_

[Solid Edge ST6]

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

[Solid Edge ST6]

Postprzez Mat Cecha » lip 27, 2017 22:48

Witam. Po kilku miesiącach pracy udało mi się ukończyć budowę plotera plazmowego. Kiedy już udało się dopracować i uruchomić całość postanowiłem najpierw za pomocą markera zamocowanego na głowicy odpalić jakiś przykładowy program. Pierwszą czynnością było opracowanie w SE jakiegoś dxfa, następnie przekonwertowanie go na g-kod i wrzucenie na maszynę. Wszystko się udało. Opracowałem w ten sposób już dużo plików i każdy z nich działał poprawnie. po pewnym czasie stwierdziłem jednak, że wzory takie jak np ornamenty zamiast rysować linię za linią można przetworzyć za pomocą programu online z pliku jpg na dxf automatycznie. Postanowiłem spróbować, plik jpg faktycznie przetworzył się na dxf i po kilku małych poprawkach miałem już gotowy obraz do przerzucenia na g kod. Kiedy wrzuciłem go do lazycama grafika niestety nic nie rozrysowała. Ten problem zlikwidowałem za pomocą przerzucenia wszystkiego w SE do jednej warstwy oraz odblokowaniu bloków ale kiedy lazycam załadował plik przejazdy w ogóle się nie zgadzały. Zamiast "iść po lini po kolei" przejazdy są z punktu do punktu i z powrotem. Próbowałem w innym programie do konwersji g kodów i jest niestety to samo. Obawiam się, że program online do tworzenia dxf z jpg źle tworzy elementy na rysunku. Przekopałem już dużą część internetu jednak nie umiem dojść tego co to może być. Jako że moje mocniejsze strony to mechanika czy elektronika zwracam się z prośbą do forumowiczów o pomoc.
Załączam 2 pliki, które obrazują co wychodzi w lazycamie oraz plik z którego jest on konwertowany.
Załączniki
po rozbiciu bloku i na jednej warstwie.dxf
(1.1 MiB) Pobrane 3 razy
2.png
lazycam przejazdy w powiększeniu
1.png
lazycam przejazdy
Mat Cecha

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących