Strona 1 z 1

Pojemnik z tworzywa odporny na temperaturę

PostNapisane: paź 13, 2016 20:31
przez Doc
Witam,

Robię właśnie "domowy" parownik do siana. Konstrukcja generalnie prosta: parownica Karcher, wąż i duży pojemnik. I właśnie z tym pojemnikiem mam problem. Myślałem o zastosowaniu kubła na śmieci o pojemności 120l . PEHD temperaturę topnienia ma niby dopiero w 125st.C, ale mimo wszystko obawiam się czy da radę. Czy ktoś ma pomysł jaki inny pojemnik mogę zaadoptować lub jakiego tworzywa odpornego na temperaturę szukać? Nie chcę stosować pojemnika metalowego - łatwiej o oparzenie przy przypadkowym kontakcie ze ścianką a izolacja termiczna to dodatkowa komplikacja i ciężar.

Swoją drogą to niezły biznes może być. Takie parowniki niby firmowe, ale w sumie zrobione mniej lub bardziej chałupniczo kosztują od 1500zł do 4000zł a bazują najczęściej na chińskiej parownicy za 50zł ;-)

Re: Pojemnik z tworzywa odporny na temperaturę

PostNapisane: paź 14, 2016 08:39
przez gambolo
Jest sporo tworzyw odpornych na temperaturę tylko czy coś kupisz handlowego o takiej pojemności to wątpię.

Może wersja stalowa ale w wykonaniu dwa baniaki jeden w drugim?

Re: Pojemnik z tworzywa odporny na temperaturę

PostNapisane: gru 24, 2016 08:28
przez Doc
Ostatecznie poszedłem po linii najmniejszego oporu i zaryzykowałem jednak kubeł na śmieci. Działa bez problemów. Końcówkę do rozprowadzania pary umieszczam w środku wsadu tak żeby nie miała bezpośredniego kontaktu ze ściankami pojemnika. Temperatura przy ściankach pojemnika spada to ok 80st.C więc niepotrzebnie się martwiłem.