_

Wyjazd za granicę początkującego konstrukora

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Re: Wyjazd za granicę początkującego konstrukora

Postprzez michalqw » mar 24, 2016 18:29

Witam

Orientuje się ktoś ile czasu trwa taki proces rekrutacji? Od ponad tygodnia rozsyłam CV i puki co żadnej odpowiedzi. Aplikowałem bezpośrednio u pracodawców, jak też przez agencje.
Większość ogłoszeń jest „ASAP” więc może dlatego nikt nie chce ściągać Polaka, bo to czas, sam już nie wiem. Zastanawiam się nad wyjazdem „w ciemno” i szukaniem pracy na miejscu, bo może tak będzie łatwiej.

Proszę o pomoc bo bardzo zależałoby mi żeby zdobyć normalną pracę.
michalqw

Postprzez michalqw » mar 25, 2016 18:03

Mogę liczyć na czyjąś pomoc? Nie wiem może coś robię źle. Przydałyby się jakieś wskazówki.
michalqw

Postprzez TomekN » kwi 07, 2016 19:06

No i jak? Dostales jakas odpowiedz?
Pozdrawiam, Tomek.

"Mens agitat molem"
TomekN

Postprzez michalqw » kwi 17, 2016 10:13

Telefonów zero, jak już są odpowiedzi to mailowo i negatywne. Dostałem dwie odpowiedzi z aplikacji bezpośrednio do firm. W jednej kazali mi wypełniać zadania na jakiejś platformie, nie poszło mi najlepiej, ogólnie za mało czasu bo zadania trudne nie były. Przykładowo miałem do rozwiązania 150 zadań logicznego myślenia, czas wykonania 5 min. Udało się zdążyć 40… A w drugiej zapytali ile bym chciał zarabiać. Okazało się ze 24k to za dużo  CV rozesłałem już sporo, na naprawdę różnych portalach szukałem, większa szansa że konkretna firma odpowie niż jakaś agencja. Tylko tyle że lista firm do których chciałem iść już się chyba wyczerpała, a przynajmniej ciężko znaleźć kolejną. No może jak byłbym na miejscu to byłoby inaczej sam nie wiem co o tym myśleć. Bądź co bądź już za nie długo będzie rok czasu jak projektuje, więc jakieś minimalne doświadczenie mam, a nie mogę złapać pracy nawet jako CAD Technican.
michalqw

Postprzez michalqw » maja 02, 2016 16:41

Podpowie ktoś coś ?
michalqw

Postprzez gouda » maja 02, 2016 23:37

Czemu UK? To nie jest najlepszy kierunek dla inżynierów - zarobki słabe. Niemcy są o wiele lepszym kierunkiem, a dla doświadczonych Emiraty...
gouda

Postprzez velaskez » maja 03, 2016 00:33

gouda napisał(a):Czemu UK? To nie jest najlepszy kierunek dla inżynierów - zarobki słabe. (...)

Nie przesadzaj, nie jest źle 8)

michalqw napisał(a):Podpowie ktoś coś ?

A gdzie szukasz i co umiesz? Może CV masz tak mdłe, że nie wybijasz się z tłumu? Pamiętaj, tu na te miejsca jest 50 takich jak Ty :wink: Pamiętaj, w CV w Anglii nie wstawiasz zdjęcia, daty urodzenia, stanu cywilnego (generalnie rzeczy osobistych - z uwagi na to, żeby nie było dyskryminacji w stosunku do Ciebie ze strony pracodawcy)

Ale na przykład może warto tu uderzyć?
https://lear-openhire.silkroad.com/epos ... tartflag=2
velaskez

Postprzez michalqw » maja 03, 2016 10:12

velaskez napisał(a):
gouda napisał(a):Czemu UK? To nie jest najlepszy kierunek dla inżynierów - zarobki słabe. (...)

michalqw napisał(a):Podpowie ktoś coś ?

A gdzie szukasz i co umiesz? Może CV masz tak mdłe, że nie wybijasz się z tłumu? Pamiętaj, tu na te miejsca jest 50 takich jak Ty :wink: Pamiętaj, w CV w Anglii nie wstawiasz zdjęcia, daty urodzenia, stanu cywilnego (generalnie rzeczy osobistych - z uwagi na to, żeby nie było dyskryminacji w stosunku do Ciebie ze strony pracodawcy)

Ale na przykład może warto tu uderzyć?
https://lear-openhire.silkroad.com/epos ... tartflag=2

Witam

UK dlatego że znam angielski na miarę dobrym poziomie, a z niemieckiego po prostu nie znam.
Wydaję mi się że w UK mógłbym się w miarę szybko zaaklimatyzować.

Aplikowałem bezpośrednio do pracodawców, jeśli już dostawałem odpowiedź to negatywną.
Próbowałem w dużych firmach typu Rolls Royce, Triumph, Bombardier, Aston Martin, Vauxhall, Bentley, także trochę w mniejszych Dudley-Design, Nova Design, Haughtondesign.

Próbowałem też przez popularne portale typu reed, jobsite, totaljobs.

Jak już aplikuje to raczej na pozycje typu junior mechanical engineer, junior cad technican itp.

Jeśli chodzi o CV wiem że bez zdjęć i to że ma trochę inny standard.

Ogólnie projektuje na co dzień elementy metalowe z blachy, gięte, spawane, czasami jakieś kratownicę.

Podesłałem wiadomość na pw żeby mógł Pan rzucić okiem na moje CV i może ewentualnie coś doradzić.

Pozdrawiam
michalqw

Postprzez velaskez » maja 03, 2016 10:47

W PW wysyłam Ci to CV pozmieniane w trybie recenzji. Możesz podejrzeć zmiany.
velaskez

Postprzez gouda » maja 03, 2016 14:51

velaskez napisał(a):

Oferty które przerabiałem były na poziomie £25K rocznie brutto czyli coś ok £1600 netto miesięcznie, to daje nieco ponad 8 tyś zł. a tyle to zarabiam w Polsce (lepsze oferty też się pojawiają) - choć może źle szukałem.
W Niemczech 3000 netto to nie był by problem czyli ok 13000zł. to jest 60% więcej niż w Wielkiej Brytanii a na dodatek bliżej i sympatyczniej (jednak to kontynentalna Europa i bliższa nam kultura).Pewnie gdybym starał się porównywalne stanowisko do tego jakie mam w Polsce to to była by raczej suma wyższa niż te 3000 euro netto.
Niestety trzeba znać bardzo dobrze język niemiecki...

A Tobie ile płacą?
gouda

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących