_

[MES] w Solidworks Simulation

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

[MES] w Solidworks Simulation

Postprzez Chrzanowski » sie 21, 2017 13:08

Witam
Chcę otrzymać analizę modelu powierzchniowego owiewki motocykla przykładając siłę wiatru (naprężeń zredukowanych,przemieszczenia oraz drgań). Wobec czego dodaję materiał , przykładam siłę , definiuję shella (obrazek 1)
Przy zmeshowaniu wyświetla się komunikat (obrazek 2). Otrzymałem siatkę (obrazek 3) której nie analizy nie da się uruchomić wyświetla się informacja "thickness is not defined for one or more shells" Zaznaczam ,że reflektory oraz wloty nie są połączone z modelem.

Czy jest ktoś z użytkowników SW Simulation w stanie wytłumaczyć gdzie tkwi błąd :)?

Pozdrawiam
Adam
Załączniki
siatka.png
obrazek2.PNG
obrazek2.PNG (11.7 KiB) Przeglądane 203 razy
obrazek1.png
Chrzanowski

Re: [MES] w Solidworks Simulation

Postprzez bildder » sie 21, 2017 15:33

Chyba Ci się kolego pomyliły programy, Simulation jest do statyki a do przepływów jest Flow. Obrazek

A komunikat dotyczy użytej siatki opartej na krzywiźnie i tego, że jest wybrana niekompatybilna siatka dla innych komponentów typu skorupa. Musisz się zastanowić, jak te powierzchnie ze sobą współpracują.

Na połączeniach powierzchni powinny być krawędzie (linie podziałowe) żeby program mógł związać węzły. Chyba, że rzeczywiście są przerwy, ale to sie określa w parametrach współpracy komponentów.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
bildder

Postprzez Chrzanowski » sie 21, 2017 16:57

Być może źle się wyraziłem potrzebuję wykresy wartości (naprężeń zredukowanych, przemieszczeń oraz drgań) w zderzeniu przodu motocykla (owiewki) z wiatrem nie interesuje mnie to pod kątem CFD więc chyba Flow Simulation odpada.
Chrzanowski

Postprzez NewJoker » sie 21, 2017 21:15

Tego typu analizy to tzw. FSI (Fluid-Structure Interaction). Nie znam za bardzo modułu MES SolidWorks'a, ale najwyraźniej jest to do zrobienia: https://www.youtube.com/watch?v=cfY7tQADBEg
NewJoker

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących