_

Własna działalność gospodarcza

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Re: Własna działalność gospodarcza

Postprzez CADrysunki » paź 14, 2018 20:49

Jeśli masz pomysł na biznes i jesteś do niego mocno przekonany to warto wziąć stery w swoje ręce! Jestem w bardzo podobnej sytuacji bo pracuje na etacie i wdrażam swój pomysł a jak zaskoczy to będę mógł swobodnie zrezygnować z etatu. Jaki masz pomysł na biznes?

Grzegorz Polak
https://cadrysunki.pl
Ostatnio edytowany przez CADrysunki, lut 07, 2019 18:03, edytowano w sumie 1 raz
CADrysunki

Postprzez cordem » paź 15, 2018 08:15

Podpowiem że ZUS płacisz na działalności ale nie jest to jedyna forma prowadzenia firmy.
Porozmawiaj z dobrym księgowym który podpowie jakie formy działalności możesz prowadzić,
plusy i minusy. Ja mam "ZOO" i nie płacę ZUS-u. Nie oznacza to też że nie mam żadnych kosztów :lol: :lol: :lol:

Powodzenia
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez primabalerina » paź 21, 2018 07:48

duze ryzyko swoj biznes
primabalerina

Postprzez CADrysunki » gru 23, 2018 11:21

Słyszałem kiedyś pewnego przedsiębiorce, który przestrzegał aby nie wchodzić w spółkę cywilną bo to jedno wielkie nieporozumienie - po prostu twór niewypał który jest niekorzystny dla firmy. Odnośnie wchodzenia w spółki z przyjaciółmi, znajomymi itp to tylko wtedy kiedy kapitał jaki posiadasz nie pozwala na samodzielne wejście a nie chcesz się posiłkować kredytem. Mówi się, ze jak chcesz stracić przyjaciela to pożycz mu pieniądzę albo wejdz z nim w spółkę. Coś w tym pewnie jest.

Grzegorz Polak
https://cadrysunki.pl
CADrysunki

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących