_

Wizualizacje maszyn z modeli Inventora

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Wizualizacje maszyn z modeli Inventora

Postprzez pixem » gru 06, 2017 18:53

Projektuję maszyny w Inventorze 2014. Potrzebuję zrobić dobrą wizualizację maszyny (coś typu filmik reklamowy). Chciałbym aby poszczególne elementy maszyny ruszały się względem siebie obrazując pracę maszyny i dodatkowo obracać całym modelem, przybliżać oddalać itp.
Wszystko to można zrobić w inventorze, ale wizualizacja jest mało realistyczna. Jakich programów najczęściej używa się do tego typu wizualizacji.

Najczęściej w takich tematach pojawia się Blender/3Ds Max, ale większość dotyczy jednak pomieszczeń i mam wrażenie że podejście jest zupełnie inne. Czy jest tam możliwość zaimportowania części z Inventora i nadawać wiązania między tymi elementami (żeby tak jak w Inventorze położenie było określona na podstawie dokładnych wymiarów od punktów/płaszczyzn, a nie przeciąganie ręką gdzie się akurat uda). Oglądałem tutoriale z blendera i mam wrażenie, że tam wszystko jest tak na oko. Robię jakiś kształt, ciągnę myszką żeby powiększyć zamiast wpisać jakiś wymiar. Ruch też polega na przesuwaniu myszką, a nie wpisywanie wymiaru. Generanie mała kontrola nad tym jest w porównaniu do programów typu Inventor czy SolidWorks.

Znalazłem też program SoldWorks Vizualize, co o nim myślicie ? Patrząc na filmik reklamowy podejście do robienia wizualizacji jest niemal identyczne jak w Inventorze. Czy ktoś pracował na tym programie ? Rzeczywiście mogę zrobić dobre wizualizacje w taki sposób jak w Inventorze. Tyko czy ten program wymaga plików z SolidWorksa ?

W ogóle zastanawiam się czy Autodesk nie ma jakiegoś dodatkowego programu do wizualizacji w odpowiedzi na Vizualize od SolidWorksa ? Czy może Autodesk uznaje, że takim programem właściwym dla wizualizacji maszyn robionych w Inventorze jest 3Ds Max ?

No i ostatnia kwestia, czy czasem w nowych wersjach Inventora te wizualizacje nie są już lepsze niż w 2014 ?

Tu link do wizualizacji, której efekt uznaję za zadowalający:
https://www.youtube.com/watch?v=hVEpZXugs34
pixem

Re: Wizualizacje maszyn z modeli Inventora

Postprzez cashan » gru 06, 2017 19:04

cashan

Postprzez piotrekm13 » gru 06, 2017 19:46

Do niedawna Autodesk miał cos takiego jak Showcase. Tutaj możesz poczytać w czym można jeszcze robić zamiast tego.
https://www.autodesk.com/products/showcase/overview
piotrekm13

Postprzez AB Engineering » gru 06, 2017 22:35

Ja robiłem w keyshot. Wychodzi bardzo realistycznie.
AB Engineering

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących