_

Wieczny student a CV

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Re: Wieczny student a CV

Postprzez czifi » cze 17, 2011 16:40

Nie wątpię, że do tytułu prawdziwego wiecznego studenta mi jeszcze wiele brakuje ale nie dążę celowo do tego by się tak tytułować ; ). Mimo wszystko obawiałem się, że to i tak różnie się ludzie mogą patrzeć na człowieka gdy w wieku 28 lat jeszcze nic w życiu nie robił, ale idąc za radami tutaj wszystkich, wpisze co tam się robiło na boku i od razu lepiej CV wygląda. Będę się starał załapać na praktyki na jakąś narzędziownie, najlepiej przy projektowaniu form, ale nie wiem czy łatwo o takie w Krakowie. Mimo wszystko podniosłem się na duchu z deka i liczę, że los będzie łaskawy w przyszłości ; )
czifi

Postprzez Marecek » sty 05, 2021 12:47

Na w CV studenta słabo będzie to wyglądać jak wpiszesz kilka uczelni :)
Ja gdy tworzyłem swoje CV, skupiłem się na tym, żeby opisać swoje mocne strony i to, czym kieruje się podczas pracy.
Jeżeli chodzi o CV studenta, to najlepiej chyba kupić w tym portalu https://cvwork.pl/kategoria/studenckie. Mają naprawdę dobre szablony!
Marecek

Postprzez paulinamalek » kwi 09, 2021 11:48

Nie wiem dlaczego post skierowany jest do Panów - kobiety też studiują na Politechnice, np. ja jestem absolwentem inżynierii ekologicznej ;) I z doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że zarówno mężczyznom jak i kobietom nie jest łatwo na rynku pracy, jeśli nasze doświadczenie ogranicza się wyłącznie do ukończenia studiów. To nie te czasy, że wystarczy papier dobrej Uczelni i praca czeka tuż za rogiem.
Moim zdaniem ważne jest, aby inżynier potrafił trzymać łopatę w ręku i z tego co piszesz masz doświadczenie i żadnej pracy się nie boisz. Obecnie CV pisze się inaczej niż kilka lat temu. Możesz napisać swój krótki życiorys, albo wszystko opisać w liście motywacyjnym. Jednak z tego co zrozumiałam widzisz się w pracy za biurkiem, więc nie możesz ograniczać się do obowiązkowych praktyk. Trzymam kciuki!

Paulina Małek,
http://www.ekodoradca.com
paulinamalek

Postprzez gouda » kwi 10, 2021 15:52

Ja w ogóle nie wiem czym się przejmujesz.
Jeśli odkryłeś swoją pasję, chcesz to robić to to jest po prostu twoja wielka zaleta. Co z tego że zajęło Ci to 3 lata. Trudno tak bywa. Jeśli to co robisz to twoja pasja to świetnie, powiedz to po po prostu rekruterowi a daję Ci gwarancje że to wyjdzie Ci na plus.

Sam miałem podobnie. Najpierw studia inzynierskie MiBM, potem swoja firma (już w trakcie studiów). Jednak ciągnęło mnie do inżynieri więc poszedłem na magisterskie po 2 latach przerwy, cały czas prowadząc całkiem dochodowy biznes (handel). Ostatecznie w wieku 27 lat postanowiłem porzucić działalność gospodarczą i wejść do branży żeby pracować jako konstruktor. Wprawdzie wtedy był lepszy czas dla inżynierów mechaników niż obecnie, ale nie miałem żadnej trudności w znalezieniu pracy - wręcz przeciwnie wykorzystałem moją historie na swoją korzyść.

Później wiele lat pracowałem w zawodzie - najpierw konstruktor, pozniej lider, pożniej kierownik projektu, aż w końcu zaczęło mnie to nudzić (do tego doszły kwestie warunkow pracy i słabego rynku pracy dla inżynierów mechaników). No i grubo po 30tce poszedłem na Informatykę. Odkryłem swoją nowa pasję. W trakcie studiów załapałem się do pracy jako programista...

To że robisz to co lubisz to jest największa twoja zaleta. W kreatywnych zawodach tylko ludzie z pasją mają szanse zostać dobrymi pracownikami, rekruterzy są tego świadomi. Wykorzystaj to i sprzedaj się dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej.
gouda

Poprzednia strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących