_

właściwości warstwy 0 przy pracy z odnośnikiem

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

właściwości warstwy 0 przy pracy z odnośnikiem

Postprzez Ar2rM » lip 26, 2020 09:33

Cześć!
Pacuję na Autocad Architecture 2018. Pewnego dnia pojawił się problem - baaaardzo wolnego sczytywania etykiet na xrefach (odnośnikach zewn.) . Nie poradziłem sobie z tym i musiałem reinstalować program łacznie z przywracaniem stawień fabrycznych. Piszę o tym aby ustalić od razu, że to co chcę uzyskać jest możliwe. Ale do rzeczy:

W pliku nr 1 tworzę sobie ścianę i wkladam do niej drzwi. Oba obiekty to tzw. obiekty AEC. W skrócie to zbiór bloków dynamicznych , różnych dla każdego punktu widzenia (inny dla widoku z góry, inny dla widoku z boku itd.)

Dla takiej ściany i okna ustawia się warstwy i linie. Głowną warstwą dla ściany jest "A-wall". To ważne bo gdy poszczególne "podwarstwy" w ustawieniach takiej ściany ustawimy "by layer" - poszczególne elementy (linie czy wypełnienia) otrzymują parametry warstwy głownej "A-wall".

Dołaczając plik z taką ścianą do innego pliku jako xreff - tworząc tzw plik opisowy - wkładam ten plik na warstwę 0.
Tu zaczyna się problem - normalnie właściwości obiektów AEC powinny być odczytywane z pliku załączonego (z xrefa).
Wtedy AEC (nasza ściana) wyświetla się tak jak w pliku który jest umieszczona.

U mnie - po reinstalacji - ta ściana przyjmuje kolor i właściwości warstwy 0 pliku opisu. Dla przykładu:

Gdy w oryginalnym pliku kolor skrzydła drzwi (albo innego elementu) ustawie (by layer) przyjmie on kolor warstwy głownej - w tym przypadku A-door. Gdy załączę ten plik jako xreff - drzwi nie mają koloru warstwy na której są w rzeczywistości , a przyjmują paramtery warstwy na której leży xreff. czy jest na to jakaś zmienna?
Ar2rM

Powrót do AutoCAD