_

Usługi kreślarskie

Usługi kreślarskie

Postprzez daniel5 » lut 06, 2014 19:36

Usługi kreślarskie.
Przyjmę zlecenie na przerysowywanie 2D/3D rysunków, projektów w programie CAD z wszelkiego rodzaju materiałów.
Wykonam model 3D na podstawie rysunków 2D np. projektu domu jednorodzinnego
Mogę także coś zaprojektować-preferowana mechanika.
Piszę też makra(autolisp) automatyzujące pracę w programach CAD.
Gwarantuje solidną prace, doświadczenie i krótkie terminy. Ceny do negocjacji.
Kontakt mailowy:
danielpawlowski@op.pl
daniel5

Re: Usługi kreślarskie

Postprzez topinż » lut 06, 2014 19:59

Raczej nie popieramy piractwa.
topinż

Postprzez mdbdesign » lut 07, 2014 14:45

topinż napisał(a):Raczej nie popieramy piractwa.

Gdzie on "piratuje"?
Marek
mdbdesign

Postprzez topinż » lut 07, 2014 19:18

mdbdesign napisał(a):
topinż napisał(a):Raczej nie popieramy piractwa.

Gdzie on "piratuje"?

Tak się domyślam. Nie pisze nic o fakturach. W profilu ma technolog nie kreślarz. Firmą własną się nie chwali.
No może to o czym pisze chce robić w czymś darmowym?
Ale wątpię.
topinż

Postprzez daniel5 » lut 08, 2014 21:29

Witam
Kolega topinż chyba boi się konkurencji....
Jakie ma znaczenie że jestem technologiem? Po godzinach mogę być murarzem lub robić inne rzeczy.
Na swoim laptopie mam ZWCAD na firmowym AC Mechanical 2010.
I przestań wątpić, uwierz w siebie...
Pozdrawiam
daniel5

Postprzez topinż » lut 09, 2014 01:06

daniel5 napisał(a):Witam
Kolega topinż chyba boi się konkurencji....
Jakie ma znaczenie że jestem technologiem? Po godzinach mogę być murarzem lub robić inne rzeczy.
Na swoim laptopie mam ZWCAD na firmowym AC Mechanical 2010.
I przestań wątpić, uwierz w siebie...
Pozdrawiam

Kolega topinż konkurencji się nie boi. Zwłaszcza uczciwej.
Kolega topinż po prostu nie lubi nieuczciwej i chyba trudno się dziwić.
Ok może kupiłeś tego ZWCADa.
Ale czy prowadzisz działalność i od tego co weźmiesz od klienta odprowadzisz VAT i podatek dochodowy?
VAT oczywiście nie ma znaczenia jeżli sprzedaż jest dla firmy, ale jeżeli dla osoby prywatnej już ma.
Czy zapłacisz ZUS? Co prawda tylko zdrowotne, bo pracujesz , ale jednak.
Jeśli nie , to sam sobie policz - jeżeli ja sprzedam za 4000tys miesięcznie (tyle zapłaci klient), to mam w kieszeni 4000-747,97(VAT)-617,89(podatek dochodowy)-270,40(ZUS i to tylko zdrowotne, ja nie jestem dodatkowo gdzieś zatrudniony więc ponad 1000zł)=2363,74 oczywiście dochodzą jeszcze inne opłaty np jakieś biuro rachunkowe, w moim wypadku 100zł.
Natomiast osoba działająca "na czarno" jeżeli weźmie 2400 do ręki, to tyle ma. Więc jak tu konkurować???
Może to co oferujesz robisz w ramach własnej działalności. Nie wiem. Z posta nie wynika.
topinż

Postprzez cashan » lut 09, 2014 11:55

Faktycznie piractwo i praca "na czarno" to robienie pod siebie bo sami sobie stawki podcinamy w ten sposób, a potem płaczemy że bieda...

Ale w tym wypadku kolega topinż jest przewrażliwiony chyba troszkę :). Człowiek może pracować na umowę zlecenie lub o dzieło i działalności żadnej prowadzić nie musi.

Inna sprawa że znalazł bym tu co najmniej kilkanaście bardziej podejrzanie wyglądających ofert, które niemal wprost zakładają że robi się na lewiznach, lub na pokątnie na sofcie firmy gdzie się pracuje a nie własnym (byłbym silnie wstrząśnięty gdybym się dowiedział ze ktoś sobie pół-hobbystycznie Ansysa do domu kupił... :) )
cashan

Postprzez topinż » lut 09, 2014 12:49

cashan napisał(a):...
Ale w tym wypadku kolega topinż jest przewrażliwiony chyba troszkę :). Człowiek może pracować na umowę zlecenie lub o dzieło i działalności żadnej prowadzić nie musi.
...

Ostatnio rzeczywiście trochę jestem przewrażliwiony na tym punkcie. Nie bez powodu z resztą.
Ale dla mnie jest raczej jasne, że podaje się warunki współpracy w ogłoszeniu. Tzn że na fakturę, umowę o dzieło czy cokolwiek innego.
Jak się nie podaje to widocznie ich nie ma.
A sytuacja jest bolesna, bo człowiek dorabia sobie półhobbistycznie po godzinach i rozwala jak wspomniałeś stawki.
Później się słyszy - "a u kogoś tam innego cena była 50%" No była , bo nie poniósł żadnych kosztów i wszystko poszło do jego kieszeni. A niestety nawet wydawało by się poważne firmy potrafią w ten sposób oszczędzać i kupować od ludzi, którzy nie mają kosztów działalności. A jak widać z mojego przykładu, to jeżeli płacę cały ZUS, to musiałbym chyba obniżyć przykładową cenę do 1600-1700 złotych. To się robi poważnie chore.
Co za tym idzie wydaje mi się że wszelkie działalności "na czarno" na pirackich programach itd itp należy piętnować, bo nie piętnując robimy krzywdę głównie sobie.
topinż

Postprzez andrzejf » lut 09, 2014 15:47

Hej panie topinż , a czy nie należy najpierw piętnować tych co nie płacą podatków od wszystkiego i kombinują jak łyse konie pod góre ? Sklepikarzy co oszukują w płaceniu Vat, fryzjerów, rolników, cwaniaczków od faktur, kumpli ministrów co są zwalniani z płacenia podatków bo żona to szwagierka ministra, i t.d. A potem dopiero ponarzekać i popłakać.
Dobry fachowiec nie narzeka tylko pokazuje to co potrafi. A najlepiej to pewnie by było, że kreślić w Cadzie to tylko ci co mają 5 fakultetów ?
Nie każdy jest magistrem!!!
andrzejf

Postprzez topinż » lut 09, 2014 16:08

andrzejf napisał(a):Hej panie topinż , a czy nie należy najpierw piętnować tych co nie płacą podatków od wszystkiego i kombinują jak łyse konie pod góre ? Sklepikarzy co oszukują w płaceniu Vat, fryzjerów, rolników, cwaniaczków od faktur, kumpli ministrów co są zwalniani z płacenia podatków bo żona to szwagierka ministra, i t.d. A potem dopiero ponarzekać i popłakać.
Dobry fachowiec nie narzeka tylko pokazuje to co potrafi. A najlepiej to pewnie by było, że kreślić w Cadzie to tylko ci co mają 5 fakultetów ?

Nie wiem czemu "najpierw"? Jak widzę coś co mi się nie podoba, to mówię. Nie będę próbował znaleźć na siłę sklepikarza
co oszukuje na VAT żeby móc napisać, że oszukiwanie w rysunkach cad jest be. Nie znam żadnego fryzjera itd itp.
Ja nie jestem zbawicielem wszechświata i nie zamierzam wyszukiwać nieprawidłowości gdzie się tylko da. Forum CAD jak sama nazwa wskazuje jest związane (zazwyczaj) z CAD, tak mi się wydaje , a nie z fryzjerstwem i rolnictwem.
Narzekania w moich postach było słownie ZERO. Był opis możliwej sytuacji. Płacz i narzekanie to drogi panie popłynęła z twojego postu. Dobry fachowiec to pokazuje co potrafi jak się przebije cenowo. A jak się nie przebije to nie pokazuje, bo nic nie robi. A skąd wniosek o 5 fakultetach to ja już w ogóle nie mam pojęcia.
topinż

Następna strona

Powrót do Praca: dam / szukam / zlecę