_

Własna działalność gospodarcza

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Re: Własna działalność gospodarcza

Postprzez CADrysunki » paź 14, 2018 20:49

Jeśli masz pomysł na biznes i jesteś do niego mocno przekonany to warto wziąć stery w swoje ręce! Jestem w bardzo podobnej sytuacji bo pracuje na etacie i wdrażam swój pomysł a jak zaskoczy to będę mógł swobodnie zrezygnować z etatu. Jaki masz pomysł na biznes?

Grzegorz Polak
https://cadrysunki.pl
Ostatnio edytowany przez CADrysunki, lut 07, 2019 18:03, edytowano w sumie 1 raz
CADrysunki

Postprzez cordem » paź 15, 2018 08:15

Podpowiem że ZUS płacisz na działalności ale nie jest to jedyna forma prowadzenia firmy.
Porozmawiaj z dobrym księgowym który podpowie jakie formy działalności możesz prowadzić,
plusy i minusy. Ja mam "ZOO" i nie płacę ZUS-u. Nie oznacza to też że nie mam żadnych kosztów :lol: :lol: :lol:

Powodzenia
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl

Do 3City citizens:
Myli się ten, kto sądzi, iż sukces uzyskany za pomocą niegodnych środków może przynieść dobre rezultaty. PLATON
cordem

Postprzez primabalerina » paź 21, 2018 07:48

duze ryzyko swoj biznes
primabalerina

Postprzez CADrysunki » gru 23, 2018 11:21

Słyszałem kiedyś pewnego przedsiębiorce, który przestrzegał aby nie wchodzić w spółkę cywilną bo to jedno wielkie nieporozumienie - po prostu twór niewypał który jest niekorzystny dla firmy. Odnośnie wchodzenia w spółki z przyjaciółmi, znajomymi itp to tylko wtedy kiedy kapitał jaki posiadasz nie pozwala na samodzielne wejście a nie chcesz się posiłkować kredytem. Mówi się, ze jak chcesz stracić przyjaciela to pożycz mu pieniądzę albo wejdz z nim w spółkę. Coś w tym pewnie jest.

Grzegorz Polak
https://cadrysunki.pl
CADrysunki

Postprzez Trews212 » lip 02, 2019 11:39

Witam was. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad własną dzialalnością gospodarczą. Zastanawia mnie natomiast kwestia pieczątek. Jakie ważne informacje powinna zawierać? (...) Byłbym wdzieczny za jakieś komentarze oraz pomoc w temacie. Z góry dziekuję wam za pomoc. Pozdrawiam i miłego dnia wam życzę.
Trews212

Postprzez CFA » lip 02, 2019 21:36

Trews212 napisał(a): Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad własną dzialalnością gospodarczą. Zastanawia mnie natomiast kwestia pieczątek. Jakie ważne informacje powinna zawierać?

Jakie ważne informacje może zawierać coś, co nawet nie jest wymagane żadnym przepisem.
O ile dobrze pamiętam, to kiedyś był wymóg, że jeśli ktoś już decyduje się na pieczątkę, to powinien na niej być Regonu. Ale obecnie nie ma żadnych wymogów. Wpisz sobie tam co potrzebujesz w zależności od sposobu jej użycia. Ja mam pieczęć sprzed 20 lat, nie ma niej NIPu ani Regonu, telefon nieaktualny - czasem ją przybijam jak ktoś ma ból, że nie ma stempelka,
ale w praktyce jest do niczego nie potrzebne. Zajmij się zarabianiem pieniędzy a nie pieczątkami.
CFA

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących