_

W który język zainwestować czas

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

W który język zainwestować czas

Postprzez bigredpl » sty 07, 2018 23:24

Witam wszystkich,
Pracuję w Catii oraz w Icem Surf, na ten moment w Niemczech. Znam angielski i niemiecki na dobrym poziomie. Ostatnio się trochę zatrzymałem jeśli chodzi o rozwój i od nowego roku chciałbym zacząć naukę kolejnego języka. Naturalnie perspektywa raczej długoterminowa 3-5 lat, dlatego chciałbym wcześniej zapytać Was w co byście celowali? Myślałem dość ambitnie o chińskim, ale w grę wchodzi też francuski tym bardziej, że miałem już styczność oraz rosyjski, ponoć stosunkowo łatwy. Proszę o wasze opinie, czy ktoś zna firmy w Polsce szukające konstruktorów z chińskim? Słyszałem, że firmy szukają, natomiast nie wiem czy to samo się tyczy firm z konstrukcją.
Pozdrawiam
bigredpl

Re: W który język zainwestować czas

Postprzez Krawat2007 » sty 10, 2018 15:09

Dlaczego chcesz się uczyć nowego języka?

Chcesz zmienić miejsce zamieszkania - przenieść się do jakiegoś nie anglo/niemiecko -języcznego kraju?
Chcesz mieć lepsze CV?
Chcesz znaleźć lepszą pracę?
Krawat2007

Postprzez velaskez » sty 10, 2018 18:09

Krawat2007 napisał(a):Dlaczego chcesz się uczyć nowego języka?

Piszesz to tak, jakby to była strata czasu :lol: :lol: :lol:

bigredpl napisał(a):Witam wszystkich,
Pracuję w Catii oraz w Icem Surf, na ten moment w Niemczech. Znam angielski i niemiecki na dobrym poziomie.

Chiński jest fajną opcją. Jedziesz do Chin na rok/dwa. Tam bez problemu da się dostać stanowisko dużo powyżej Twoich obecnych możliwości w Europie. Dodatkowo Chińczycy będą traktowali Cię jak Boga. Wracasz potem i już masz odpowiednie doświadczenie zawodowe, żeby pracować na dużo wyższym stanowisku niż jak wyjeżdżałeś.
velaskez

Postprzez cordem » sty 10, 2018 23:57

Godne pochwały podejście :)!!!

Angielski jest uniwersalny dla branży inżynierskiej. Więc masz już to co potrzeba.
Jeśli szukasz kolejnego to powinien być taki który coś wniesie do twojego życia, nie tylko zawodowego ;).

Ja wybrałem hiszpański ze względu na zasięg, rosyjskiego już się uczyłem wcześniej i też polecam.
Obliczenia i analizy wytrzymałości
i mechaniki konstrukcji
www.cordem.pl
cordem

Postprzez bigredpl » sty 12, 2018 09:50

Krawat2007 napisał(a):Dlaczego chcesz się uczyć nowego języka?
Chcesz zmienić miejsce zamieszkania - przenieść się do jakiegoś nie anglo/niemiecko -języcznego kraju?
Chcesz mieć lepsze CV?
Chcesz znaleźć lepszą pracę?

Chce sie uczyc nowego jezyka w celu poprawy szans na rynku pracy oraz dla siebie. Naturalnie super by bylo gdybym mogl w przyszlosci znalezc fajna prace w Polsce :). Wiem ze chinski bedzie coraz bardziej w modzie, przede wszystkim w branzy automotive, ale czytajac po forach jezykowych to chyba za wysokie progi. Pozostaje wloski, hiszpanski, francuski albo rosyjski. Spotkal sie ktos z ofertami pracy gdzie poszukuje sie osob z jakimis niestandardowymi jezykami (innymi niz angielski i niemiecki)? Ja wiem tylko o Valeo w Skawinie Kolo Krakowa, gdzie szukaja ludzi z francuskim, ale to by bylo na tyle.
Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam!
bigredpl

Postprzez AB Engineering » sty 17, 2018 20:45

W Valeo francuski nie jest konieczny, ponieważ angielski wystarczy.
Ja osobiści pomyślałbym o wschodniej części, czyli rosyjskim.
AB Engineering

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących