_

Własna chmura. Co wybrac ?

Rozmowy na różne bardziej lub mniej luźne tematy, nie związane z tematyką innych forów.

Własna chmura. Co wybrac ?

Postprzez kruuger » mar 24, 2015 10:15

hej,

co polecacie do utworzenia wlasnej chmury. jaki sprzet, software ?
cos czym mozna szybko zarzadzac z wewnatrz i wystawic tu i tam co trzeba.

dzieki
kruuger
kruuger

Re: Własna chmura. Co wybrac ?

Postprzez gieborywar » mar 25, 2015 07:45

Witam

Jeśli chodzi o ogólnie dostępne to polecam OneDrive jeśłi masz np Telefon z WindopwsPhone lub Google drive jeśli masz androida.
W przypadku komputera z Windows to polecam OneDrive. Używam tego do celówprywatnych - zdjęcia i różne pliki (word, pdf itp)

Natomiast jeśli nie chcesz trzymać danych na obcym dysku to nie polecam np Seagate Central. Jeśli chcesz mieć własny sprzęt to nie ma co oszczędzać.

Pozdrawiam
gieborywar

Postprzez gieroy » mar 25, 2015 09:06

Witam, jeśli chodzi o usługi chmury to polecam rozwiązania firmy Synology:
- przejrzysty interfejs
- łatwość konfiguracji usług
- wielorakość usług i dodatkowych pakietów
- szybkość działania
- jeśli chodzi o chmurę: brak wymaganego zewnętrznego IP, możliwość posiadania wielu wersji / kopii pliku w celu odzyskania
itd. :) , pełna kontrola nad plikami

Osobiście używam 3szt. https://www.synology.com/pl-pl/products/DS713+

Wiem rozwiązanie może i nie tanie w przypadku gdy chce się mieć np. do dyspozycji 3-4TB.
Ale mogę powiedzieć z własnego doświadczenia że rozwiązanie sprawdzone i godne polecenia wszędzie gdzie używają tyvh rozwiązań które zaimplementowałem sobie bardzo chwalą i widzę różnicę np do googledrive.
Dodatkowo w przypadku firmy (jak dla mnie nie tylko firmy) posiadamy kontrolę nad plikami i wiemy gdzie są cały czas i kto ma do nich dostęp i co z nimi robi i kiedy!

W razie dodatkowych pytań odnośnie tego urządzenia zapraszam. Dodatkowo jest dostępne demo interfejsu tutaj=> https://www.synology.com/pl-pl/dsm/5.1/live_demo
gieroy

Postprzez kruuger » mar 25, 2015 09:20

dzieki. zaraz poprzegladam. wyglada ciekawie

ja trafilem na https://owncloud.org/ tu dojdzie jeszcze postawienie serwera i zarzadzanie nim.

dzieki
kruuger
kruuger

Postprzez Almosould » mar 25, 2015 09:32

Z własnego doświadczenia mogę polecić rozwiązanie OneDrive, które dostarcza nieograniczoną przestrzeń do przechowywania danych. Korzystam z tej chmury ponieważ dostałem ją "gratis" do Office 365 także miałem możliwość jej przetestowania. I powiem, że od samego początku byłem sceptycznie nastawiony do OneDrive i wszelkich "chmurowych" rozwiązań, lecz po 3 miesiącach korzystania jestem pozytywnie zaskoczony ochroną danych jak i wygodnym dostępem do wszystkich plików, które sobie tam przesłałem.

Nie wiem czy rozwiązanie jakie poleca @gieroy jest na tyle bezproblemowe i bezobsługowe jak chmura OneDrive, która jest nawet dostępna gdy w domu nie ma prądu:)
Almosould

Postprzez MYCA » mar 25, 2015 10:12

:lol: Witam,

Almosould napisał(a):....
...bezproblemowe i bezobsługowe jak chmura OneDrive, która jest nawet dostępna gdy w domu nie ma prądu:)

a bateryjki w komputerkach/telefonikach masz naladowane. :lol:
------------------

Pozdr. :D tomek
MYCA

Postprzez kruuger » mar 25, 2015 10:13

Almosould napisał(a):Z własnego doświadczenia mogę polecić rozwiązanie OneDrive, które dostarcza nieograniczoną przestrzeń do przechowywania danych. Korzystam z tej chmury ponieważ dostałem ją "gratis" do Office 365 także miałem możliwość jej przetestowania. I powiem, że od samego początku byłem sceptycznie nastawiony do OneDrive i wszelkich "chmurowych" rozwiązań, lecz po 3 miesiącach korzystania jestem pozytywnie zaskoczony ochroną danych jak i wygodnym dostępem do wszystkich plików, które sobie tam przesłałem.

Nie wiem czy rozwiązanie jakie poleca @gieroy jest na tyle bezproblemowe i bezobsługowe jak chmura OneDrive, która jest nawet dostępna gdy w domu nie ma prądu:)

dla wlasnych potrzeb uzywam Dropboxa - smiga ladnie, nie ma problemow. tym razem potrzebuje jednak dane trzymac na wlasnym serwerze.
k.
kruuger

Postprzez kruuger » mar 25, 2015 11:51

gieroy napisał(a):Witam, jeśli chodzi o usługi chmury to polecam rozwiązania firmy Synology...

czy mozna wysylac linki czy tylko laczenie przez client ?
k.
kruuger

Postprzez gieroy » mar 25, 2015 12:18

kruuger napisał(a):
gieroy napisał(a):Witam, jeśli chodzi o usługi chmury to polecam rozwiązania firmy Synology...

czy mozna wysylac linki czy tylko laczenie przez client ?
k.

Jeśli chodzi o linki to tak da się wysyłać linki => https://gofile.me/2ozqj/C2OV9e7u
do tego łączenie przez klienta (komputer telefon lub coś innego ;)
do tego łacznie przez www osobny panel dla userów i tylko np. operacje na plikach / folderach usuń kopiuj skasuj przenieś itd...

Kolejną zaletą jak dla mnie i moich wszystkich userów jest to że działa wewnątrz sieci (bez internetu w razie czego), a sieć jest 1Gb co daje relatywnie "niezłe" szybkości zapisu i odczytu".
MYCA napisał(a)::lol: Witam,

Almosould napisał(a):....
...bezproblemowe i bezobsługowe jak chmura OneDrive, która jest nawet dostępna gdy w domu nie ma prądu:)

a bateryjki w komputerkach/telefonikach masz naladowane. :lol:

to energia elektryczna w tym domu to z sieci jest czy ktoś pedałuje i dynamo napędza...
jak nie będzie zasięgu w telefonie do internetu to i też do online nie będzie dostępu... a tutaj mam zawsze wszystko u siebie ;)

i może się powtórzę nie mam w takim przypadku problemu z prywatnością gdyż mogę się z moją chmurą / chmurami łaczyć przez ssl lub przy uzyciu vpn bez ssl i wiem że tylko ja przeglądam te pliki nie zaś, firma konkurencyjna ;)

a i jeszcze jedna kwestia, życzę powodzenia przy edycji pliku który ma przynajmniej 100mb i co jakiś go zapisujemy to co wtedy? ja mam dostępnych wiele kopii do odzyskania w razie gdybym chciał wrócić wstecz a online? nie dość że przesył by zajmował dużo czasu to co dalej...?
Przechwytywanie.PNG
gieroy

Postprzez kruuger » mar 25, 2015 13:29

gieroy napisał(a):Jeśli chodzi o linki to tak da się wysyłać linki => https://gofile.me/2ozqj/C2OV9e7u

oo pieknie. gdzie sie do tego dokopac w panelu ?

calkiem przypadkowo pod reka mam RS812 :)
rozumie ze jakis przekierowanie na routerze jesli jest w lokalu ?

kruuger
kruuger

Następna strona

Powrót do Off topic