Strona 1 z 1

[Inventor] MES

PostNapisane: cze 04, 2020 19:36
przez maniek126pp
Cześć,
Znacie może jakieś fajne kursy MES dla praktyków, które pozwolą poszerzyć wiedzę (praktyczną, nie chodzi mi o teorię mes i macierze sztywności...). Zależy mi na kursach na których analizuje się konkretne przypadki z życia (coś bardziej złożonego od belki i stołu). Analizuje się konkretnie, nie w taki sposób "robimy jedną analizę i lecimy dalej", chodzi o konkretne podejście do złożonych przypadków. Mogą to być kursy oferowane przez jakieś instytucje typu MESCO, oraz kursy internetowe np. na platformie udemy. Zależy mi na tym żeby było to sprawdzone. Zwracam się do Was z taką prośbą, ponieważ jest tego dosyć dużo na necie, ale już kiedyś byłem na takim kursie i był bardzo średni.
Najbardziej zależy mi na platformie Inventor Nastran np. https://szkolenia.pccpolska.pl/szkoleni ... r-nastran/
Proszę o pomoc
Pozdrawiam

Re: [Inventor] MES

PostNapisane: cze 04, 2020 20:37
przez NewJoker
Generalnie cały problem w tym, że wszelkie kursy do konkretnych programów oferowane przez producentów uczą obsługi danego środowiska. Przerabia się różne przykłady, ale celem jest poznanie sposobu przygotowywania określonego typu analiz w omawianym sofcie. Warto brać udział w takich szkoleniach, niektóre są naprawdę kompleksowo przygotowane (choćby te z ANSYS'a i Abaqusa). Ale jeśli chcesz się nauczyć jak podchodzić do różnych przypadków, jak zadawać warunki brzegowe, jakie uproszczenia stosować itd. to niestety kurs niewiele pomoże. A to dlatego, że trzeba przerobić wiele przykładów i po prostu nabrać doświadczenia/wprawy w wykonywaniu analiz. Oprócz ćwiczenia na własnych przykładach i nauki na błędach mogę polecić takie źródła jak:
- tutoriale na YouTube - wbrew pozorom naprawdę przydatne materiały ze wzgl. na zróżnicowanie treści
- publikacje o modelowaniu danego typu konstrukcji - tu uwaga, niektóre są robione na kolanie i widać, że analizy nie zostały porządnie przygotowane ani opisane
- książkę "Building Better Products with Finite Element Analysis" Adamsa
- ten kurs: https://www.edx.org/course/a-hands-on-i ... imulations
- ten blog: https://enterfea.com/blog/

Re: [Inventor] MES

PostNapisane: cze 09, 2020 15:40
przez maniek126pp
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Pozdrawiam

Re: [Inventor] MES

PostNapisane: cze 14, 2020 22:59
przez tomaszjar
Mamy konsultacje z obliczeń w Inventor MES. Na konsultacjach wykonamy obliczenia projektu klienta, zasugerujemy metody postępowania i na co zwrócić uwagę.
https://szkolenia.pccpolska.pl/szkolenie-inventor-mes-poziom-ii/
Jak znasz środowisko obliczeń MES w Inventor to wystarczy drugi dzień szkolenia - studium przypadku klienta, a może konsultacje online.
Konsultacje i szkolenia online mamy już dobrze opanowane i ich skuteczność jest równie wysoka jak szkoleń tradycyjnych.