_

Ubezpieczenie inżyniera NIE budowlańca..

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Re: Ubezpieczenie inżyniera NIE budowlańca..

Postprzez gouda » lut 04, 2019 17:50

Cześć,

Odpowiadając na wasze pytania...
Ja korzystałem z pomocy biura brokerskiego http://www.rozek.pl/
Myślę że kompetentni ludzie w kwestii ubezpieczeń specjalistycznych.

Na standardowe produkty ubezpieczeniowe (jak np ubezpieczenia dla budowlańców) nie macie co liczyć.
W Polsce mało jest sensownych i świadomych firm z branży mechanicznej, dlatego też po prostu nie ma na rynku gotowych , standardowych produktów dostępnych "z katalogu". Z powodu braku zainteresowania (co wynika zarówno ze braku świadomości jak i ze słabości tej branży w ogóle), firmy ubezpieczeniowe mają po prostu mało danych pozwalających na rzetelne wyliczenie ryzyka, więc często odprawiają was z kwitkiem.
Po to są tacy brokerzy, którzy wiedzą jak się za to zabrać i do kogo uderzyć żeby zaprojektować takie ubezpieczenie specjalnie na wasze potrzeby, bo to są naprawdę specjalistyczne ubezpieczenia. Agent zajmujący się sprzedażą ubezpieczeń na życie czy samochodowych niewiele wam pomoże.
Szukajcie brokerów ubezpieczeniowych specjalizujących się w danej branży lub branżach pokrewnych.
gouda

Postprzez cashan » maja 09, 2019 12:28

rience napisał(a):Na rynku mamy co najmniej kilkadziesiąt firm ubezpieczeniowych.

Nieststy jest - jak znasz choć jedną która oferuje takie ubezpieczenie to sie podziel wiedzą..
cashan

Postprzez greatdesigns » maja 09, 2019 21:15

Dokładnie. Stwierdzając, że nie powinno być problemu, bo na rynku jest kilkadziesiąt firm ubezpieczeniowych, widać, że kolega rience jeszcze nie zgłębiał chyba tematu.
O tym jak wyglądają realia uzyskania takiego ubezpieczenia pisałem szczegółowo kilka postów wstecz. Nic się nie zmieniło w tej kwestii do dzisiaj niestety...
A o ubezpieczeniach tzw. "OC odpowiedzialności zawodowej" za 300 albo 500 zł rocznie to radzę zapomnieć i wydać raczej te pieniądze na dobry obiad z piwkiem.

Tak z ciekawości, rozmawiałem z moimi kolegami z Danii, z którymi współpracuję - ta sama branża. Powiedzieli mi, że u nich też generalnie to nie jest żaden typowy produkt dostępny na rynku ale mają indywidualną umowę z jednym z ubezpieczycieli na takie przypadki. Tyle, że płacą za to ok. 250 tys. na rok (w przeliczeniu z DKK), więc pieniądze ogromne. Ale biuro zatrudnia ponad 20-stu konstruktorów, więc muszą takie koszty mieć wkalkulowane i mogą sobie na nie pozwolić.

Ja już generalnie odpuściłem, tym bardziej, że znalazłem nieco inne rozwiązanie.
Pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś coś w tej kwestii się zmieni...

Pozdrawiam ciepło
greatdesigns

Postprzez lokko-1 » maja 10, 2019 09:31

Możesz podzielić się z nami Twoim rozwiązaniem problemu?
lokko-1

Postprzez greatdesigns » maja 10, 2019 10:17

Właściwie to rozwiązanie znalazło mnie :lol:
Duńska firma, o której wspominałem wcześniej zaproponowała mi abym niektóre projekty robił pod ich egidą (i tak 95% projektów wykonuję dla duńskich klientów). Nadal oczywiście firmuję je swoim nazwiskiem ale logo jest już ich. Zaletą jest to, że podlegam wtedy pod ich ubezpieczenie, wadą, że w takich przypadkach nie mogę pochwalić się własnym logo.
Jest to zatem pewien kompromis...

Jeśli więc zależy mi bardziej na budowaniu własnej marki, to z tego po prostu nie korzystam, są jednak czasami takie projekty, gdzie ponad wszystko wolę spać spokojnie...
greatdesigns

Postprzez notdot » sie 09, 2019 11:34

Ostatnio, przy okazji ubezpieczania auta, zacząłem rozmawiać w agencji ubezpieczeniowej o ubezpieczeniu działalności zajmującej się projektowaniem inst. elektrycznych, kosztorysach, itp

Niby takie ubezpieczenia są, ale jak się wczyta w OWU to jest pełno wykluczeń, dziwnych zapisów
Zacząłem dopytywać o szczegóły, zobaczymy co Warta odpowie.
notdot

Postprzez prywialny » paź 27, 2019 10:23

Przed zakupem - czytajcie OWU - to obowiązkowa sprawa. Jest to o tyle ważne, że należałoby prześledzić jakie są wyłączenia - bo nie każdy zdaje sobie sprawę, że towarzystwo nie finansuje wszystkich zdarzeń.
W każdym TU wygląda to inaczej. Dlatego czytanie OWU - moim zdaniem, to obowiązkowa lektura, dla każdego świadomego konsumenta. Proponuję sprawdzić jeszcze pod niniejszym linkiem: https://superpolisa.pl
prywialny

Poprzednia strona

Powrót do Off topic