_

[Solidworks] Generator wałków

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Solidworks] Generator wałków

Postprzez bellerophon0 » wrz 19, 2017 08:52

Witam ponownie kolegów i koleżanki
W ostatnim czasie przesiadłem się z Inventora na Solidworksa i pierwsze co mi się bardzo rzuciło w oczy to brak takiego modułu jak generator wałków. I tutaj moje pytanie czy Solidworks posiada coś takiego i nie mogę po prostu odnaleźć, tego czy po prostu twórca nie przewidział takiego modułu w swoim programie. Jeśli nie ma tego, to trochę słabo jeśli wszystkie elementy wałków trzeba machać ręcznie.
Chyba, że znacie jakiś sposób na w miarę sprawne "automatyczne" rysowanie wałów maszynowych?
Z góry dzięki za pomoc.
bellerophon0

Re: [Solidworks] Generator wałków

Postprzez bildder » wrz 19, 2017 13:08

Nie ma w SOLIDWORKS generatora jak w INV. Można się posiłkować operacjami z biblioteki, są tam m.in. gotowe otwory pod wpusty.

Można natomiast znaleźć dodatki, np.:

https://www.eassistant.eu/en/cad-plugin ... works.html
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Postprzez bellerophon0 » wrz 20, 2017 10:44

Dzięki za odpowiedź. Niestety tego się spodziewałem.
Jest to dość dziwne, bo wałki nie są jakimiś nietypowymi elementami rzadko używanymi. W budowie maszyn to dość kluczowe elementy i brak takiego modułu jest dość kłopotliwy w użytkowaniu SolidWorksa. Można oczywiście robić wszystko ręcznie (podcięcia, wpusty i wiele innych) jednak automatyczny moduł (jak w przypadku Inventora) bardzo przyspiesza pracę.
Dziwi mnie to bardzo, bo Solid jest jednym z popularniejszych programów tego typu, a jednak brak takiego elementu rzutuje dość negatywnie na opinię o nim.
No ale nic, trzeba sobie jakoś radzić bez tego.
bellerophon0

Postprzez bildder » wrz 20, 2017 11:30

Trzeba pamiętać, że SOLIDWORKS jest używany w wielu branżach, nie tylko maszynowej i nie wszyscy mają potrzebę generować wałki.

Zachęcam do zadania pytania odnośnie radzenia sobie z wałkami w SW na www.pswug.info/forum, gdzie może znajdzie się ktoś, kto ma jakieś makro i się podzieli.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Powrót do Modelowanie 3D