Strona 1 z 1

CAM, pytanie

PostNapisane: gru 20, 2017 22:17
przez jan.kowalski
Witam wszystkich! Pytanko. Jak mają się czasy, które pokazuje program do czasów rzeczywistych? Zakładając, że nie nanoszono żadnych poprawek. Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Re: CAM, pytanie

PostNapisane: sty 03, 2018 19:20
przez rajmund24
W większości programów cam są zbliżone, ale tylko zbliżone, więc margines błędu kilkunastu np.15% procent bierz pod uwagę.
Najprościej sprawdzić na maszynie :lol:

Re: CAM, pytanie

PostNapisane: sie 07, 2018 08:42
przez pytelg
Myślę, że na standardowych materiałach jak np. aluminium 6061, czy 6066 to czasy się będą zawsze zgadzały. Tak jak było wyżej napisane: +/- 15%. Problem większości programów CAM to taki, że oni liczą wszystko przed uruchomieniem postprocesora. Jeśli więc postprocesor będzie jakoś specjalnie dostosowany (np. do bardzo twardej stali) to czasy się rozjadą. Programy CAM bardzo rzadko biorą pod uwagę nowoczesne narzędzia do frezowania zgrubnego (roughing). Takie narzędzia mogą lecieć na maszynie jak szalone. Jeśli w programie CAM jest tzw. baza narzędzi, to prawdopodobnie będzie ona starsza i najszybsze narzędzia HSS nie będą poprawnie ustawione. Wtedy czasy się rozjadą, ale też prawdopodobnie kod NC będzie troszeczkę zły (złe prędkości)