_

Uwaga na ZŁODZIEJA!!!! cadprogress

Różne sprawy tyczące się tego forum, jego moderacji, zakładania nowych subforów, skarg, zażaleń i pochwał. Miejsce spotkań z administratorami forum.

Uwaga na ZŁODZIEJA!!!! cadprogress

Postprzez kmink » kwi 27, 2009 10:50

Witam
Napisałem ogłoszenie a w nim z epotrzebuje kogos kto wykona mi kilka zadan w mathcadzie złosil sie do mnie :cadprogress zainaksował 50zł zaliczki i tyle go widziałem....proponuje sprawdzic czy ta osoba nie pisze jeszcze z innych kąt podając sie za innych użytkowników.

50zł to nie majatek, zreszta myslałem że czasy naciagczy ,,na drobne'' juz mineły....niestety nie w Polsce....
kmink

Re: Uwaga na ZŁODZIEJA!!!! cadprogress

Postprzez akuba » paź 11, 2010 10:43

Potwierdzam, wyłudza zaliczki, po czym kontakt się urywa, lub przysala coś zupełnie innego niż to na co była umowa. OSZUST I ZŁODZIEJ nie wierzcie w ani jedno jego słowo

Raiffaisen Bank 78 1750 0012 0000 0000 1092 1287

Robert Kaufman
JaBłonna 47
23-114 Jabłonna

e-mail: robert_kaufman@wp.pl
tel. 785362862
akuba

Postprzez Robert_mk » paź 11, 2010 19:36

Chciałbym wtrącić kilka słów, choć nie wiem do końca jak sprawa wygląda od strony prawnej ale mimo wszelkich przesłanek można publicznie publikowac szczegółowe dane osobowe? Doczytałem, że:

"Jednym z roszczeń pokrzywdzonych przez umieszczenie ich danych osobowych w internecie może być skarga do Biura Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych o wszczęcie postępowania i nakazanie administratorowi ich usunięcia"

"W przypadku naruszenia dóbr osobistych możliwe jest dochodzenie roszczeń na drodze cywilnej. Jednak gdy wykorzystano tylko imię i nazwisko, można żądać zaniechania takiego naruszenia. Jeśli dane zostaną usunięte, pojawia się pytanie, czy można dodatkowo dochodzić zadośćuczynienia pieniężnego lub w przypadku szkody majątkowej naprawienia szkody na zasadach ogólnych".

Sam jestem ciekawy jak to wygląda od strony prawnej, może ktoś się na tym zna.

pozdrawiam
Wszystkie drogi prowadzą do . . .
trumny.
Robert_mk

Postprzez godzuki » paź 12, 2010 07:31

Projektowanie dla kogoś z forum zawsze niesie za sobą ryzyko.

1. Ktoś bierze zaliczke i nic nie zrobi
2. Ktoś coś zrobi bez zaliczki i nic nie dostanie za to.

Działa w dwie strony.

Tak naprawdę powinno spisać się umowę o dzieło z podaną kwotą i tym co ma być za nią wykonane i byłaby podstawa do roszczeń.
Ale przy jakimś szkolnym projekcie za 150 zl. nikt się nie bawi w umowy a poźniej niestety można się przejechać.

Można by zrobić jakieś takie punkty jak na innych forach - dają je inni użytkownicy gdy dane osoba im pomogła lub żetelnie coś wykonała.
godzuki

Powrót do Administracja forum