Strona 1 z 1

atmosfera w biurze

PostNapisane: sie 09, 2012 16:09
przez kurtz23
Ciekaw jestem jak wygląda u Was atmosfera w biurach projektowych/konstrukcyjnych?
Przychodzicie rano i przez 8 godzin jest praca w grobowej ciszy, czy ogólnie mówiąc coś się dzieje?

Pytam, gdyż u mnie obecnie jest dość wesoło i ciekawie co nie wpływa raczej na obniżenie wydajności, natomiast szukając pracy i odwiedzając inne biura zauważyłem, że raczej każdy stuka w skupieniu odizolowany od świata (oczywiście moje spostrzeżenia mogą być mylne, bo ciężko ocenić atmosferę po krótkiej wizycie).

Re: atmosfera w biurze

PostNapisane: sie 09, 2012 16:37
przez LukaszPK
Jeśli współpracuję z kimś "face to face" to praca jest całkiem przyjemna. Burza mózgów, głośne żarty, szybka wymiana opinii i spostrzeżeń. Wydajność wyraźnie wzrasta - ale tylko wtedy, gdy każdy godzi się słuchać jednej stacji radiowej :D Ale jeśli przydziela się komuś zadanie samodzielne to jest gorzej. Słuchawki na uczy, bo każdy chce się skoncentrować i zrobić dobrze swoją robotę. A ponieważ w takim przypadku rozlicza się taką osobę indywidualnie więc stresik się pojawia na sali :)

Ale nie ma co ukrywać, że dobra atmosfera między pracownikami polepsza wydajność, dzięki lepszej komunikacji międzyludzkiej. Czasem można załatwić coś "mniej formalnie" co również ułatwia i przyśpiesza pracę.

Re: atmosfera w biurze

PostNapisane: sie 23, 2012 10:01
przez MMacio
to wszystko chyba zalezy od osob, bo niektorzy rzeczywiscie wola cisze i izolacje i sa wtedy bardziej kreatywni
ja osobiscie wole luznie, z muzyka, ale bez przesady zeby tez mozna bylo sie skupic