_

Warstwy i ich kolory a drukowanie

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Warstwy i ich kolory a drukowanie

Postprzez 9toml » lis 11, 2007 22:08

Witam. Zrobilem rysunek w Cadzie - kazda warstwa innym kolorem tak zeby mi sie nei mylilo (zreszta tak jak bylo zalecane w kursie na tej stronie) i przy drukowaniu jak daje podglad to mi wychodza te kolory a powinien chyba byc czarny... nie wiem co z tym zrobic? wczesniej troche rysowalem tez przy uzyciu warstw ale nei mialem tego problemu.. z gory dziekuje za pomoc
9toml

Re: Warstwy i ich kolory a drukowanie

Postprzez zbyszek » lis 12, 2007 00:32

9toml napisał(a):Witam. Zrobilem rysunek w Cadzie - kazda warstwa innym kolorem tak zeby mi sie nei mylilo (zreszta tak jak bylo zalecane w kursie na tej stronie) i przy drukowaniu jak daje podglad to mi wychodza te kolory a powinien chyba byc czarny... nie wiem co z tym zrobic? wczesniej troche rysowalem tez przy uzyciu warstw ale nei mialem tego problemu.. z gory dziekuje za pomoc
Co to za CAD? Paint? Jeśli ACad, to ma swój dział. Żeby prawidłowo wydrukować w AC nie wystarczy narysować. Trzeba jeszcze poinformować program, jak ma drukowac poszczególne obiekty (grubość, kolor). Domyślnie jest none, więc obiekty są tak drukowane jak je narysowano. Rzeczywiście, lekcja o drukowaniu jest kulawa - nie wspomnieli słowem o stylach wydruku. AC dopuszcza dwa rodzaje konfiguracji: ctb - style zależne od koloru (każdemu kolorowi mozna przypisać cechy: kolor i grubość, styl kreski, nasycenie, itp) oraz stb - style zależne od obiektu. Wszystko masz dokładnie opisane w helpie: stb, ctb
zbyszek

Postprzez upman » lis 12, 2007 08:42

jak przedmówca wspomniał, docelowo w "Plot style table" jest ustawiona opcja "none", aby drukowało na czarno, a żebyś nie musiał bawić się w ctb, dajesz "monochrome". Jeśli w opcjach drukowania nie masz "Plot style table" to kliknij na strzałkę w prawym dolnym rogu aby rozwinąć opcje dodatkowe ('alt' + '>').
upman

Postprzez 9toml » lis 12, 2007 11:56

nie moge znalezc tej opcji o ktorej piszecie.. mam pytanie jak to zrobic zeby znaznaczyc wszystkie linie jednej warstwy bez klikania na wszystkie po kolei? jest taki skrot ale zapomnailem...
9toml

Postprzez Luśnia » lis 12, 2007 13:02

9toml napisał(a):... mam pytanie jak to zrobic zeby znaznaczyc wszystkie linie jednej warstwy bez klikania na wszystkie po kolei? jest taki skrot ale zapomnailem...

Witam.
Narzędzia>Szybki wybór (_qselect).
Pozdrawiam. Luśnia
Luśnia

Postprzez upman » lis 12, 2007 14:12

Co do drukowania to nie wiem jak to prościej przekazać.
A jeśli chodzi o zaznaczenie warstwy to prócz sposobu _qselect możesz jeszcze wyizolować warstwę opcją 'isolate object's layer' a następnie ctrl + A. warunkiem jest zainstalowanie expres toolsów (pracuję na 2005, możliwe że w późniejszych wersjach jest to w standardzie)
upman

Postprzez zbyszek » lis 12, 2007 14:23

9toml napisał(a):nie moge znalezc tej opcji o ktorej piszecie.. mam pytanie jak to zrobic zeby znaznaczyc wszystkie linie jednej warstwy bez klikania na wszystkie po kolei? jest taki skrot ale zapomnailem...
O jakich opcjach ktoś tu gdzieś pisał?
Ja nie pisałem o żadnych opcjach, ale o stylach wydruku dostępnych w oknie ustawień drukowania - page setup
http://www.cad.pl/kursy/acad1/lekcja/17
Obrazek "ustawienia strony" zakładka "urządzenie drukujące", okienko tablica stylów wydruku.
Z pytania, które teraz zadałeś, wnioskuję, że chcesz odwalić kaszankę i wszystkim elementom na rysunku nadać kolor czarny i drukować stylem none. Nie ucz sie prowizorek, ale kup sobie książkę i poczytaj o stylach wydruku
zbyszek

Powrót do Forum CAD