędzia typu katalogi gotowych kształtów. brak czasu nad zagłębieniem się w pełnie jego możliwości.

Solid Edge - system najlepiej mi znany (od czasu studiów) - w zasadzie wzięty z powodu tego że płynnie przesiadam się na pracę (wdrożenie generalnie jednodniowe by nauczyć się nowego menu). Nie wymagamy w zasadzie zaawansowanego modelowania (brak powierzchiówki): konstrukcje stalowe i pochodne wiec jego możliwości jądra są aż nad wyrost. Obecnie fajna promocja cenowa w CamDivision przy przejściu z systemów Autodesku.

Mało kasy - polecam potestować Iron cada.
gambolo

Postprzez T-Flex CAD » cze 01, 2016 11:39

gambolo napisał(a):T-flex - możliwości ok, zwłaszcza po wygoglaniu filmików oraz po przeglądnięciu tematu tutaj na forum ale dla mnie koszmarnie trudny w przyswojeniu do obsługi. Wielki plus za pełni parametryczny 2d/3D (edycja modelu z poziomu rysunku).

Obecnie możliwe jest pobranie i uruchomienie nowej wersji T-FLEX CAD 15 RC (Release Candidate). Nie jest to jeszcze wersja oficjalna jednak można poznać m.in. nowy dużo bardziej przyjemny w użytkowaniu interfejs. T-FLEX CAD daje dużo większą swobodę modelowania niż jakikolwiek inny CAD z uwagi na bezmodułowe i hybrydowe (2D/3D) środowisko pracy. Posiada również neiograniczone możliwości parametryzacji zarówno szkicu jaki i modeli 3D.

tfx15rc.jpg

Zgodzę się z tym, że na początku może okazać się "trudny w przyswojeniu" jednak to kwestia poznania kilku zasad w nim obowiązujących oraz wyzbycia się niektórych ogólnie przyjętych (jednak niekonieczne najlepszych) przyswojonych nawyków z innych systemów CAD. Wersja 15 ma na tyle dużo zaawansowanych funkcji i możliwości, że spokojnie może konkurować z innymi droższymi i na tą chwilę popularniejszymi rozwiązaniami CAD jak SWX czy INV.

Zachęcam do testów. Wersję testowa można pobrać ze strony: http://www.tflex.pl
Obrazek
T-Flex CAD

Postprzez krzysztofel » cze 23, 2016 13:24

Polecam IRONCAD, od 2012 roku działam w nim i jest bardzo rozbudowany dla mechaników w biblioteki i narzędzia znormalizowane (generatory kształtowników, elementów złącznych - śrub, łożysk itp.). W programie można pominąć parametryzowanie, nadawanie wiązań w zespołach bo samo projektowanie jest bardzo szybkie i tego nie wymaga. Opinie możesz sobie wyrobić na głównym forum użytkowników: Link Koniecznie sprawdź wersje PREMIUM :)
KONIECZNIE POZNAJ IronCAD.
STUDENCI MECHANIKI I BUDOWY MASZYN Z CAŁEGO KRAJU! ->DOŁĄCZ DO NAS!
Strona www: http://www.ironcad.pl/forum/index.php
krzysztofel

Postprzez Mirek999 » cze 23, 2016 14:45

ZW3D - czy to nie jest chiński produkt?
Mirek999

Postprzez inzmechanik » lip 13, 2016 11:47

Chińczycy potrafią też zrobić dobre produkty. Z wymienionych przez autora tematu programów najwięcej miałem do czynienia z Inventorem i Ironcadem.

Skoro Inventor odpadł w przebiegach to nie będę się wypowiadał. Do naszej produkcji (analogiczna do Twojej) wykorzystujemy Ironcada, który w zupełności wystarcza. Najlepiej samemu testować i wybrać. Jeżeli chcesz dam Ci kontakt na pm do przedstawiciela który był u nas.

Najlepiej byłoby przetestować wszystko co jest na rynku na konkretnym projekcie i samemu wybrać, ale nie każdy może czasowo pozwolić sobie na taki luksus.

Całkiem niedawno szukaliśmy dobrego konstruktora i z tym był dużo większy problem niż z samym narzędziem do rysowania :roll:
inzmechanik

Postprzez Adrian Dudek » lip 27, 2017 10:38

Mirek999 napisał(a):ZW3D - czy to nie jest chiński produkt?

Wikipedia przychodzi z pomocą: https://pl.wikipedia.org/wiki/VX_CAD/CAM. Program ma jądro napisane przez amerykanów. W sumie to był jednym z pierwszych programów tego typu.
Adrian Dudek

Postprzez AB Engineering » sie 06, 2017 22:06

Tak naprawdę to pracowałem na różnych programach. Pierwszym był IronCAD, później Catia, Inventor i wreszcie Solid Edge. Tak naprawdę trzeba się zastanowić jaki typ projektów będzie przez Ciebie wykonywany. Czy to będą np. elementy, które będą wykorzystywały podstawowe funkcje typu wyciągnięcie, obrót i np. otwór? Czy np. powierzchniówka? Wszystkie projekty które do tej chwili wykonałem, mógłbym wykonać w każdym z tych programów.
AB Engineering

Powrót do Modelowanie 3D