_

W czym narysować plany ewakuacji/ppoż

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

W czym narysować plany ewakuacji/ppoż

Postprzez Arek Królak » sie 14, 2019 14:31

Poszukuję dobrego oprogramowania do rysowania dróg ewakuacyjnych, przeciwpożarowych i planów terenu. Rysowanie w Paintcie czy OpenOfficie jest trochę męczące, przydałoby się coś bardziej zaawansowanego. Plany budynków nie mogą za bardzo wypłynąć na zewnątrz więc darmowe oprogramowanie online chyba nie wchodzi w rachubę, nie wiem jak to jest zabezpieczane i czy w ogóle. Kuzyn miał zajęcia na Politechnice Łódzkiej z oprogramowania ArCADia, mówi że dobrze się na tym pracowało i że mają sporo modułów branżowych. Sprawdziłem i mają moduł do rysowania dróg ewakuacyjnych. Czy ktoś rysował ? Testował? Dla nas dobrze, że to Polska firma, bo łatwiej się skontaktować czy skorzystać z pomocy technicznej. Reklamują się, że intuicyjne, łatwe w użyciu narzędzie, że program ma wbudowaną bibliotekę z symbolami i tablicami z zakresu ochrony. A czy ktoś wie, czy jeśli zakupimy oprogramowanie, ale nie zdołamy jednak ogarnąć tematu będzie możliwość szkolenia ?
Arek Królak

Re: W czym narysować plany ewakuacji/ppoż

Postprzez Helka » sie 17, 2019 09:15

Intuicyjność, to rzecz względna, jeśli kiedykolwiek pracowałeś na programach typu autocad, zwcad lub podobnych, to praca w arcadii będzie intuicyjna. Jeśli z takimi programami się nie spotkałeś… to czeka Cię szkolenie… Od jakiegoś czasu pracuje na arcadii, co prawda projektuje architekturę, ale faktycznie mają moduł do dróg ewakuacyjnych. Najlepiej ściągnąć wersje demo, jak będziesz miał pytania, to możesz zadzwonić do nich Z trudniejszymi pytaniami to trzeba mailem, ale jak zaczynasz testować, to dzwoń i ich męcz :)
Helka

Postprzez archigraf3d » sie 18, 2019 19:51

Witam, jestem tu nowy. Szukam w internecie informacji na temat arcadii bo mam okazje korzystać z niej prawie za darmo. Mam pytanie do „Helka” czy znasz te programy? Pracujesz na tym na co dzien? Ja pracowałem na acad trochę archicad. Da sie na tym zrobić cała architekturę? Rendery są ok? Na stronie cos u nich widziałem ale nie ma za darmo. Pzdr Filipm
archigraf3d

Postprzez baśkak » sie 18, 2019 20:53

Jeju ten tematjuż był kilka razy w kółko to samo. Jak chcesz zrobić jeden projekcik to nie ma sensu kminić paint luc cad i już. Jak zajmujesz się tym na poważnie to polecam Arcadie ma do tego specjalne narzędzia. Moja opinia o Aecadii jest calkiem dobra jak masz dobrą ofertę "bier" w ciemno. Plany robi prosto i szybko i reaguje na Twoje zmiany. :shock: Jeśli będziesz miał projekcik w ifc lub w bimiearcadii to już w ogóle. Są dostępne najnowsze oznaczenia także poradzisz sobie. A jak nie to pisz to podpowiem choć pożarowcem nie jestem.
baśkak

Postprzez Arek Królak » sie 26, 2019 15:35

Dzięki za podpowiedzi, w sumie to jeden główny projekt na razie, ale ciągle coś tam w tej naszej jednostce zmieniają a obszar spory to przerysowywanie i klejenie tych planów do kupy trochę irytujące.
Jakby to tak w końcu raz dobrze zrobić a potem przerabiać w programie, to chyba by miało większy sens, tym bardziej, że plany terenowe też musimy stworzyć a w takich miejscach jak nasze niechętnie biorą ludzi z zewnątrz.
Testujemy wersję demo, program wygląda fajnie, sporo tego wszystkiego, ale jest w miarę intuicyjny, kolega coś tam już kiedyś coś rysował, mówi że może by dał radę, ale myślę że szkolenie by się przydało. Jakiś budżet na zakup mamy, jakby się dało jakoś obniżyć cenę oprogramowania, to by może na naukę starczyło. Są jakieś specjalne oferty u nich ? Kolega wyżej pisze, że za darmo ma, może jakaś podpowiedź J. Na razie za darmo to widziałem u nich tylko, że dają członkom Izby Architektów na jakiś czas, poza tym żadnej innej promocji oprócz książek i pakietów. A może mają jeszcze w planach jakieś akcje typu wspomagamy Państwowe miejsca użyteczności publicznej J? Może ktoś ma jakieś przecieki ?
Arek Królak

Postprzez Helka » sie 29, 2019 07:59

Cześć Filipm ;) tak znam arcadie, to jeden program ;) znam go od strony architektury i jest ok, choć praca bardziej cada przypomina niż archicada, więc troszkę będzie trzeba się przestawić. Ale render jest w tym module architektonicznym nie jakoś dodatkowo, choć teraz rzadko go wykorzystuje. Nowa wersja ma fajne 3D i w zasadzie render w jednym projekcie użyłam, bo wnętrza musiałam pokazać. Budynek wraz z zagospodarowaniem, jak pościągasz darmowe obiekty z netu będzie fajny i nie będziesz na niego czekał. Jest liczony na bieżąco… no musisz mieć dobrą kartę, ale to chyba oczywiste że sprzęt do pracy musi być dobry!
Helka

Postprzez Helka » sie 29, 2019 08:08

Co do dróg ewakuacyjnych… to z tym ifcem to bym nie przesadzała… bo to ktoś musiałby zrobić i przesłać, a jak musisz to sam narysować, to takie plany, czyli rzuty możesz nawet kreskami zrobić, a na nich dać oznaczenia, tabele i narysować strzałki drogi wyjścia. Fajne, że z tych wstawionych oznaczeń sama tabela się robi, znaczy legenda. Jak byś to tak całkiem ręcznie zrobił, to legendę też by ręcznie trzeba wstawić… no w zasadzie jak jednak z kresek zrezygnujesz i wstawisz ściany, to też się sam budynek rysuje i możesz tylko dodac wokół ulice i ewentualne place i oznaczyć hydrant i miejsce zbiórki… więc w sumie jednak ścianami ;) a nie kreskami ;)
Helka

Postprzez michallach » sie 29, 2019 08:33

Koledzy wasz trud idzie na marne.
Tutaj wszyscy już czytali durne posty o arcadii i nikt tego nie kupi, bo macie nas za idiotów, a nimi nie jesteśmy.
Ostatecznie ten wątek zostanie usunięty a wasze konta zbanowane za spamowanie forum.
Bądźcie uczciwi, podpisujcie się imieniem i nazwiskiem i przedstawcie nam ofertę arcadii.
michallach

Postprzez mpire » wrz 24, 2019 16:08

We wszystkim może Ci pomóc zorganizowanie audytu PPOŻ. Ofertę takiego audytu można znaleźć na stronie: https://www.seka.pl/uslugi/uslugi-bhp-i ... resu-ppoz/ . Zapewni on Tobie i Twoim pracownikom bezpieczeństwo w przypadku wystąpienia pożaru. Taki audyt ma wiele innych zalet, o których możesz poczytać na tej samej stronie. Polecam, wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie.
mpire

Postprzez archigraf3d » wrz 29, 2019 14:46

Audyt ewakuacji to opracowanie już poza zakresem biura projektowego raczej. chodzi o wykonanie samego planu. Mam do tego w tej chwili praktycznie darmowy program. płace 180 za cały projekt wykonany projekt w programie
archigraf3d

Powrót do Forum CAD