_

[INVENTOR] Rysowanie na "podkładce"

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[INVENTOR] Rysowanie na "podkładce"

Postprzez Shive » lip 18, 2019 01:59

Witam,
wziąłem się ostatnio za wykonanie pewnego projektu w Inventorze ze zeskanowanych odręcznych szkiców (PDF), niestety już na samym początku napotkałem problem.
Mianowicie do wykonania głównej bryły obiektu potrzebne są zaokrąglone profile, bez konkretnego promienia (łuk się zacieśnia). Na planach także nie ma innych wymiarów dotyczących tych części.
Aby fizycznie wykonać ten element, szkic ten przykładało się do materiału i się go poprostu odrysowywało :D
Rysunek jest zapisany w pdf w skali 1:1.
Czy istnieje możliwość aby w inwentorze zadziałać w taki sposób? Zrobić sobie "podkładkę" z tego PDF, a następnie zrzutować to sobie na szkic?
Mam nadzieje na szybie, rzeczowe odpowiedzi ;)
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez Shive, lip 18, 2019 10:42, edytowano w sumie 1 raz
Shive

Re: [INVENTOR]

Postprzez NewJoker » lip 18, 2019 02:40

PDF-a raczej nie da się wczytać do szkicu Inventora, ale wystarczy, że zrobisz sobie z niego obraz i możesz na nim rysować po wstawieniu przez Szkic --> Wstaw --> Obraz i przeskalowaniu obrazka.
NewJoker

Re: [INVENTOR] Rysowanie na "podkładce"

Postprzez Shive » lip 18, 2019 10:43

Przyjmuje pdf aż miło ;) wrzucony pdf/obraz skaluje dodając na niego wymiar i zmienienie go na konkretną wartość?
Shive

Postprzez NewJoker » lip 18, 2019 21:20

No proszę, myślałem, że z pdf-em się nie da. Przeskalować możesz albo wymiarując krawędź całego obrazka (uprzednio przyczepiając jego róg do początku układu wsp. i ew. nakładając odpowiednie wiązania na krawędzie) albo jeśli znasz wymiar czegoś przedstawionego na obrazku to używasz narzędzia Skala tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=aNKlD-SQzE8
NewJoker

Postprzez Shive » lip 18, 2019 22:40

A jednak :D PDF - owszem otworzy, ale już nie zapisze :D Przy JPG wszystko działa.
Shive

Powrót do Modelowanie 3D