_

Ustalanie współrzędnych punktów siatki

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Ustalanie współrzędnych punktów siatki

Postprzez ronja1616 » maja 01, 2017 09:57

Witam, mam autocada 2014 i napotkałem pewien problem przy projektowaniu powierzchni 3D. Otóż interesuje mnie narysowanie siatki składającej się z prostokątów bądź trójkątów i swobodne zmienianie współrzędnych każdego z jej punktów. Jednak kiedy rysuję siatkę za pomocą polecenia siatki czy powierzchni to nie ma ona punktów na przecięciach linii, natomiast kiedy narysuję siatkę wieloma poliliniami, owszem punkty można dowolnie przesuwać za pomocą wpisywania współrzędnych, natomiast pozostałe linie za nimi nie podążają, więc w każdym węźle muszę parę punktów przesuwać z tego samego miejsca w inne co jest dość uciążliwe przy dużej ilości punktów.

Operacje tą jestem w stanie wykonać w jakimś starym najprostszym programiku do 3D i animacji co jest dość frustrujące...

Jak stworzyć siatkę z możliwością swobodnego kontrolowania współrzędnych każdego węzła?
ronja1616

Re: Ustalanie współrzędnych punktów siatki

Postprzez akor » maja 01, 2017 20:12

Oglądnij to:
https://www.youtube.com/watch?v=rK58M_y43jY
tutorial do siatek do wersji 2010.
Na siatce (SIATCE [MESH] a nie powierzchni czy ? polilinii ?) poszczególne jej elementy czyli wierzchołki, krawędzie i powierzchnie filtrujemy używając klawisza CTRL.
akor
akor

Re: Ustalanie współrzędnych punktów siatki

Postprzez ronja1616 » maja 03, 2017 17:08

Dzięki wielkie, zdecydowanie przyspiesza to zadanie. W samym oknie properties mogę się przełączać pomiędzy poszczególnymi węzłami i wpisywać współrzędne. tylko musi to być właśnie [MESH] a nie inne linie ;)
ronja1616

Powrót do AutoCAD