_

UWAGA przy zakupie programu DDS-CAD!!!

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

UWAGA przy zakupie programu DDS-CAD!!!

Postprzez Smoliński » sty 09, 2014 20:06

Jestem projektantem instalacji elektrycznych. Od pewnego czasu zainteresowałem się foto-voltaiką i w związku z tym nabrałem chęci kupienia programu do projektowania tychże instalacji pod nazwą DDS-CAD . Na stronie www.dds-cad.pl widnieją dwa interesujące mnie moduły: elektrotechniczny i fotovoltaiczny.
Wysyłam maila z zapytaniem o cenę tych modułów i po dwukrotnych interwencjach telefonicznych otrzymuję maila z ofertą cenową: okazuje się, że z tych dwóch modułów zrobiły się już trzy, których skład przytaczam poniżej:
DDS-CAD moduł fotowoltaiczny, pakiet zawiera:
- DDS-CAD PV
- interfejs Polysun Inside
- DDS-CAD moduł architektoniczny
Cena pakietu: 2 500,00 euro netto

DDS-CAD moduł fotowoltaiczny z modułem elektrycznym pod projektowanie instalacji PV, pakiet zawiera:
- DDS-CAD PV
- interfejs Polysun Inside
- DDS-CAD moduł elektyczny dla farm PV
Cena pakietu: 4 000,00 euro netto

DDS-CAD moduł elektryczny, pełna funkcjonalność (wersja Expert, nieograniczona), pakiet zawiera:
- DDS-CAD moduł elektyczny
Cena pakietu: 4 500,00 euro netto
Do tego pakietu można dokupić inferfejs Polysun Inside z Funkcją renderingu za 1000,00 euro netto.

Po powtarzających się składnikach widać wyraźnie, że sprzedawca chce klienta zrobić w konia.
Odpisałem gościowi następująco:
Szanowny Panie,
Sprzedaje Pan może ziemniaki czy programy do projektowania?
Żeby sprzedać program za tak wysoką cenę, to niestety trzeba się dobrze natrudzić bo klient spodziewa się obsługi odpowiedniej do żądanej ceny.
Kiedy kupowałem AutoCada, to mogłem się zapoznać syntetycznie z wszystkimi jego możliwościami! Mogłem zrobić porównanie z konkurentami na rynku.
Więc, o jakich wersjach rozwojowych programu mówimy? Czy to jest program w języku niemieckim czy angielskim? Jaka jest możliwość lokalizacji w języku polskim?
Jakie są pełne jego możliwości, bo dopiero gdy Pana zapytałem konkretnie czy z programu można wydawać rysunki w rozszerzeniu "dwg", to Pan potwierdził "bo jak Panu wiadomo to nie było do tej pory z tym kłopotu". A, może to nie jest prawda, bowiem w rozmowie telefonicznej powiedział Pan, że pełny moduł elektryczny kosztuje 4000 EU netto. A w mailu pisze Pan 4500 EU. Czyżby za tą chwilę coś się zmieniło? Sam Pan widzi, że powiedzieć i usłyszeć można wszystko!
Prosiłem Pana, że chcę otrzymać wszystkie materiały na temat ww programów. To co jest dostępne na Waszej stronie to jest dla mnie zdecydowanie za mało.
Poza tym, nie bardzo mam ochotę płacić kilkakrotnie za ten sam moduł /architekt., Interface Polysun/ gdybym zdecydował się na zakup wszystkich trzech znowu modułów! Musielibyśmy rozmawiać o zdecydowanej obniżce Waszych żądań cenowych.

Czuję po tym wszystkim niesmak. Chyba rzeczywiście obsługiwał mnie sprzedawca ziemniaków /chyba nawet ziemniaków nie potrafi sprzedać/
Smoliński

Re: UWAGA przy zakupie programu DDS-CAD!!!

Postprzez Smoliński » sty 09, 2014 21:59

Zajrzałem na stronę: http://www.dds-cad.net/fileadmin/editor ... iew_PV.pdf
i potwierdziły się moje przypuszczenia próby oszustwa przez sprzedawcę firmy DATA DESIGN SYSTEM - W skład modułu fotovoltaicznego wchodzi pakiet elektryczny przeznaczony do jego obsługi jak i cały program Polysun Inside /wg magazynu Fotovoltaika Polysun lepiej sprawdza się przy instalacjach termalnych/.
Czyli DATA DESIGN SYSTEM ASA chciało mnie nabrać na 5500 EURO!!!!
W zakładce strony www.dds-cad.pl piszą następująco:
"Data Design System każdego roku inwestuje w rozwój produktu by utrzymać najwyższy standard",
Zgadza się najwyższy standard - OSZUKIWANIA KLIENTÓW!!!!
Smoliński

Powrót do Off topic