_

Uśmiercanie starszych aplikacji przez Autodesk

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Re: Uśmiercanie starszych aplikacji przez Autodesk

Postprzez notdot » mar 04, 2020 21:25

Ale tak szczerze, to moim zdaniem izba ma jedną odpowiedź na ten stan rzeczy - autocad to tylko narzędzie, którego nie musisz używać
Oczywiście wiem jak wygląda rzeczywistość, że można się przesiąść na inne programy, że można się wykluczyć jak się będzie chciało używać innych formatów, wiem też jak obecnie działają izby leśnych dziadków ... ups, miało być inżynierów
ale wiele razy dyskutowałem z kilkoma osobami ze swojej izby i ich to nie obchodzi "prowadzenie biznesu" czy ty będziesz to robił na tym czy innym programie
notdot

Postprzez gieborywar » mar 04, 2020 22:43

Poszperałem i znalazłem takie dwie dyskusje. Jeszcze nie zdołałem zapoznać się z całością, ale może być przydatne:
https://cgpress.org/archives/autodesk-t ... tware.html
https://forums.autodesk.com/t5/previous ... 937271#M75
gieborywar

Postprzez jamaguwi » mar 05, 2020 07:53

AD nie ma prawa odmówić aktywacji licencji wieczystej. Czyli zgodnie z prawem można program scrackować albo postąpić inaczej: Ja swoje dwie starsze licencje w końcu zastąpię kluczami tych nowszych i je aktywuje. Skutkiem tego będę miał 3x2015 zamiast 3x2009. Pismo od prawnika mam gotowe w przypadku gdyby fikali. Jest to tak samo legalne jak winda z allegro za 30PLN. To benefit bycia w eurokołchozie.
jamaguwi

Postprzez perlon » mar 05, 2020 14:04

Daj znać, jeżeli faktycznie to przeprowadzisz. Byłby to chyba niezły precedens.
perlon

Postprzez jamaguwi » mar 06, 2020 15:15

Na dzisiaj to moge powiedzieć, że tak zrobię. A na to kiedy zdecydują się zrobić ruch, to niestety nie mam wpływu.
jamaguwi

Postprzez kojacek » mar 06, 2020 18:25

Pomijając zasadność (czy nie) jakichkolwiek roszczeń, wydaje się jednak że obecnie raczej nie da się osiągnąć niczego na drodze prawnej. Bez wydawania wielkich pieniędzy na prawników, Adesk (czy dowolny inny podmiot) może po prostu nie stawić się na żadne wezwania, przed jakimkolwiek sądem w tym kraju. Istnieje bowiem ryzyko naruszenia prawa do niezawisłego sądu, oraz brak pewności do przeprowadzenia sprawiedliwego procesu. (Jeżeli) jeszcze tego nie zauważyliście, rozejrzyjcie się dookoła - to już się dzieje.
Podziękowania możecie wysyłać do pewnego karła.
kojacek

Postprzez sturnus » mar 07, 2020 00:07

jamaguwi napisał(a):AD nie ma prawa odmówić aktywacji licencji wieczystej. Czyli zgodnie z prawem można program scrackować albo postąpić inaczej: Ja swoje dwie starsze licencje w końcu zastąpię kluczami tych nowszych i je aktywuje. Skutkiem tego będę miał 3x2015 zamiast 3x2009. Pismo od prawnika mam gotowe w przypadku gdyby fikali. Jest to tak samo legalne jak winda z allegro za 30PLN. To benefit bycia w eurokołchozie.

Mylisz się. Łamanie prawa przez kogoś nie upoważnia Ciebie do bezprawia. Idąc Twoim tokiem rozumowania możesz w nocy wybrać się do kogoś kto coś Ci ukradł i włamać się do jego domu by odebrać swoją własność. A stąd krok do linczu.

Pzdr.

P.S. Jeśli to rada prawnika to zmień go.
Pismo co zamierzasz zrobić gdy nie umożliwią ci aktywacji, możesz wysłać przed crackowaniem programu. Jeśli nie udzielą Ci odpowiedzi to wtedy można to "podciągnąć" pod cichą zgodę.
sturnus

Postprzez jamaguwi » mar 07, 2020 21:49

kojacek napisał(a):Istnieje bowiem ryzyko naruszenia prawa do niezawisłego sądu, oraz brak pewności do przeprowadzenia sprawiedliwego procesu. (Jeżeli) jeszcze tego nie zauważyliście, rozejrzyjcie się dookoła - to już się dzieje.

https://dziennikbaltycki.pl/zabilbym-wszystkich-polakow-mowil-hans-g-zaskakujacy-prawomocny-wyrok-przeprosic-i-zaplacic-maja-obie-strony/ar/c1-14835344
Hans G jest daleki do narzekania zdaje się....
jamaguwi

Postprzez kszyho » mar 08, 2020 10:36

kojacek napisał(a):. Istnieje bowiem ryzyko naruszenia prawa do niezawisłego sądu, oraz brak pewności do przeprowadzenia sprawiedliwego procesu. (Jeżeli) jeszcze tego nie zauważyliście, rozejrzyjcie się dookoła - to już się dzieje.

Steve V. tez raczej nie narzeka.
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/L ... da-kasacje.
www.ksprojekt.eu
kszyho

Postprzez tyk » kwi 08, 2020 23:34

https://customersuccess.autodesk.com/pa ... CQ_zPoQmKA

wygląda na to, że nie 10 wersji wstecz a tylko 3 będą utrzymywane przy życiu. Właśnie wchodzi wersja 2021 czyli 2018 już jest przestarzała :lol:
tyk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum CAD