_

[Ansys] Workbench - moduł CFX

Forum o CAE.

[Ansys] Workbench - moduł CFX

Postprzez Paul666 » gru 10, 2016 23:06

Cześć, jestem studentem i mam problem z modułem CFX (Fluid Flow). Mam zrobić analizę przepływu ciepła. Poniżej napiszę co robię:
1. W module "geometry" wczytuję geometrię wiertła (.stp) oraz za pomocą funkcji enclosure tworzę obszar w którym ma być prowadzona analiza. Mam więc 2 Parts i 2 Bodies. Uzyskuję taki widok:
Obrazek
2. W module "mesh" daję "Generate Mesh" i tworzona jest siatka:
ObrazekObrazek
3. W module "setup" zaczynają się schody. Mam użyć takich danych:
- temperatura powietrza 25*C
- temperatura wiertła 300*C oraz materiał stal
- prędkość z jaką wiertło się obraca - 1000obr/min
Teraz napiszę jak ja to robię:
1. Analysis Type -> Edit -> ustawiam Analysis Type na Transient -> Następnie Time Duration Option na Total Time i ustawiam czas na 500s -> Time Steps ustawiam na 5s -> Inital Time Option na Automatic With Value na 0s --> apply i OK
2. Widoczny na drzewku "Domain" zmieniam nazwę na "Powietrze" -> wchodzę w edycję i zmieniam obszar oraz ustawiam takie parametry:
Obrazek
W zakładce "Fluid Models" ustawiam
Obrazek
Natomiast w zakładce "Initialization" mam takie ustawienia:
Obrazek
Kolejnym krokiem jest stworzenie Boundary o nazwie "INLET" Ustawiam takie parametry:
Obrazek
Następnie tworzę boundary o nazwie OUTLET z takimi ustawieniami:
Obrazek
3. Flow Analysis 1 -> edit -> insert -> Domain -> ustawiam nazwę na WIERTLO. Ustawiam dane tak jak na zdjęciu poniżej:
Obrazek
W zakładce "Solid Models" ustawiam Heat Transfer na "Thermal Energy":
Obrazek
W zakładce Initialization ustawiam:
Obrazek
4. Po ustawieniu tego wybieram zakładkę "INTERFACE" -> insert -> Domain Interface 1
Obrazek
Podczas generowania wyników otrzymuję takie informacje:
Obrazek
Moje pytanie jest co robię źle, że nie otrzymuję wyników..Z góry dziękuję za pomoc.
Paul666

Powrót do CAE