_

Warstwa Defpoints

Forum poświęcone flagowemu produktowi oraz aplikacjom pochodnym Autodesku. To jedyne forum mające w tytule nazwę programu, a to ze względu na jego olbrzymią popularność w Polsce. Można tutaj umieszczać również posty z ogólnie pojętej tematyki "Kreślarskie 2D".

Warstwa Defpoints

Postprzez pablo0088 » mar 14, 2019 09:00

Witam, otworzyłem nowy dokument acadltiso nie dodawałem żadnej warstwy, warstwa Defpoints dodała się sama, nie mogę jej usunąć, dlaczego tak się stało?
Załączniki
warstwa.png
pablo0088

Re: Warstwa Defpoints

Postprzez ziele_o2k » mar 14, 2019 09:22

Od którejś wersji Autocada warstwa Defpoints tworzy się dopiero w momencie dodania wymiaru. We wcześniejszych wersjach Cada, tak jak warstwa 0, Defpoints była domyślną warstwą występującą w każdym rysunku. Na warstwie Defpoints tworzone są punkty zaczepienia wymiarów.
Usunąć normalnie się jej nie da, chyba jedynie za pomocą komendy _LAYDEL, ale nie wiem jaki to może mieć wpływ na rysunek.
Co do samej warstwy to zostaw ją w spokoju tak jak warstwę 0, nic na niej nie kreśl, nie zmieniaj. Niech sobie będzie jaka jest i tyle.
Ziele
ziele_o2k

Postprzez kojacek » mar 14, 2019 22:49

ziele_o2k napisał(a):We wcześniejszych wersjach Cada, tak jak warstwa 0, Defpoints była domyślną warstwą występującą w każdym rysunku.

Tu mam wątpliwość raczej.
kojacek

Postprzez ziele_o2k » mar 15, 2019 00:03

kojacek napisał(a):
ziele_o2k napisał(a):We wcześniejszych wersjach Cada, tak jak warstwa 0, Defpoints była domyślną warstwą występującą w każdym rysunku.

Tu mam wątpliwość raczej.

Mogę się mylić. To napisałem z pamięci, kiedy jeszcze nie interesowałem się Cadem. Możliwe, że po prostu kiedyś domyślnie używałem template'a z wrzuconym Defpointsem. Na szczęście pytacza nie wprowadziłem za bardzo w błąd :D
Ziele
ziele_o2k

Powrót do AutoCAD