_

wycena cięcia laserem

Wszystko o wytwarzaniu wyrobów.

wycena cięcia laserem

Postprzez cutsystem » lis 23, 2011 19:25

Witam.
Czy są osoby na tym forum dokonujące kalkulacji cięcia laserem? Czy macie jakieś oprogramowanie typu Calculate (dla maszyn Trumpf), czy tworzycie całość w arkuszu kalkulacyjnym. Chodzi o przedstawienie cen za każdy detal z osobna wraz z materiałem.

Pytam, bo stworzyłem stronę internetową http://www.cutsystem.pl na której można dokonać kalkulacji procesu cięcia laserem trumpf na podstawie planu produkcyjnego w formacie HTML lub PDF.
Strona nie generuje rozkładu elementów i nie tworzy technologii, a jedynie bazują na tekście planów produkcyjnych (filmy na stronie pokazują iddę tworzenia kalkulacji).
Wydaje mi się, że każdy kto dokonuje kalkulacji ręcznie będzie z takiej strony zadowolony, a ci którzy posiadają oprogramowanie do tworzenia kalkulacji mogą porównać wyniki.

Tak chciałbym zareklamować swoją stronę i zasięgnąć waszej opinii.
Oczywiście korzystanie ze strony jest całkowicie darmowe i nie wymaga uwierzytelniania.
A na wszystkie pytania odpowiem w tym temacie.

ps.Jeżeli jakiś planów produkcyjnych strona nie jest w stanie odczytać, praktycznie z dnia na dzień jestem w stanie "dorobić" odpowiedni algorytm odczytu

Pozdrawiam.
cutsystem

Re: wycena cięcia laserem

Postprzez gieroy » lis 24, 2011 11:30

Witam, bardzo ciekawe działanie strony i uważam że przydatne.
Czy będzie opcja działnia tego"systemu" bez udziału interneu? gdyż można by tego użyć jako podbudowy samodzielnej aplikacji dla firm mających takie maszyny znacząco ułatwi im to pracę.
gieroy

Postprzez cutsystem » lis 24, 2011 12:01

dziękuję za odpowiedź,
bez internetu działanie jest niemożliwe, gdyż strona jest w stanie rozwojowym, jest jeszcze szereg funkcji, które chciałbym zaimplementować, np kalkulacja gięcia, malowania, śrutowania, oferty online w formie linku itd....
Aby to zrobić potrzebuję użytkowników, którzy będą pracować na stronie, chcę ciągle poszerzać grono odbiorów o różne maszyny cnc (nie tylko trumpf laser- te są domyślnie bo na tych najlepiej się znam i pamiętam schemat tych planów).

Nie ma za to problemu, aby system generował takie wyniki (np kalkulacją byłby plik do pobrania kompatybilny z innym rozwiązaniem spotykanym w firmie - chodzi głównie o sposób reprezentacji danych. Rozwiązań jest dużo i mogę każde wprowadzić według potrzeb i możliwości).
cutsystem

Postprzez cutsystem » gru 03, 2011 17:28

witam ponownie,
widzę, że osoby odwiedzające stronę http://www.cutsystem.pl podchodzą bardzo sceptycznie do pomysłu kalkulacji na stronie internetowej.
Większość z was chciało by dokonywać obliczeń, ale nie chce dzielić się informacjami na temat kosztów produkcji.
Jest to w pełni zrozumiałe i uzasadnione, pomimo gwarancji nie udostępniania tych danych osobom trzecim.
Wychodzę na przeciw tym obawom i udostępniam trzeci rodzaj kalkulacji (film na stronie obrazuje ten pomysł).
Użytkownik wprowadza do systemu informacje o detalu. Nie podaje żadnych danych dotyczących kosztów.
Cutsystem tworzy zestaw danych, które muszą być skopiowane i wklejone do specjalnie przygotowanego w tym celu arkusza kalkulacyjnego (do pobrania na stronie).
Użytkownik edytując arkusz kalkulacyjny dopiero w nim podaje informację o cenach i ma 100% pewność, że żadne "tajne" informacje o kosztach nie wyjdą poza jego firmę.

Plik można edytować wedle własnych potrzeb i używać go na przyszłość. Arkusz jest tak zrobiony, że nie zawiera żadnych makr.

Pozdrawiam
cutsystem

Postprzez adamschultz » gru 03, 2011 21:54

czyste ciche złodziejstwo...
przecież z czasu na maszynie sami jesteśmy w stanie kalkulować koszty..
nie mam żadnej gwarancji, że moje pliki nie zostaną gdzieś sprzedane
jakby działało to bez internetu to ok ale w tym zakresie jest wiele "ale"
adamschultz

Postprzez cutsystem » gru 03, 2011 22:22

Doskonale wiem co mi grozi za przekazywanie danych.
Nie jestem idiotą i znam polskie prawo w tym zakresie.
Poza tym strona ma swój regulamin, wystarczy go przeczytać.
Uważny użytkownik strony zauważył już, że jest metoda, która pozwala na wykonanie kalkulacji metodą kopiuj wklej, w której nie przesyła się żadnych plików, a same informacje o detalach nic nie mówią.
Każda firma ma inne koszty, czas maszyny nic o nich nie mówi, nie mówiąc już o cenach materiałów.

Faza testów jest całkowicie darmowa, po jej zakończeniu dostęp do strony (która będzie rozbudowana o więcej funkcji) będzie płatny, więc każdy realnie myślący użytkownik wie, że obowiązuje mnie i będzie obowiązywać tajemnica handlowa. To tak na marginesie.
cutsystem

Postprzez lovelek20 » gru 16, 2011 10:56

Witam, czy jest możliwość kalkulacji z programu Metalix??

Pozdrawiam
lovelek20

Postprzez cutsystem » gru 17, 2011 23:40

Tak istnieje możliwość pod warunkiem, że otrzymam przykładowe plany produkcyjne i na ich podstawię przygotuję odpowiednie algorytmy odczytu.
Nie ma znaczenia jaki to program, ważne aby plany produkcyjne były w formie tekstowej (tzn dało się otworzyć je w notatniku lub skopiować tekst z nich do notatnika (ta pierwsza możliwość jest szybsza))

Pozdrawiam
cutsystem

Postprzez Kozioł » lut 09, 2012 16:10

Drogi kolego, uważam że pomysł nietrafiony. Chodzi o to, że większość firm posiadająca laser, ma również w posiadaniu system CAM, który po pierwsze służy do programowania maszyny a po drugie przy okazji do wycen poszczególnych detali.
Kozioł

Postprzez Oski » sie 28, 2013 11:28

Niektóre firmy wykonują kalkulację ciecie laserem za darmo. Ale mimo wszystko takie kalkulatory mogą znacznie przyśpieszyć sprawę ;]
Oski

Następna strona

Powrót do CNC