_

Ucinanie PDF przy użyciu Publish

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Ucinanie PDF przy użyciu Publish

Postprzez kg91 » lut 14, 2018 11:03

Dzień dobry,

staram się trochę zoptymalizować pracę w AutoCAD i w związku z tym natrafiłem na to forum oraz szereg problemów, których część udało mi się samemu rozwiązać jednak z tym nie umiem sobie poradzić.

Korzystam z drukarki Konica Minolta Bizhub C253 oraz plotera HP. rysunki do druków tworzę na odrębnych layoutach (arkuszach) - chyba tak jest zgodnie ze "sztuką". Na pojedynczych plikach mam tak od 5-10 arkuszy więc korzystam z publish. Czasami muszę wygenerować również wersję dokumentacji w PDF i do tego też działający dobrze publish by się przydał ale mam z tym problem.

Problem polega na tym, że o ile drukowanie na drukarkach jest ok to przy PDF ucina mi nagminnie ramkę. Drukuję do pdf poprzez ustawienie opcji "publish to: PDF". Póki to się tyczy rysunków dużych ploterowych jest ok ale te na A3 i A4 z koniki są poucinane. Główną zaletą "publish to: PDF" jest to że nie muszę po raz drugi definiować "Page Setup". Znalazłem obejście tj: stworzenie nowego "Page Setup", ustawienie formatu papieru np A4 "full bleed" i wybranie nowego stylu w okienku publish no ale to pochłania mój czas, może da się to jakoś lepiej ustawić, bardziej automatycznie. Podobnie działa ustawienie poprostu druku "ploter named in page setup" i wybranie np PDF CREATOR ale to też jest jakieś obejście a nie rozwiązanie problemu.

Pozdrawiam
kg91

Re: Ucinanie PDF przy użyciu Publish

Postprzez kg91 » lut 20, 2018 09:42

https://knowledge.autodesk.com/support/ ... rints.html - to dla rozwiązania problemu. Trzeba ręcznie zmienić w ustawieniach drukarki dwg to pdf marginesy na takie jak ma nasza drukarka dla formatów papierów które nas interesują.
kg91

Powrót do AutoCAD