_

Wyjazd za granicę początkującego konstrukora

Forum ogólne. Miejsce na pierwsze pytania w karierze projektanta. Wszelkie tematy, których nie można zakwalifikować do jednej z poniższych grup.

Re: Wyjazd za granicę początkującego konstrukora

Postprzez velaskez » maja 03, 2016 15:49

gouda napisał(a):
velaskez napisał(a):
gouda napisał(a):Czemu UK? To nie jest najlepszy kierunek dla inżynierów - zarobki słabe. (...)

Nie przesadzaj, nie jest źle 8)

Oferty które przerabiałem były na poziomie £25K rocznie brutto czyli coś ok £1600 netto miesięcznie, to daje nieco ponad 8 tyś zł. a tyle to zarabiam w Polsce (lepsze oferty też się pojawiają) - choć może źle szukałem.
W Niemczech 3000 netto to nie był by problem czyli ok 13000zł. to jest 60% więcej niż w Wielkiej Brytanii a na dodatek bliżej i sympatyczniej (jednak to kontynentalna Europa i bliższa nam kultura).Pewnie gdybym starał się porównywalne stanowisko do tego jakie mam w Polsce to to była by raczej suma wyższa niż te 3000 euro netto.
Niestety trzeba znać bardzo dobrze język niemiecki...
A Tobie ile płacą?

Pojawia mi się w głowie pytanie na jakim stanowisku szukałeś pracy. U nas obsługa techniczna i studenciaki na początku (po zawodówce mechanicznej albo 1wszym stopniu studiów) mają w okolicy 25-27k.
W moim wypadku jest to 35k i jest to płaca początkowa. W dziale mamy 2 konsultantów, na samym szczycie drzewa pokarmowego i oni wyciągają w okolicy 60-70 - nikt do końca nie wie :)
Wydaje mi się, że rozbieżność stawek wynika z tego, że trochę źle szukacie. CAD drafter/Technician to nie to samo co nasz konstruktor. Do rysowania i modelowania w CAD można małpę przyuczyć i pracodawcy tutaj to wiedzą. Trzeba szukać czegoś z engineer w nazwie.
Na programie Graduate Engineer w JLR dają 29k rocznie po studiach i jeszcze nauczą wszystkiego co trzeba wiedzieć...

Kolego @michalqw, w PW napisałeś, że szukałeś roboty i nawet na mechanical engineering apprenticeships dają 12-13k funtów. Tylko, że apprenticeship jest dla kogoś po 2 roku studiów, zazwyczaj na 3 miesiące do roku. To są nasze studenckie praktyki, płatne najniższą możliwą stawkę.
Celuj wyżej a będzie Ci dane 8) Jak skończyłeś 1wszy stopień jesteś graduate engineer.
Załączniki
ScreenShot008.png
velaskez

Postprzez michalqw » maja 03, 2016 16:58

Może i jestem graduate engineer, ale rzeczywistość się trochę okrutna okazała. W jednej z firm jak dostałem odpowiedź mailową (napisałem wcześniej że chciałbym 24k) to okazało się że o wiele przeholowałem. Napisali mi że jestem osobą która musi się bardzo dużo uczyć na początku i raczej takim osobą oferują dużo mniejsze stawki.

Także puki co wydaje mi się podkreślam wydaję mi się że moje miejsce w szeregu jest na apprenticeship, ewentualnie jakiś drafter.

Próbowałem właśnie w tego typu firmach jak JLR, ten graduale schema co podesłałeś to naprawdę fajna oferta, szkoda że teraz rekrutacja jest zamknięta.
michalqw

Postprzez bailaME » maja 04, 2016 18:27

velaskez uzywales wcześniej w Polsce zawodowo Adamsa, czy tylko hobbistycznie i akademicko ? Jak zaawansowana znajomość multibody dynamics i obsługi adamsa wymagana jest w mira na stanowisku z tym związanym (ogłoszenie stoi na ich stronie) ?
bailaME

Postprzez velaskez » maja 05, 2016 00:33

bailaME napisał(a):velaskez uzywales wcześniej w Polsce zawodowo Adamsa, czy tylko hobbistycznie i akademicko ? Jak zaawansowana znajomość multibody dynamics i obsługi adamsa wymagana jest w mira na stanowisku z tym związanym (ogłoszenie stoi na ich stronie) ?

Używałem akademicko i hobbystycznie. Całej obsługi nauczyłem się sam, bo na uczelni to jest jakiś żart.
Powiedziałbym, że płynna - ale wszyscy wiemy jak to bywa z początkami. Co Ci podadzą trzeba umieć zrobić. Opis co trzeba robić masz w ogłoszeniu.
Od długiego czasu szukają, aplikuj, może coś z tego wyjdzie. Między aplikacją a rozmową zazwyczaj jest sporo czasu - Adams i jedziesz. A może napijemy się razem kawy w biurze :wink:
velaskez

Postprzez bailaME » maja 05, 2016 01:50

tez ucze się sam bo to co było na studiach to podstawy podstaw. Jakie moduly wymagają ? Adams car zwykly cos więcej ? I pisząc o mbd chodzi mi czy wymagają biegłej całej teorii stricte matematycznie tzn katy eulera, macierze jacobiego, równania różniczkowe itd, czy wystarczy się orientować a w razie potrzeby sobie to przypomnieć ? Bo coś nie chce mi się wierzyć ze sami spece pracują w takich firmach, tak samo jak mało który dobry mesowiec zna bardzo dobrze teorie i potrafilby mesem na kartce policzyć nawet prosty układ z kilkoma przegubami :P
bailaME

Postprzez velaskez » maja 05, 2016 15:06

Teorii nieee, ADAMS Car, ja używam sporo Flexa i wyniki lecą do Nastrana. Adams + Matlab też sporo się zdarza. Sporo obsługi SmartDrivera i Cosin FTire, który też mamy. Ale tak naprawdę to czego będziesz najwięcej używać zależy od tego co będziesz robić. Ja się zajmuję komfortem jazdy, więc mam dość szerokie spektrum programów i jestem zawieszony pomiędzy Vehicle Dynamics i NVH. a oficjalnie w dziale Future Transport&Technologies :D
Nie będziesz liczyć na kartce, tu nie ma na to czasu :P
velaskez

Postprzez michalqw » maja 11, 2016 19:45

Mam jeszcze pytanie które mnie ciekawi. Jak wypadają Polscy Inżynierowie na tle tych z UK?
Bardziej chodzi mi o techniczne skille, obsugę softu, zdolności przewidywania, efektywność,
wiedza praktyczna, tudzież ze studiów.

Pozdrawiam
michalqw

Postprzez michalqw » paź 01, 2016 18:04

Z góry sorki za odgrzebywanie tematu. Piszę tego posta żeby podziękować za wszystkie wskazówki. Ostatecznie skończyło się na tym że przyjechałem do Anglii kompletnie w ciemno, miałem tylko wynajęty pokój. Pracę znalazłem po 2 tygodniach. Zacząłem pracować po 3 tygodniach. Pracę w zasadzie mogłem mieć 5 dni po przyjeździe, ale niestety oferowali trochę za niską stawkę. Tak czy inaczej udało się to jakoś. Przepracowałem już pierwszy miesiąc. Człowiek się zdziwił jak wszystko może normalnie funkcjonować. Pozdrawiam
michalqw

Postprzez Lisciomat » paź 02, 2016 12:33

Sam zgłosiłeś się do firmy, czy szukałeś po ofertach w internecie ?
Lisciomat

Postprzez bailaME » paź 02, 2016 12:55

pracujesz jako konstruktor w Anglii ? ile dostales brutto rocznie, jesli wolno spytac ?
bailaME

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania studentów, laików i początkujących