_

[Solidworks] Walcowe gięcie blachy

Forum poświęcone aplikacjom takim jak Inventor, Solid Edge, SolidWorks... czyli nowoczesnym narzędziom do modelowania.

[Solidworks] Walcowe gięcie blachy

Postprzez domin1996 » wrz 07, 2020 19:44

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu zmagam się z problemem, którego nie mogę rozwiązać. Chciałbym uzyskać odkładnicę giętą walcowo, następnie, potrzebuje odgiąć obie krawędzie. Poniżej ilustracja prezentuje co mam na myśli.
[1 zdjęcie]
Kształt uzyskuję odgięciem bazowym na bazie łuku, następnie element jest wycinany szkicem na płaszczyźnie górnej.
[2 zdjęcie]
Problem polega na tym, że na krawędzi blachy która jest cięta prostopadle, bez problemu można zrobić odgięcie. Natomiast drugiej strony program nie czyta jako krawędź. Próbowałem już cięcia na rozłożonym modelu, nic to nie dało, efekt ten sam. potrzebuje uzyskać to co na zdjęciu 3.
[3 zdjęcie]
Nie mam już pomysłu jak sobie z tym poradzić, może ktoś tutaj naprowadzi mnie na jakieś rozwiązanie.
Pozdrawiam.
Załączniki
1.png
1 zdjęcie
2.png
2 zdjęcie
3.png
3 zdjęcie
domin1996

Re: [Solidworks] Walcowe gięcie blachy

Postprzez bildder » wrz 07, 2020 22:11

To może wyciągnięciem po profilach dla blach.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
----------------------------
Szkolenia SOLIDWORKS
Podręczniki SOLIDWORKS
Nowy blog SOLIDWORKS
bildder

Re: [Solidworks] Walcowe gięcie blachy

Postprzez najtlajf » wrz 08, 2020 10:03

proponuję 2 sposoby:

szkicem narysować odgięcie jakie chcesz i łuk i wyciągnąć po długości lub oszukać trochę i uciąć z górnej płaszczyzny ten łuk, wtedy zrobi się prosta krawędź i prawdopodobnie program pozwoli to odpowiednio wygiąć...
najtlajf

Powrót do Modelowanie 3D