_

Wstawianie rysunku w obszar ograniczony kształtem AutoCAD

Forum ogólne, ale nie do zadawania "prostych pytań". Wszystko o CAD, czego nie da się bezpośrednio połączyć z tematyką jednego z poniższych forów tematycznych.

Wstawianie rysunku w obszar ograniczony kształtem AutoCAD

Postprzez cyberton1982 » sty 25, 2020 18:34

Witam

Chcę utworzyć szablon do wycięcia na laserze.

Wyobraźmy sobie sytuację:
1. rysuję prostokąt o wymiarach 1300 x 2500 który stanowi krawędź zewnętrzną wycinanego elementu
2. Robię offset od tego prostokąta / odsunięcie 50mm do wewnątrz i powstaje mi druga figura wewnątrz która stanowi granicę cięcia lasera - nie chce wycinać całego prostokąta wewnętrznego po prostu poza ten obszar laser nie może wyjechać.
3. Wcześniej przygotowałem sobie wzór do wycięcia na laserze, nie taki jak kreskowanie po prostu wzór dajmy na to jakieś "kółka"
4. chciałbym wstawić ten wzór do prostokąta wewnętrznego, tak aby AutoCad automatycznie przyciął mi ten wzór do obwiedni tego prostokąta i poodmykał wszystkie ponacinane "kółka".
5. chciałbym zrobić to tak żebym mógł w razie czego powiększyć swój wzór obrócić go a AutoCad mi go poprzycina i poodmyka w odpowiednim miejscu.
Wiem że mogę poodcinać wszystkie wystające poza prostokąt wewnętrzny "kółka" ręcznie ale w przypadku jak nie spodoba mi się rozmiar czy położenie "kółek" muszę wszystko robić od nowa co przy bardziej skomplikowanym wzorze zajmuje wieczność.

Czy jest na to jakiś łatwiejszy sposób ? chodzi mi o automatyczne wstawienie rysunku wzoru do ograniczonego obszaru i poodmykanie wszystkich przyciętych obszarów zamkniętych ?.
cyberton1982

Powrót do Forum CAD