_

[LISP] ViewPortMaster 1.6.2 - menedżer rzutni

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Re: [LISP] ViewPortMaster 1.6.2 - menedżer rzutni

Postprzez YopJohn » mar 30, 2020 10:54

Ten program mocno ułatwia pracę, ale chyba nie jest już rozwijany i u mnie działa do Autacada 2019. W nowszych wersjach nie widzi bibliotek OpenDCL i nie odpala.

Czy znacie podobny menedżer rzutni? Jest jakaś alternatywa do VPM? Szukam, szukam i nie widzę.
YopJohn

Postprzez ziele_o2k » mar 30, 2020 23:02

YopJohn napisał(a):Ten program mocno ułatwia pracę, ale chyba nie jest już rozwijany i u mnie działa do Autacada 2019. W nowszych wersjach nie widzi bibliotek OpenDCL i nie odpala.

Czy znacie podobny menedżer rzutni? Jest jakaś alternatywa do VPM? Szukam, szukam i nie widzę.

Jedyny ratunek w Dynamo!
Ziele
ziele_o2k

Postprzez kruuger » mar 31, 2020 13:09

YopJohn napisał(a):Ten program mocno ułatwia pracę, ale chyba nie jest już rozwijany i u mnie działa do Autacada 2019. W nowszych wersjach nie widzi bibliotek OpenDCL i nie odpala.

Wszystko ladnie dziala na 2020. Sam musisz zadbac o nowe biblioteki do OpenDCL.
Drugiego takiego niestety nikt jeszcze nie napisal. To jest mega kombajn.
Ma nadal sporo bledow, ale uzywany z glowa jest mega pomocny.
k.
kruuger

Postprzez kitx » kwi 24, 2020 07:31

Cześć.
Trafiłem niedawno na ten programik i on jest po prostu świetny. Zainstalowałem go na GStarCad 2019 i działa niestety tylko w ograniczonym zakresie, tzn. nie wkleja do arkuszy utworzonych rzutni (wyciąga natomiast całe info o rzutniach utworzonych przez cada jako "ręcznie"). W momencie wklejania rzutni w arkusz to w linii poleceń wyskakuje: "; błąd: Serwer ActiveX zwrócił błąd: Wystąpił wyjątek." Program wkleja in o nazwie i skali, ale nie ma rzutni. Wie ktoś może czy da się to jakoś ogranąć żeby działo wklejanie rzutni. Dodam ze mam wgrane najnowsze środowisko OpenDCL jakie znalazłem na necie. U mnie GStarCad działa na Win10.
Autor programu wykonał świetną robotę i jeśli by to działało u mnie to spokojnie mógłby dostać datek na rozwój, tylko że niestety chyba z autorem nie ma kontaktu.
Pozdrawiam
kitx
Załączniki
VPM.JPG
kitx

Poprzednia strona

Powrót do AutoCAD