Strona 1 z 1

Jak sie cenicie?;)

PostNapisane: wrz 26, 2006 22:45
przez adziu_r
Witam

Chciałem zasięgnąc niezależnej opini dotyczącej wyceny oraz poszczególnych kosztów wdrożenia danego elementu. Chodzi mianowicie o przerysowanie danego elementu z rysunku 2D do 3D za pomocą dowolnego programu 3D CAD a następnie wygenerowanie kodów dla obrabiarki CNC za pomocą dowolnego programu CAM oraz ustawienie wszsytkich parametrów począwszy od doboru narzędzi a koncząc na drobiazgach technologii.
Mowa tutaj o elementach zdecydowanie skomplikowanych i trudnych w obróbce (liczne płaszczyzny, kąty itp.)

Elementy te mam wykonywać na podstwie umowy o dzieło tylko problem tkwi w tym, że nie mam zielonego pojęcia jak to wycenić żeby sie nie ośmieszyć a z drugiej strony nie wyjść na tym jak "Zabłocki na mydle:)"

Dotychczas w tej firmie robiono to inaczej stąd po wdrożeniu ww. metod całość będzie traktowana jako projekt racjonalizatorski. Zaoszczędzi czas, zwiększy wydajność przez co wpłynie na zminimalizowanie kosztów.

Chętnie usłysze wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

Re: Jak sie cenicie?;)

PostNapisane: wrz 29, 2006 08:25
przez projektanta
Mogę przerysować każdą dokumentacje 2D na 3D. Jesli chodzi o cenę to zależy od skomplikowania kształtu i w związku z tym proponuje przeliczyć to na godziny. Moja propozycja to 30 zł/h. Jęsli masz jeszcze jakieś pytania pisz na mój email projektant@poczta.onet.pl

Re: Jak sie cenicie?;)

PostNapisane: wrz 29, 2006 10:05
przez cashan
3 pytania do przedmówcy:

1) 30pln/h brutto czy netto?
2) Jaki soft?
3) Czy aby na pewno legalny?

Re: Jak sie cenicie?;)

PostNapisane: wrz 30, 2006 12:21
przez rollaz
30 zl na godzine to dobra cena jagbys mial jakies problemy z obrobka danego detalu chetnie pomoge ale odplatnie oczywiscie

Re: Jak sie cenicie?;)

PostNapisane: paź 06, 2006 13:38
przez yakuza
jaka to jest obróbka cnc?? frezarki 3 osie 5 osi , drązarka wgłębna , drązarka drutowa,tokarki
przeslij przykładowy rysunek płaski srednio skomplikowany opracuje czas pod ewentualny cam cad i technologie , , a potem na przykładzie tego sredniego rys. zczasujemy inne bardziej lub mniej skomplikowane i ewentualnie dogadamy sie co do ceny.

yakuzam@vp.pl

Re: Jak sie cenicie?;)

PostNapisane: paź 06, 2006 14:38
przez talkin
Zastanow sie co robisz umowa o dzieło to kanał.
Mozna robic i robic w nieskonczonosc bo szef bedzie chcial wynikow w postaci produktu czyli masz kazda poprawke do zrobienia a zaplacone dopiero po przyjeciu umowy gdzie termin najczesciej jest nie okreslony.
Ja tak w 1 szambo sie wkopalem i robilem i robilem nie dosc bylo z proj byl wykonany dobrze ale nalezalo naniesc pewne nowe zeczy potem zaczelo zachaczac o mesa itd

Ale to jeden przypadek na kilkanascie odbytych musisz podpisac co wchodzi ws zakres , daty to najwazniejsze.

a cena idz na calosc jak to mowia i tak posiedzisz wiecej niz myslisz:) 30 zeta za godzine moze byc albo idz na strony a4 po 20zeta albo bryla tez sie spotkalem z czyms takim odpowiednio kosztuje
pamietaj łatwo jest sie wpierniczyc a ludzie nie chca placic jak co do czego przychodzi nic nie dawaj na cd zadnych dwg ani innych to ku przestrodze chyba pomoglem
ZASADA jesli kolo jezdzi merolem to go omijaj:):) w jakis sposob go zdobyl:)

Re: Jak sie cenicie?;)

PostNapisane: paź 06, 2006 23:48
przez adziu_r
Na wstępie dziękuje za odpowiedzi!

A co do pytań to jest to wytaczarka 4-osiowa a co do poziomu i ogromności zakrętów w tym detalu to mogę tylko powiedzeć ze cały rysunek jest łącznie na jedenastu formatach A0! więc jest to naprawdę skomplikowany element. Niestety nie mogę podesłać dokumentacji bo chybaby mnie powiesili;)

A co do umowy o dzieło to najprawdopodobniej będzie to tak, że robię dany element, oddaje i na tym się kończy moje zadanie. W razie jakis poprawek bądź zmian kolejne $. Takie są plany a co z tego wyjdzie to sie zobaczy.

Dowiadywałem sie co do ceny i opinie są przeważnie takie jak podaliście tzn. ok. 30zł/h bądź liczyć to na arkusze A4 ale za elementy male i mało skomplikowane.

Chodzi tylko o to zeby wyciągnąc możliwie największą kwotę i żeby nie wyjść na niewiadomo kogo ;) dlatego pytałem.

Pozdro