Strona 1 z 1

program do modelowania

PostNapisane: lis 07, 2005 09:53
przez jatzek30
potrzebny jest mi program, ktory potrafi wczytac pliki np. z AutoCada zawierajacy bryly i dokonac na podstawie tego renderingu fotorealistycznego. Chcialbym zeby byl to bardzo prosty program bez zadnych bajerow, zaden tam kombajn typu MAYA - ot 2- 3 klikniecia i gotowe. Czy istnieje cos takowego ??
Dzieki za odp.

Re: program do modelowania

PostNapisane: lis 09, 2005 15:06
przez Witek
Wejdż na tej stronie na zakładke "rysunki.dwf" a będziesz miał odpowiedż.
W każdym programie trzeba się trochę napracowac.

Pozdrawiam

Re: program do modelowania

PostNapisane: lis 21, 2005 14:13
przez IronCAD
Witam. Chciałbym Ci zasugerować program IronCAD. Otwiera pliki z AutoCADa i jednocześnie pozwala na nakładanie wszelakich tekstur, fraktur, materiałów w bardzo łatwy sposób. Pozwala także na bajecznie prosty fotorealistyczny rendering. Myślę że praca w tym programie będzie dla Ciebie świetną zabawą. Na tej stronie http://www.kosalka.pl/ironcad_download.html jest 30 dniowy TRIAL najnowszej wersji IronCADa oraz kilka tutoriali.Pozdrawiam

Re: program do modelowania

PostNapisane: lis 21, 2005 15:46
przez NTS
Najtańszy i bardzo mocny jeżeli chodzi o rendering jest Rhino. Oprócz tego że jest potężnym modelerem powierzchniowym, to ma bardzo dużo formatów wymiany danych i mocny rendering. Zawsze można do niego zastosować darmowe nakładki jak. np. POV-Ray które dodatkowo zwiększają możliwości renderingu. Sam soft komercyjnie kosztuje ok 600-700 EUR. Dostepna jest wersja ewaluacyjna pozwalająca na 25 zapisów itp. Warto spróbować.

Wersja ewaluacyjna do pobrania z:
http://www.newtechsolutions.pl/download/download.htm
lub
http://www.rhino3d.com/

POV-Ray ze strony: http://www.povray.org/

http://www2.rhino3d.com/resources/

Powodzenia