_

wózek szynowy

Zagadnienia inżynierskie: problemy w oderwaniu od konkretnej aplikacji.

wózek szynowy

Postprzez pol_150 » wrz 09, 2010 08:50

Witam,
mam do wykonania pewne zadanie a mianowicie przetransportować konstrukcje o wymiarach 12x4,8x4[m] i wadze około 20ton. Suwnica przeniesie mi konstrukcję przed halę a ja muszę wstawić ją do środka. Chcę położyć tory przykręcić do podłogi i na dwóch wózkach szynowych przewieźć ją do środka. Teraz moje pytanie szukałem gotowych kół do takiego wózka, ale nie moge nic znaleźć, chyba powinnybyć jakieś gotowe do zakupu, bo toczenie nie wchodzi w grę raczej....
I drugie pytanie:szyny chcę zrobić z pełnych profili, z tym, że w jaki sposób dobrać materiał na szyny i koła toczne, aby razem dobrze współpracowały...

Proszę o info i podpowiedzi :)
Pozdrawiam Dawid :)
AC Inventor, AC Mechanical, TopSolid, Ardis, WoodWop
pol_150

Re: wózek szynowy

Postprzez tobix » wrz 09, 2010 09:54

Jeżeli masz to przetransportować 1 raz to chyba lepiej wynająć jakąś specjalistyczną firmę niż robić sobie kłopot.
Ale jak kilka razy - to ... Już napisałeś sam - będziesz coś przenosił za pomocą suwnicy. Więc na te wózki szynowe można by użyć takich kół jak w suwnicach. Znaleźć koła do suwnicy i inne części w necie to pryszcz.
Ostatnio edytowany przez tobix, wrz 09, 2010 16:00, edytowano w sumie 1 raz
CSWP - FEA
CSWP - Mold Tools
CSWP - Weldments
tobix

Postprzez pol_150 » wrz 09, 2010 10:19

taaa, koła do suwnicy znalazłem 1000zł sztuka, a ja potrzebuję 8 kół :lol: więc raczej lipa....pewnie nic tańszego nie znajdę aby jedno koło miało około 2500kg nosności...???
pol_150

Postprzez jamaguwi » wrz 09, 2010 12:42

Witam!
Szyny i koła jezdne mają sens przy długotrwałej eksploatacji. Proponuje posłużyć się firmą transportową (można to wrzucic dwoma widlakami) albo sposobem starożytnych egipcjan: turlając konstrukcję po jakichś belach drewnianych (np ze starego słupa energetycznego). Oba sposoby trenowałem w przypadku skorup. Jeśli więc jest to konstrukcja, której nic się z tego powodu nie stanie - to smiało można. Bywało, że trzeba było coś przeciągnąć po posadzce :D. No ale są też wrotki do transportu: http://www.boerkey.com/en/beispiel_2.php?lang=en a jako bieżnię układa się paski z blachy.
Pozdrawiam
jamaguwi

Postprzez Robert_mk » wrz 09, 2010 13:21

O ile Pamiętam to w Cegielskim w FSA jest to rozwiązane tak, na dziale montażu po zbudowaniu silnika, jest on transportowany nad tory jezdne, na torach stoją dwa wózki, cztery koła, pasujące do szyny i belka nośna stalowa z drewnianymi poprzeczkami, stawiają ten silnik na te dwa wózki, równomiernie rozkładając ciężar i heja 8 chłopa z hali do hali :lol: i to pod lekka górkę :D
Wszystkie drogi prowadzą do . . .
trumny.
Robert_mk

Postprzez pol_150 » wrz 09, 2010 15:50

no tez bym wynajal firme transportowa, ale nademną jest ktos wyzej i to on zarządzil ze to ma tak a nie inaczej wygladac. Poza tym konstrukcja szyn bedzie demontowalna więc prawdopodobnie bedzie uzywana nie tylko ten jeden raz :)
pol_150

Postprzez pol_150 » wrz 10, 2010 07:49

już sobie poradziłem, znalazłem odpowienie koła za przystępna cenę wraz z obudową więc wystarczy tylko przyspawac do ramy i gra :)

dzięki pozdro
pol_150

Postprzez Niezawodny » mar 19, 2013 09:13

Witam,
na przyszłość zapraszam do naszej firmy - posiadamy zarówno systemy kołowe jak i kompletne wózki szynowe:
http://www.transtechnik.pl/wozki-szynowe.php

Możemy także ułożyć prowizoryczne (demontowalne) podtorze w celu jednorazowego przewiezienia ładunku.
Ponadto możemy wynająć kompletny wózek szynowy z własnym napędem
Niezawodny

Postprzez Beina » sie 17, 2016 12:45

Co do wózków jeszcze - rzucił mi się w oczy ten http://www.prefabetkurzetnik.pl/wozek-s ... ws-15.html. Wydaje się być porządna, ale to dość duża inwestycja, więc nie chce kupować pochopnie. Z góry dzięki za wszelkie opinie ;)
Beina

Powrót do Warsztat