Strona 1 z 4

Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: kwi 11, 2006 00:22
przez marcel
Na początku zaznaczam, że przejżałem forum i mimo dużej ilości podobnych temetów nie znalazłem wyczerpującej odpowiedzi.

Stnąłem przed koniecznością kupna programu CAD. Potrzebuje programu do rysowania 2D. Głównie kreśle rysunki budowlane, instalacyjne. Nie potrzebuje narzedzia 3D. Dotychczas pracowałem w AutoCAD i teraz szczerze mówiąc nie widze raczej innej możliwości niż kupno AutoCAD LT bo przyzwyczajenie robi swoje, no i jakość, obsluga itp. tez jest tu bezkonkurencyjne, ale wszystkie te zalety stają pod znakiem zapytania jak spoglądam na cene oprogramownia. Cena AutoCAD LT to około 4300 zł brutto.
I teraz moje pytanie brzmi czy naprawdę warto za wspomniane zalety zapłacić takie pieniądze?

Poszukałem troche i natrafiłem na programy InterSoft IntelliCad oraz BricsCad. Ściągnąłem wersje próbne obu programów (oba są bardzo podobne). Generalnie zrobiły na mnie dobre wrażnie. Obsługa podobna do AutoCAD, polecenia slowne te same. Brakuje może paru rzeczy, pare rzeczy jest niedopracowanych i nie wygodnych ale pytanie brzmi czy warte jest wydawanie 4 razy wiecej na AutoCAD LT?

Zwracam sie do wszystkich użytkowników BricsCad oraz IntelliCad. Napiszcie proszę co sądziecie o tych programch, który z nich jest lepszy. Jak wygląda ich obsługa "w praniu" na tle AutoCAD i jakie są ich podstawowe wady.

Oba programy kosztują około 1000 zł. AutoCAD LT 4300zł. Wydawałoby sie że wybór jest oczywisty ale czy na pewno? Jak mam wydać 1000zł i cały czas narzekać to wole wydać te 4300 i sie nie denerować!

Proszę wszystkich o rade.

Pozdrawiam

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: kwi 11, 2006 16:51
przez miki
popracuj ze 2 tyg na inteliicadzie z wiekszym oprojektem.. najlepiej tym sammym.. czesto przekopiowuj z rys na rys jkaies linie wym iary.. albo wrzuc jakas czesc z pliku z oryginalnego Autocada i jesli nie bedzie sie wysypywal codziennie inteliicad i bedzie 'smigal' z wiekszymi plikami dla ciebie wystarczajaca to bierz.. ale mysle ze jednak roznica w cenei nie jest tylko 'za logo'

pozdr, miki

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: kwi 16, 2006 16:23
przez Nikita_chruszczow
Witam
Ja pracuje na Intelicadzie od roku, zaczynałem od wersji 5 a teraz posiadam wersję 6.15 oczywiście angielska wersja.
Wcześniej były problemy z programem i denerwowało mnie wszystko.
Ale teraz już nie mam co narzekać. Coraz lepsze i bardziej stabilniejsze są programy.
Pracuje na Intelicadzie firmy "InterSoft", chyba ta firma ma najtańsze w Polsce, jedynie co mi brakuje w tym programie to VisualBasic. Używałem go pracując na AutoCadzie.

Pozdrawiam

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: kwi 18, 2006 07:21
przez schodek1
ten INTELLICAD nawet ma VBA

http://cgi.ebay.pl/INTELLICAD-V6-PL-BEZ ... dZViewItem

Byla ciekawa promocja w autodesku.. jak miałes

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: kwi 18, 2006 07:27
przez schodek1
..jak miało się intellicada za ok. 1000 zł to można go było wymienic na autocada LT za dopłatą 1000zł (a do autokada lt można dokupic moduł lt extender i juz dziła jak pełny autocad) i tak masz pełny autocad za około 3000 zł... :-> (promocja sie skończyła ale może jeszcze kiedyś bedzie bedzię?)

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: kwi 26, 2006 10:46
przez McArti
http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1042&t=65

ProgeCad bezpłatny do zastosowań niekomercyjnych. w pełnej wersji jest doś kompatybilny z Academ. Mnie denerwuje w Intelipodobnych Cadach że nie przeniesiony został interface przewijania spacją Move/Stretch/Rotate/Mirror/Scale z mozliwością kopii "c" przy każdej funkcji. No i GDZIE JEST POLAR :P

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: kwi 27, 2006 15:41
przez oops
marcel napisał(a):(...) Stnąłem przed koniecznością kupna programu CAD. Potrzebuje programu do rysowania 2D. Głównie kreśle rysunki budowlane, instalacyjne. Nie potrzebuje narzedzia 3D. Dotychczas pracowałem w AutoCAD i teraz szczerze mówiąc nie widze raczej innej możliwości niż kupno AutoCAD LT (...)


pamietaj, ze Acad LT nie obsługuje jpg, nie podczepisz wiec mapy do dwg ...

u nas też były pomysły żeby przerzucic sie na BricsCad'a .. ale jesli się robi napradwe dużo projektów, to nie ma czasu na ciągłą walkę z programem ... a dwa znaczące projekty albo nie dawały się otwierać, albo generowały ciągłe błędy ...
btw BricsCad obsługuje "obrazki" jpg

trudna decyzja przed tobą :wink:

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: kwi 27, 2006 16:20
przez McArti
LT obsługuje bitmapy tylko niema guzika je wstawiającego. Rysuki z bitmapami juz wstawionmi si ejak najbardziej otwierają i bitmape widać.

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: kwi 27, 2006 16:24
przez oops
McArti napisał(a):LT obsługuje bitmapy tylko niema guzika je wstawiającego. Rysuki z bitmapami juz wstawionmi si ejak najbardziej otwierają i bitmape widać.


no właśnie to chciałam przekazać w zdaniu : "pamietaj, ze Acad LT nie obsługuje jpg, nie podczepisz wiec mapy do dwg ... "

nie da się niczego nowego podczepic, ani usunac istniejącego ...
a to dla "sieciarzy" duże utrudnienie

Re: Alternatywa dla AutoCAD LT

PostNapisane: maja 26, 2012 15:30
przez krzysztofel
co do Inelicad czy brisccad mankamentem jest praca z dużymi plikami, są to bardzo słabe raczej mierne silniki przeliczeniowe, które po prostu sobie nie radzą...
Coraz częściej warto przesiąść się na droższe rozwiązanie m.in IronCAD Inventor SolidWorks i modelować 3D.
Przede wszystkim kupujemy soft na 5 lat nie mamy subskrypcji corocznych i co najważniejsze jesteśmy konkurencyjni jako biur projektowe-konstrukcyjne.
Te softy wyżej wymienione mają już wbudowane 2D na wzór autocadów mechanicalów, ale o wiele wydajniejsze - profesjonalny silnik.
Przez gotowe biblioteki możemy w prosty sposób zmodelować np całą instalacje w dosłownie 30 min(w zależności od umiejętności a nawet krócej) i pokazać ja klientom "coś w stylu namacalnego projektu" a nie widzianego tylko po kreskach. Te modele 3D można też zmienić w kreski(które już powoli idą do lamusa).
KB.