Strona 1 z 1

[SolidEge] Analiza MES

PostNapisane: sty 24, 2018 21:34
przez enjoy_10
Witam, używam SolidEdge ST9 i chciałbym zrobić analizę. Mam 3 części w plikach .par (różne materiały) i z tego zrobione złożenie. W złożeniu daje utwierdzenie, siłę klikam "siatka" i mam zablokowaną opcję "siatka i obliczenia". Czym to może być spowodowane?
koło screen.jpg.png

Re: [SolidEge] Analiza MES

PostNapisane: sty 25, 2018 08:17
przez jamaguwi
Może najpierw podświetl część, którą chcesz zmeszować. Tutaj jakiś komunikat widzę... (na żółto)

Re: [SolidEge] Analiza MES

PostNapisane: sty 25, 2018 08:56
przez Remal
Kilka uwag:
1. Nie odebrałeś wszystkich stopni swobody w 3 elementach (małe klocki w drzewku). W przypadku koła pasowego na wale musisz zablokować wzajemne obroty itp.
2. Nie napisałeś nic o tym jakie obciążenia zadałeś, tylko o utwierdzeniu.
3. Nie napisałeś nic o połączeniach nadanych w module obliczeniowym pomiędzy częściami złożenia (to nie to samo co relacje).
Obejrzyj może najpierw jakiś film na youtube jak się robi analizę MES dla złożenia i sprawdź czy nie pominąłeś istotnych kroków.

Re: [SolidEge] Analiza MES

PostNapisane: sty 25, 2018 14:50
przez enjoy_10
okej, dzięki, pierwszy raz coś takiego robię i stąd te pytania. Nie dałem połączeń, dlatego było zablokowane. Z jedną pokrywą się udało zrobić analizę . Wał na razie zrobiłem na szybko w tej samej części co koło. Robię to samo z drugą pokrywą i wyskakuje taki komunikat
sreen1234566.png
O co Tu chodzi?
Tak to wygląda
sreen12345668888.png

Daję przyleganie, współosiowość, zablokuj obrót, następnie zdefiniuj, utwierdzenie w miejsach łożyskowania, siła na obwodzie koła. (jest to koło pędne maszyny wyciągowej w zakładzie górniczym - kąt opasania 180 stopni). Póżniej daje połączenie ręczne i zaznaczam wewnętrzne lico pokrywy i boczną część wewnętrznych żeber. (z jedną pokrywą się tak udało). Biorę siatka i obliczenia i wyskakuje taki komunikat.Chcę żeby pokrywa przylegała do żeber.

Jakbyś mógł objaśnić ten punkt: 1. Nie odebrałeś wszystkich stopni swobody w 3 elementach (małe klocki w drzewku). W przypadku koła pasowego na wale musisz zablokować wzajemne obroty itp. Małe klocki w drzewku? Gdzie jest ta opcja to odebrania stopni swobody?

Re: [SolidEge] Analiza MES

PostNapisane: lut 04, 2018 22:28
przez AB Engineering
Proponuję Ci żebyś wstawiła tu rys z wyświetlonym drzewem dotyczącym symulacji najlepiej całkowicie rozwinięte ( z pokazanymi obciążeniami, warunkami brzegowymi, kontaktami miedzy elementami) .
Nie rozumiem też czemu ta chyba pokrywa koła na tym ostatnim rysunku jest też dziwnie usytuowana w przestrzeni.