_

Wybór maszyn - co sądzicie o maszyna Hass??

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

Re: Wybór maszyn - co sądzicie o maszyna Hass??

Postprzez Blemi » maja 14, 2010 11:51

WZÓR napisał(a):
p.s.
...po ostatnich problemach z formą podszkoliłem się ... :P

to chyba nie był problem z formą,

a z wykonaniem jej dokładnie pewnie a maszynie,

czyli nie problem z formą a z maszyną
Pozdr
BLemi
Blemi

Postprzez WZÓR » maja 15, 2010 12:23

Blemi napisał(a):
WZÓR napisał(a):
p.s.
...po ostatnich problemach z formą podszkoliłem się ... :P

to chyba nie był problem z formą,

a z wykonaniem jej dokładnie pewnie a maszynie,

czyli nie problem z formą a z maszyną

Masz rację , przejęzyczyłem się. :oops:
...po ostatnich problemach w trakcie wykonywania formy... - teraz brzmi lepiej :)
WZÓR

Postprzez Czaro » mar 25, 2015 14:02

Odświeżam temat ponieważ od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem frezarki do warsztatu. Problem w tym, że nie za bardzo się na tym znam. Może polecilibyście coś dla nieustraszonego początkującego amatora?
Czaro

Postprzez RoboErto » mar 30, 2015 16:24

A pracowałeś kiedyś już na jakichś obrabiarkach, czy to ma być twój pierwszy taki sprzęt?
W dobry temat to wrzuciłeś, bo dla początkujących Haas jest akurat bardzo przyjazny. Na początek mógłbyś zerknąć na frezarkę Office. Do mniejszego warsztatu powinna się nadawać nawet do produkcji masowej, ale z małymi i precyzyjnymi obróbkami też sobie radzi.
RoboErto

Postprzez Czaro » mar 30, 2015 20:07

Taka moja frezarka to będzie pierwsza, ale miałem już trochę styczności z obrabiarkami, więc mam nadzieję, że sobie z tym poradzę. Haasa miałem właśnie na praktykach, więc dlatego tutaj wrzuciłem temat.
Czaro

Postprzez RoboErto » kwi 01, 2015 07:23

Zawsze możesz zapisać się na jakiś dodatkowy kurs zanim zdecydujesz się na sprzęt. Ale w Haasach jest z zasady tak, że nie są trudne w obsłudze i w programowaniu. Są też stosunkowo ciche (o ile można tak powiedzieć), chociaż to oczywiście zależy od prowadzonej obróbki.
W ogóle w to, że się czegoś nauczyłeś na praktykach mało wierzę, bo tam są jedynie podstawy podstaw. Zanim weźmiesz się za pracę we własnym warsztacie idź do jakieś firmy, gdzie pracują na takich maszynach. Popracujesz pół roku i wtedy dopiero będziesz mógł powiedzieć, że umiesz „coś”, bo na pewno nie będzie to wiele.
RoboErto

Postprzez Czaro » kwi 05, 2015 17:57

RoboErto, co to znaczy, że nie są trudne w obsłudze? W przyszłości chciałbym zająć się możliwie bardziej skomplikowanymi frezami na specjalne zamówienie klienta, dlatego taki dodatkowy kurs to może być dla mnie całkiem dobra opcja. Zwłaszcza, że nie wiem czy poradziłbym sobie sam z tym programowaniem.
A jak jest z dokładnością tych Haasów?
Czaro

Postprzez RoboErto » kwi 06, 2015 15:54

No jeśli masz możliwość wzięcia udziału w jakimś kursie, to pewnie, to nigdy nie zaszkodzi. A nawet właśnie tam dowiesz się co i jak z tym programowaniem. Słyszałem nawet o takich 5-dniowych szkoleniach, ale ja troszkę w nie wątpię.
Nie są trudne, bo jeśli chociaż trochę znasz podstawy ISO to bez problemu sobie poradzisz z każdym programowaniem. No a sama obsługa Haasów nie sprawia problemów, a w razie czego to bardzo szybko można się nauczyć wszystkiego.
Dobry frezer poradzi sobie zawsze, ale mogę Cię uspokoić, bo spokojnie możesz na Haasach wypracowywać swoje założenia. Pamiętaj o prawidłowej konserwacji maszyny i spokojnie możesz na niej pracować latami.
RoboErto

Postprzez Kubfin » maja 08, 2015 14:35

ja też chciałem się dowiedzieć czy wiecie gdzie są prowadzone szkolenia pomagające obsługę na takie centra obróbcze? Do firmy będzie sprowadzana taka maszyna i trzeba szybko się doszkolić. Rozumiem że trzeba na początku trochę zainwestować ale uważam że gra jest warta świeczki, bo profity i zmiana stanowiska jest mocno kusząca. Ktoś coś może doradzić?
Kubfin

Postprzez RoboErto » maja 26, 2015 21:31

Kubfin - sprowadzają wam maszynę do zakładu nie mając specjalisty do niej? A to dopiero ciekawe...
Ogólnie kursów jest całkiem sporo... Chociaż też różnie czasowo są rozkładane. A jeśli do firmy wam sprowadzają taką maszynę, to pewnie i tak dostawca przeprowadzi jakiś instruktaż, to będziesz mógł zobaczyć, czy podoba Ci się taka praca. Chociaż nie wiem skąd bierzecie maszynę. U mnie przynajmniej właśnie tak było jak zamawialiśmy Haasa.
RoboErto

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do CNC